Results for distruggeva translation from Italian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Italian

Albanian

Info

Italian

ho gia' assistito ad un pazzo che distruggeva il mio pianeta natale.

Albanian

unë pashë një njeri i çmendur shkatërrojë botën time në shtëpi.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

che riduceva il mondo a un deserto, che ne distruggeva le città, che non apriva ai suoi prigionieri la prigione

Albanian

që e katandisi botën në shkretëtirë, që shkatërron qytetet e saj dhe nuk i la kurrë të shkojnë të lirë robërit e tij?".

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Italian

risponda alla mia domanda, dottore. cosa pensava che facesse la vsi? che stesse a guardare mentre lei distruggeva tutto?

Albanian

më thuani diçka, doktor, çfarë keni pritur që do ndodhë, të largohen deri sa shkatërroni gjithçka të ndërtuar.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

così, quando dio distrusse le città della valle, dio si ricordò di abramo e fece sfuggire lot alla catastrofe, mentre distruggeva le città nelle quali lot aveva abitato

Albanian

kështu ndodhi që kur perëndia shkatërroi qytetin e fushës, perëndisë iu kujtua abrahami dhe e largoi lotin nga gjëma kur shkatërroi qytetet ku loti kishte banuar.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

e quando l'angelo ebbe stesa la mano su gerusalemme per distruggerla, il signore si pentì di quel male e disse all'angelo che distruggeva il popolo: «basta; ritira ora la mano!»

Albanian

ndërsa engjëlli e shtrinte dorën mbi jeruzalem për ta shkatërruar, zotit i erdhi keq për këtë fatkeqësi dhe i tha engjëllit që shfaroste popullin: "mjaft! tani tërhiqe dorën!". engjëlli i zoti ndodhej afër lëmit të araunahut, gebuseitit.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK