Ask Google

Results for governativi translation from Italian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Italian

Albanian

Info

Italian

Progetti governativi, spesso segreti.

Albanian

Projektet qeveritare, zakonisht Top Secret.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

-Evito agenti governativi. -Sei solo?

Albanian

- Po i shmangem agjentëve qeveritarë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

"Ai funzionari governativi di grado 10,

Albanian

"Funksionarëve të qeverisë me gradën 10,"

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Italian

Tutti gli ufficiali governativi furono spiati da vicino.

Albanian

Duke pasur të drejtën për të monitoruar veprimet dhe fjalët e civilëve,

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Adesso la Churchill Schwartz sta festeggiando per i fondi governativi.

Albanian

Churchill Schwartz po përfiton si një bandit në këto momente. nëpërmjet fondeve të qeverisë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Le voci dicono che abbia contratti governativi e che armi cellule terroristiche.

Albanian

Thonë se ka kontrata qeveritare dhe furnizon qeliza terroriste

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Ai funzionari governativi di livello 10 è stata concessa l'immunità...

Albanian

Top dhjetëshja e renditjes qeveritare kanë garantuar imunitet...

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Difesa, aerospazio, appalti governativi. Loro hanno progettato questo drone.

Albanian

Së bashku në marrëveshje me qeverinë dhe të tjerë... kanë dizajnuar këta avionë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Banche, Wall Street, conti societari, fondi governativi - tutto quanto.

Albanian

Bankat, bursa, fondet qeveritare, gjithçka.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

L'uomo aveva anche iniziato a pubblicare proclami anti-governativi sul suo sito.

Albanian

Ky njeri kishte filluar të publikonte parrulla anti-qeveritare ne faqen e tij të internetit.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Hai letto il libro di Riley. Il tuo amico scrive un libro su dei complotti governativi

Albanian

Mendon që ekziston libri për teoritë e qeverisë për shantazh për të cilin nuk e dijm?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Immediatamente dopo lo schianto, gli agenti governativi hanno raccolto i resti e li hanno portati via.

Albanian

Shpejt pas goditjes, agjentët e Qeverisë mblodhën mbetjet dhe i morën që aty.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Gli ufficiali governativi in ogni citta' stanno venendo evacuati nei rifugi antiatomici in questo momento.

Albanian

Zyrtarë të qeverisë në çdo qytet po evuakuohen aktualisht në strehimoret bërthamore.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Data la gravità della crisi dovuta al virus, i servizi governativi sono sospesi a tempo indefinito.

Albanian

Nga kriza e gripi të majmunëve, qeveria ka pezulluar të gjitha aktivitete për një kohë të pacaktuar.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

La mattina dell' 11 Settembre, ufficiali governativi stavano facendo colazione con il Generale Ahmad a Washington.

Albanian

Mëngjesin e 11 Shtatorit, zyrtarë Qeveritarë po hanin mëngjes me Gjeneral Ahmadin në Uashington.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Beh, ci sono detrazioni fiscali, incentivi governativi, e ammortizzera' i costi in 12, massimo 18...

Albanian

Ëh, ka kreditime fiskale, zbritje të qeverisë, dhe të arrish ti pagush të gjitha shpenzimet në 12, më së shumti në 18...

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

L'agenzia orientale, o Agenzia Investigativa Est, infiltro' agenti in tutti i maggiori uffici governativi.

Albanian

Dongçangu, emri i vërtetë i të cilit është Dong Ci Se Çang, eunukët e korruptuar kishin shfrytëzuat çdo pozicion madhor në jetën burokratike.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

E' la prima volta nella storia degli Stati Uniti in cui dei funzionari governativi, sono stati, a quanto pare, sistematicamente assassinati.

Albanian

Kjo është hera e parë në histori të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku zyrtarë të policisë janë vrarë, në mënyrë sistematike.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

Frank l'ha incastrato per furto di documenti governativi top-secret. Da pluridecorato agente del controspionaggio che era è diventato un reietto.

Albanian

Frenku e kapi duke vjedhur sekretet shtetërore, dhe... ai u shndërrua nga një inteligjent i talentuar, në një... vrasës të tmerrshëm.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Italian

La Commissione dell'11 Settembre ha determinato che non ci fu nessun allarme per questo atto terroristico e che numerosi errori governativi hanno impedito un'adeguata difesa.

Albanian

Komisioni 9/11 gjeti që nuk kishte paralajmërime për këtë akt terrorizmi, ndërsa dështime të shumta qeveritare penguan mbrojtjen e mjaftueshme.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK