Ask Google

Results for corruptione translation from Latin to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Latin

Albanian

Info

Latin

quem vero Deus suscitavit non vidit corruptione

Albanian

por ai, që e ka ringjallur Perëndia, nuk ka parë kalbje.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

sic et resurrectio mortuorum seminatur in corruptione surgit in incorruption

Albanian

Kështu do të jetë edhe ringjallja e të vdekurve; trupi mbillet në prishje dhe ringjallet në paprishje.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

ut revocet animas eorum a corruptione et inluminet luce viventiu

Albanian

për të shpëtuar shpirtin e tij nga gropa dhe për ta ndriçuar me dritën e jetës.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

ideoque et alias dicit non dabis Sanctum tuum videre corruptione

Albanian

Për këtë ai thotë edhe në një psalm tjetër: "Ti nuk do të lejosh që i Shenjti yt të shohë kalbje".

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Latin

eruens animam eius a corruptione et vitam illius ut non transeat in gladiu

Albanian

për të shpëtuar shpirtin e tij nga gropa dhe për të penguar që jeta e tij të mbarojë nga shpata.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

quoniam non derelinques animam meam in inferno neque dabis Sanctum tuum videre corruptione

Albanian

Sepse ti nuk do ta lësh shpirtin tim në Hades dhe nuk do të lejosh që i Shenjti yt të shohë kalbjen.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

David enim sua generatione cum administrasset voluntati Dei dormivit et adpositus est ad patres suos et vidit corruptione

Albanian

Sepse Davidi, mbasi zbatoi këshillën e Perëndisë në brezin e tij, vdiq dhe u bashkua me etërit e vet dhe pa kalbje,

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

providens locutus est de resurrectione Christi quia neque derelictus est in inferno neque caro eius vidit corruptione

Albanian

dhe, duke parashikuar këtë, foli për ringjalljen e Krishtit, duke thënë se shpirti i tij nuk do të lihej në Hades dhe se mishi i tij nuk do të shihte kalbjen.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

ad extrema montium descendi terrae vectes concluserunt me in aeternum et sublevabis de corruptione vitam meam Domine Deus meu

Albanian

Kur shpirti im po ligështohej brenda meje, kujtova Zotin, dhe lutja ime arriti deri te ti, në tempullin tënd të shenjtë.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

hii vero velut inrationabilia pecora naturaliter in captionem et in perniciem in his quae ignorant blasphemantes in corruptione sua et peribun

Albanian

Sytë i kanë plot me kurorëshkelje dhe nuk pushojnë së mëkatuari; mashtrojnë shpirtrat e paqëndrueshëm, kanë zemër të stërvitur në lakmime, dhe janë bij mallkimi.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK