Results for dormierun translation from Latin to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Latin

Albanian

Info

Latin

moram autem faciente sponso dormitaverunt omnes et dormierun

Albanian

tani, duke qenë se dhëndri po vononte, dremitën të gjitha dhe i zuri gjumi.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

deinde visus est plus quam quingentis fratribus simul ex quibus multi manent usque adhuc quidam autem dormierun

Albanian

pastaj iu shfaq një herë të vetme më shumë se pesëqind vëllezërve, prej të cilëve më të shumtët rrojnë edhe sot, kurse disa kanë rënë në gjumë.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

hoc enim vobis dicimus in verbo domini quia nos qui vivimus qui residui sumus in adventum domini non praeveniemus eos qui dormierun

Albanian

sepse zoti vetë, me një urdhër, me zë kryeengjëlli dhe me borinë e perëndisë, do të zbresë nga qielli dhe ata që vdiqën në krishtin do të ringjallen të parët;

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK