Ask Google

Results for reversus translation from Latin to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Latin

Albanian

Info

Latin

dimisitque cognatum qui reversus abiit in terram sua

Albanian

Pastaj Moisiu u nda nga vjehrri i tij, i cili u kthye në vendin e vet.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

et reversus est Sennacherib rex Assyriorum et mansit in Ninev

Albanian

Atëherë Senakeribi, mbret i Asirisë, ngriti çadrat, u nis e u kthye në shtëpi, dhe mbeti në Ninivë.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

reversus est itaque illo die Esau itinere quo venerat in Sei

Albanian

Kështu po atë ditë Esau u rikthye në rrugën e tij drejt Seirit.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

reversus ergo Samuhel secutus est Saulem et adoravit Saul Dominu

Albanian

Kështu Samueli u kthye me Saulin, dhe Sauli ra përmbys përpara Zotit.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

reversus est autem Iosaphat rex Iuda domum suam pacifice in Hierusale

Albanian

Jozafati, mbret i Judës, u kthye shëndoshë e mirë në shtëpinë e tij në Jeruzalem.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

abiit autem inde in montem Carmeli et inde reversus est Samaria

Albanian

Që këtej Eliseu shkoi në malin Karmel dhe që andej u kthye pastaj në Samari.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

quod cum audisset Baasa intermisit aedificare Rama et reversus est in Thers

Albanian

Sapo Baasha e mësoi këtë lajm, ndërpreu ndërtimin e Ramahut dhe qëndroi në Tirtsah.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

et reversus est spiritus eius et surrexit continuo et iussit illi dari manducar

Albanian

Asaj iu kthye fryma e saj dhe menjëherë u çua; pastaj Jezusi urdhëroi që t'i jepnin të hante.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

et populus non est reversus ad percutientem se et Dominum exercituum non inquisierun

Albanian

Megjithatë populli nuk kthehet tek ai që e godet dhe nuk kërkon Zotin e ushtrive.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Latin

reversus est Abraham ad pueros suos abieruntque Bersabee simul et habitavit ib

Albanian

Pastaj Abrahami u kthye te shërbëtorët e tij, ata u ngritën dhe shkuan bashkë në Beer-Sheba. Dhe Abrahami zuri vend në Beer-Sheba.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

reversus invenit stantem Balac iuxta holocaustum suum et omnes principes Moabitaru

Albanian

U kthye tek ai, dhe ja, ai qëndronte pranë olokaustit, ai dhe të gjithë prijësit e Moabit.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

abiit ergo per aliam viam et non est reversus per iter quo venerat in Bethe

Albanian

Kështu ai shkoi nëpër një rrugë tjetër dhe nuk u kthye nëpër rrugën që kishte përshkuar kur vajti në Bethel.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

dixit itaque et eis cum reversus fuero victor in pace destruam turrem han

Albanian

Kështu ai u foli edhe burrave të Penuelit, duke u thënë: "Kur të kthehem në paqe, do të rrëzoj këtë kala".

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Latin

et egressus est et abiit et reversus est Sennacherib rex Assyriorum et habitavit in Ninev

Albanian

Atëherë Senakeribi, mbret i Asirisë, ngriti çadrat, u nis dhe u kthye në shtëpi dhe mbeti në Niniv.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

et dissimulata ira reversus in domum suam convocavit ad se amicos et Zares uxorem sua

Albanian

Megjithatë Hamani e mbajti veten, shkoi në shtëpi dhe dërgoi të thërrasin miqtë e tij dhe Zereshin, bashkëshorten e tij.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

si reversus fueris ad Omnipotentem aedificaberis et longe facies iniquitatem a tabernaculo tu

Albanian

Në rast se kthehesh tek i Plotfuqishmi, do të rimëkëmbesh; në qoftë se largon paudhësinë nga çadrat e tua

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

surrexitque Balaam et reversus est in locum suum Balac quoque via qua venerat redii

Albanian

Pastaj Balaami u ngrit, u nis dhe u kthye në shtëpinë e tij; edhe Balaku iku në rrugën e tij. e Moabit

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

abiit David et reversus est a Saul ut pasceret gregem patris sui in Bethlee

Albanian

Davidi përkundrazi shkonte dhe vinte nga Sauli për të kullotur kopenë e atit të tij në Betlem.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

apparuit autem iterum Deus Iacob postquam reversus est de Mesopotamiam Syriae benedixitque e

Albanian

Perëndia iu shfaq përsëri Jakobit, kur ky po vinte nga Padam-Arami dhe e bekoi.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Latin

abiit Dominus postquam cessavit loqui ad Abraham et ille reversus est in locum suu

Albanian

Sa mbaroi së foluri me Abrahamin, Zoti u largua. Dhe Abrahami u kthye në banesën e tij.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK