Ask Google

Results for osumnjičenicima translation from Serbian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Serbian

Albanian

Info

Serbian

Policija u Srbiji i Bosni i Hercegovini već je izvršila nekoliko hapšenja u vezi sa ubistvima, a vlasti tragaju i za drugim osumnjičenicima sa snimka.

Albanian

Policia në Serbi dhe Bosnje dhe Herzegovinë ka bërë ndërkohë disa arrestime në lidhje me vrasjet dhe autoritetet po kërkojnë për të tjerë të dyshuar në shirit.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Lider bosanskih Srba Radovan Karadžić i njegov vojni komandant Ratko Mladić nalaze se među ključnim osumnjičenicima za ratne zločine koji su još uvek na slobodi. [Geti Imidžis]

Albanian

Kreu serb boshnjakl Radovan Karaxhiç dhe komandanti i tij ushtarak Ratko Mlladiç janë midis të pandehurve kryesorë për krime të luftës që janë ende të lirë. [Getty Images]

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Liki je takođe rekao da je cilj nedavnih akcija EUFOR- a u toj oblasti i drugih mera preduzetih zajedno sa Ministarstvom odbrane BiH, bio da se osigura da se ovi objekti više ne koriste za pružanje utočišta osumnjičenicima.

Albanian

Liki tha gjithashtu se veprimet e fundit të EUFOR- it në rajon dhe masave të tjera të marra bashkërisht me ministrinë e mbrojtjes së BiH synonin në sigurimin e strukturave për të mos u përdorur më si strehë nga të tillë të dyshuar.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

«Danas smo u kući Saše Karadžića i ponovo tražimo dokaze i informacije o Karadžićevom kretanju i mestu boravka, mreži koja mu pruža podršku i drugim osumnjičenicima za ratne zločine», izjavio je u četvrtak (26. maja) portparol NATO-a Derek Čepel, prenosi agencija Rojters.

Albanian

"Sot ne jemi në shtëpinë e Sasha Karaxhiç dhe përsëri po kërkojmë për prova dhe informacion rreth lëvizjeve dhe vendndodhjeve të Karaxhiçit, rrjetit të tij mbështetës dhe të tjerë të dyshuar për krime lufte," citon Reuters zëdhënësin e NATO-s, Derek Çapel të thoshte të enjten (26 maj).

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

Haški tribunal odlaže suđenje srpskim osumnjičenicima za ratne zločine 09/03/2008 HAG, Holandija -- Tribunal za ratne zločine saopštio je u petak (7. mart) da na zahtev tužilaštva odlaže suđenje dvojici bivših zvaničnika srpskih bezbednosnih snaga na nedelju dana.

Albanian

Gjykata e Hagës shtyn gjyqin e të dyshuarve të krimeve të luftës serb 09/03/2008 HAGË, Hollandë -- Gjykata e krimeve të luftës të OKB- së lajmëroi të premten (7 mars) shtyrjen e gjyqit me një javë kundër dy ish- zyrtarëve të forcave të sigurisë serbe, mbas një kërkese të prokurorisë.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Švarc- Šiling je naglasio da umesto političkih spekulacija o potencijalnim osumnjičenicima, relevantne institucije -- policija i pravosuđe -- moraju da istraže i pronađu odgovorne i kazne ih.

Albanian

Shvarc- Shilling theksoi se në vend të spekullimit politik mbi të dyshuarit e mundshëm, institucionet e duhura, policia dhe gjyqësori, duhet të hetojnë përgjegjësit dhe t' i ndëshkojnë ata.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Argentina izručila Hagu bosanskog Srbina osumnjičenog za ratne zločine 21/02/2006 BUENOS AJRES, Argentina -- Argentina je u ponedeljak (20. februara) izručila Hagu bosanskog Srbina koji se nalazi među najtraženijim osumnjičenicima tribunala za ratne zločine.

Albanian

Argjentina ekstradon në Hagë të dyshuarin serb boshnjak për krime të luftës 21/02/2006 BUENOS AIRES, Argjentinë -- Argjentina ekstradoi të hënën (20 shkurt) në Hagë një serb boshnjak i cili është mes të dyshuarve më të kërkuar nga gjykata e OKB- së për krimet e luftës.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK