Ask Google

Results for skladišni translation from Serbian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Serbian

Albanian

Info

Serbian

ABB Poljska planira da uđe na tržište prirodnog gasa u Rumuniji ulaganjem u skladišni kapacitet za gas u Margineni i Gercesti.

Albanian

ABB Polonia është duke planifikuar të hyjë në tregun e gazit natyror në Rumani duke investuar në kapacitetin rezervues të gazit natyror në Margineni dhe Ghercesti.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Ta četiri objekta su vazduhoplovne baze Bezmer i Graf Ignjatijevo, poligon Novo Selo i skladišni objekat u blizini Aitosa.

Albanian

Katër strukturat janë, bazat ajrore Bezemer dhe Konti Ignatievo, fusha e trainimit në Novo Selo dhe një vend depoje pranë Aitos.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Nafta će biti utovarivana u ruskoj luci Novorosijsk i preko Crnog mora transportovana do Burgasa, gde će Bugarska izgraditi skladišni objekat kapaciteta 50 miliona tona.

Albanian

Nafta do të ngarkohet në portin rus Novorosijsk dhe do të dërgohet nëpër Detin e Zi për në Burgas ku Bullgaria do të ndërtojë një strukturë ruajtëse 50 milion ton.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Džons je takođe izrazio nadu da će na Crnom moru biti uspostavljeno skladište opreme za jedinicu veličine brigade, čime će se povećati skladišni kapaciteti koji već postoje u Norveškoj i Italiji.

Albanian

Xhons tha gjithashtu se ai shpreson të ngrejë një depo për pajisjet me përmasë brigade në Detin e Zi, për të shtuar vendet ekzistuese në Itali e Norvegji.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

„Centar će ubuduće imati tri funkcije -- pomagaće onima koji su pogođeni katastrofama, obavljaće obuku za reagovanje u vanrednim situacijama i biće veliki skladišni objekat za sve što je potrebno za zaštitu“, dodao je Marić.

Albanian

"Në të ardhmen, qendra do të ketë tre funksione -- të ndihmojë ata që janë prekur nga fatkeqësitë, të trainojë për veprim në gjendje emergjente dhe të jetë si një strukturë e madhe ruajtëse për gjithshka që mungon për mbrojtjen," shtoi Mariçi.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

U još jednom nastojanju da se smanji energetska zavisnost, vlada je istražila zašto skladišni objekat Banatski Dvor -- u koji može da se smesti oko 500 miliona kubnih metara gasa -- nije bio u mogućnosti da isporučuje gas Srbima tokom januarske krize.

Albanian

Në një përpjekje tjetër për të reduktuar varësinë energjitike, qeveria hetoi se pse njësia e ruajtjes në Banatski Dvor, e cila mund të mbajë rreth 500 milionë metër kub gaz, nuk ishte në gjendje t'u jepte ndonjë sasi gazi serbëve gjatë krizës së janarit.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK