Ask Google

Results for svetinja translation from Serbian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Serbian

Albanian

Info

Serbian

Za nas su oružane snage svetinja ...

Albanian

Për ne, forcat e armatosura janë të shenjta.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Države ne mogu da zabranjuju otvaranja svetinja...

Albanian

Vendet nuk mund të ndalojnë hapjen e vendeve të lutjeve...Nga ana tjetër, minaretë janë pjesë integrale e xhamive.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Judeja postade svetinja Božija, Izrailj oblast Njegova.

Albanian

Juda u bë shenjtorja e tij dhe Izraeli zotërimi i tij.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A za drugim zavesom beše skinija, koja se zove svetinja nad svetinjama,

Albanian

Edhe sipër asaj ishin kerubinët e lavdisë që i bënin hije pajtuesit; për këto ne nuk do të flasim me hollësi tani.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A ovo je zakon za žrtvu radi prestupa; svetinja je nad svetinjama.

Albanian

"Ky është ligji i ofertës për shkeljen, (është gjë shumë e shenjtë).

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

Svako muško izmedju sveštenika neka to jede; svetinja je nad svetinjama.

Albanian

Çdo mashkull midis priftërinjve do të mund të hajë prej tij; është gjë shumë e shenjtë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A u Vetilju više ne prorokuj, jer je svetinja careva i dom je carski.

Albanian

por mos profetizo më në Bethel, sepse është shenjtërorja e mbretit dhe selia mbretërore".

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

Njihov æe biti sveti prinos od zemlje, svetinja nad svetinjama, uz medje levitske.

Albanian

Pjesa që do t'u ofrohet atyre do të merret nga pjesa e ofruar dhuratë e vendit, një gjë shumë e shenjtë, pranë territorit të Levitëve.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I svaki desetak zemaljski od useva zemaljskog i od voæa, Gospodnji je, svetinja je Gospodu.

Albanian

Çdo e dhjetë e tokës, qoftë nga prodhimet e tokës, qoftë nga pemët e drurëve, i takon Zotit; është një gjë e shenjtëruar Zotit.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Tako æeš ih osvetiti, te æe biti svetinja nad svetinjom, i šta ih se god dotakne biæe sveto.

Albanian

Do të shenjtërosh kështu këto gjëra dhe do të jenë shumë të shenjta; të gjitha sendet që u përkasin, do të jenë të shenjta.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I narod æe poznati da sam ja Gospod koji posveæujem Izrailja, kad svetinja moja bude usred njih do veka.

Albanian

Edhe kombet do të pranojnë që unë, Zoti, e shenjtëroj Izraelin, kur shenjtërorja ime të jetë në mes tyre përjetë".

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

I reèe mi: Do dve hiljade i tri stotine dana i noæi; onda æe se svetinja oèistiti.

Albanian

Ai më tha: "Deri dymijë e treqind ditë; pastaj shenjtërorja do të pastrohet".

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

I naèini ploèu od èistog zlata, i na njoj izreži kao na peèatu: Svetinja Gospodu.

Albanian

Do të bësh edhe një pllakë prej ari safi dhe mbi të do të gdhendësh, ashtu siç bëhet mbi një vulë, fjalët: SHENJTÉRI ZOTIT.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A od toga ništa da ne prodaju ni promenjuju, ni da prenose prvina zemaljskih, jer je svetinja Gospodu.

Albanian

Ata nuk do të mund as ta shesin as ta këmbejnë; nuk do të mund ta shkëputin pjesën më të mirë të vendit, sepse është e shenjtë për Zotin.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Svako muško izmedju sveštenika neka je jede; na svetom mestu neka se jede; svetinja je nad svetinjama.

Albanian

Çdo mashkull midis priftërinjve do të mund të hajë nga ajo; do të hahet në vend të shenjtë; është gjë shumë e shenjtë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

I biæe vam svetinja, a kamen za spoticanje i stena za sablazan obema domovima Izrailjevim, zamka i mreža stanovnicima jerusalimskim.

Albanian

Ai do të jetë një shenjtërore, por edhe një gur pengese, një shkëmb pengimi për të dy shtëpitë e Izraelit, një lak dhe një kurth për banorët e Jeruzalemit.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Po toj meri izmeri u dužinu dvadeset i pet hiljada i u širinu deset hiljada, i tu neka bude svetinja i svetinja nad svetinjama.

Albanian

Në këtë shtrirje do të matësh një siperfaqe me një gjatësi prej njëzet e pesëmijë kubitë dhe një gjerësi prej dhjetëmijë kubitë; brenda asaj do të jetë shenjtërorja, vendi shumë i shenjtë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Pomaži i oltar za žrtvu paljenicu i sve sprave njegove, te æeš osvetiti oltar, i oltar æe biti svetinja nad svetinjom.

Albanian

Do të vajosh altarin e olokausteve dhe tërë orenditë e tij; do të shenjtërosh kështu altarin dhe altari do të jetë shumë i shenjtë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A ovo je zakon za dom: navrh gore koliko zauzima unaokolo da bude svetinja nad svetinjama. Eto, to je zakon za dom.

Albanian

Ky është ligji i tempullit. Gjithë territori që është rreth majës së malit do të jetë shumë i shenjtë. Ja, ky është ligji i tempullit.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A šta ostane od dara, neka bude Aronu i sinovima njegovim; to je svetinja nad svetinjama izmedju žrtava koje se pale Gospodu.

Albanian

Ajo që mbetet nga blatimi i ushqimit do të jetë për Aaronin dhe bijtë e tij; është një gjë shumë e shenjtë ndër flijimet e bëra me zjarr për Zotin.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK