Ask Google

Results for svetskih translation from Serbian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Serbian

Albanian

Info

Serbian

Više od 100 svetskih prestonica poslaće predstavnike na sajam.

Albanian

Më tepër se 100 kryeqytete të botës do të dërgojnë përfaqësues në ekspozitë.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

A nije li to upravo razlog održavanja svetskih prvenstava?

Albanian

Dhe a nuk është kjo pse kupat e botës mbahen?

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Na festivalu će biti prikazano sedam predstava istaknutih svetskih reditelja.

Albanian

Festivali do të shfaqë shtatë pjesë nga regjizorë të shquar të botës.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Poslednjih godina Albanija je privukla pažnju brojnih svetskih aviokompanija.

Albanian

Në vitet e fundit, Shqipëria ka tërhequr vëmendjen e një numri kompanish fluturuese ndërkombëtare.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

On je pohvalio "pravovremenost i veličinu" rešenja svetskih lidera.

Albanian

Ai vlerësoi " të qënët në kohë dhe shkallën" e reagimit të udhëheqësve.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

Neki od najpoznatijih svetskih umetnika i izvođača nastupili su u tim događajima.

Albanian

Disa prej artistëve dhe interpretuesve më të famshëm të botës janë bashkuar me këto veprimtari.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Grčka pomorska industrija čini 18,3 odsto ukupnih svetskih kapaciteta.

Albanian

Industria greke e anijeve llogaritet se përfaqëson 18.3 përqind e kapacitetit botëror.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

"Jasno sam ukazao da nam je potrebno što više svetskih lidera.

Albanian

"Unë e kam bërë të qartë se ne duam sa më shumë krerë të botës të jetë e mundur.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

Albanski umetnik Saimir Strati ušao je u Ginisovu knjigu svetskih rekorda.

Albanian

Artisti shqiptar Saimir Strati është futur në Librin Gines të Rekordeve Botërore.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Zapadni analitičari već su je kritikovali kao podržavanje statusa kvo i nepraćenje svetskih trendova.

Albanian

Analistët perëndimorë e kanë kritikuar tashmë këtë politikë si mbështetëse të status quo dhe mos ndjekjen e prirjeve të botës.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Prema rečima organizatora, deklaraciju je do sada potpisalo više od 450 svetskih lidera.

Albanian

Sipas organizatorëve, më shumë se 450 udhëheqës botërorë deri më tani e kanë nënshkruar deklaratën.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Bugarska je podnela kandidaturu za domaćina Simpozijuma svetskih telekomunikacionih regulatornih tela sledeće godine.

Albanian

Bullgaria paraqiti kandidaturën e saj për të pritur Sympoziumin e Rregullatorëve të Telekomit Botëror për vitin tjetër.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Nacionalni tim nastupao je na deset svetskih prvenstava, plasiravši se u polufinale dva puta.

Albanian

Ekipi kombëtar doli në dhjetë kupa botërore, duke arritur në gjysmëfinale në dy prej tyre.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

On je rekao da se veruje da rudnik ima oko 2,5 odsto svetskih rezervi bakra.

Albanian

Ai tha se zona besohet të mbajë rreth 2.5% të rezervave botërore të bakrit.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Francov bar se našao na listi "Najboljih svetskih barova" magazina Njuzvik.

Albanian

Franko ka hyrë në listën e "Bareve më të mira të botës" të revistës Newsweek.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Serbian

Pećina je ove godine bila nominovana na takmičenju Sedam svetskih čuda i došla je do polufinala.

Albanian

Shpella u propozua për konkurrimin Shtatë Çuditë e Botës të këtij viti dhe doli në gjysmë-finale.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Oko 7.000 parova trudilo se da ljubljenjem utre sebi put do Ginisove knjige svetskih rekorda.

Albanian

Rreth 7,000 çifte u përpoqën të hynin në Librin Gines të Rekordeve Botërore.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Embasi Grup je jedna od vodećih svetskih kompanija za izgradnju i razvoj IT i poslovnih parkova.

Albanian

Embassy Group është një nga kompanitë kryesore në botë në ndërtimin dhe zhvillimin e IT dhe parqeve të biznesit.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Cilj projekata je ostvarivanje evropskih i svetskih standarda, kao i promocija lokalnih kulturnih vrednosti.

Albanian

Projektet kanë për qëllim që të përmbushin standardet europianë dhe botërorë, si dhe të nxisin vlerat kulturore vendase.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Serbian

Većina razvijenih svetskih ekonomija ima kreditne biroe i registre gde se drže detaljni podaci o klijentima.

Albanian

Shumica e vendeve të zhvilluara në botë kanë byro të kreditit dhe regjistra ku mbahet informacion i hollësishëm lidhur me konsumatorët.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK