Ask Google

Results for desobedientes translation from Spanish to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Spanish

Albanian

Info

Spanish

Bueno... Tal vez son niños desobedientes.

Albanian

Keni disa fëmijë tepër të zgjuar.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

para que yo sea librado de los desobedientes que están en Judea, y que mi servicio a Jerusalén sea del agrado de los santos

Albanian

që unë të shpëtoj nga të pabesët në Jude, dhe që shërbesa ime që po bëj për Jeruzalemin t'u pëlqejë shenjtorëve,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Profesan conocer a Dios, pero con sus hechos lo niegan; son abominables, desobedientes y reprobados para toda buena obra

Albanian

Por ti shpall ato që përkojnë me doktrinën e shëndoshë:

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

De igual manera, vosotros en otro tiempo erais desobedientes a Dios, pero ahora habéis alcanzado misericordia por la desobediencia de ellos

Albanian

Sepse, sikundër dhe ju dikur ishit të pabindur ndaj Perëndisë, por tani fituat mëshirën për shkak të pabindjes së tyre,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Asimismo, ellos han sido desobedientes en este tiempo, para que por la misericordia concedida a vosotros, también a ellos les sea ahora concedida misericordia

Albanian

kështu edhe këta tani u bënë të padëgjueshëm, që, me anë të mëshirës që u tregua për ju, të fitojnë edhe ata mëshirë.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

y: piedra de tropiezo y roca de escándalo. Aquéllos tropiezan, siendo desobedientes a la palabra, pues para eso mismo fueron destinados

Albanian

ju, që dikur nuk ishit një popull, kurse tani jeni populli i Perëndisë; ju, dikur të pamëshiruar, por tani të mëshiruar.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Son contenciosos, calumniadores, aborrecedores de Dios, insolentes, soberbios, jactanciosos, inventores de males, desobedientes a sus padres

Albanian

mashtrues, shpifës, armiq të Perëndisë, fyes, krenarë, mburravecë, trillues ligësish, të pabindur ndaj prindërve,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Porque habrá hombres amantes de sí mismos y del dinero. Serán vanagloriosos, soberbios, blasfemos, desobedientes a los padres, ingratos, impíos

Albanian

të padhembshur, të papajtueshëm, shpifës, të papërmbajtur, mizorë, që s'e duan të mirën,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Él mismo irá delante del Señor con el espíritu y el poder de Elías, para hacer volver los corazones de los padres a los hijos y los desobedientes a la prudencia de los justos, para preparar al Señor un pueblo apercibido

Albanian

Dhe do të shkojë përpara tij në frymë dhe pushtet të Elias, për t'i kthyer zemrat e prindërve te fëmijët dhe rebelët në urtinë e të drejtëve, për t'ia bërë gati Zotit një popull të përgatitur mirë''.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

"Pero fueron desobedientes y se rebelaron contra ti; echaron tu ley a sus espaldas. Mataron a tus profetas que testificaban contra ellos para hacerlos volver a ti, y cometieron grandes abominaciones

Albanian

Megjithatë ata u treguan të pabindur, u rebeluan kundër teje, e hodhën ligjin tënd prapa krahëve, vranë profetët e tu që u bënin thirrje të riktheheshin te ti dhe kryen gjëra blasfeme.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Spanish

Un esclavo desobediente, corregido recientemente.

Albanian

Një skllav i pabindur sapo u dënua.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Eres muy desobediente, ¿sabes?

Albanian

Je një djalë aspak bashkëpunues, e di këtë?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

y piadoso con sus padres; no fue violento, desobediente.

Albanian

Edhe i sjellshëm ndaj prindërve të vet, nuk ishte kryelartë e i padëgjueshëm.

Last Update: 2014-07-03
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

y piadoso con sus padres; no fue violento, desobediente.

Albanian

Edhe ndaj prindërve të vet ishte i mirë, nuk ka qenë i ashpër dhe i pasjellshëm.

Last Update: 2014-07-03
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

y piadoso con sus padres; no fue violento, desobediente.

Albanian

dhe ishte bamirës ndaj prindërve të vet, e nuk ishte i ashpër dhe i padëgjueshëm.

Last Update: 2014-07-03
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Pero acerca de Israel dice: Todo el día extendí mis manos a un pueblo desobediente y rebelde

Albanian

Por lidhur me Izraelin ai thotë: ''Gjithë ditën i shtriva duart e mia drejt një populli të pabindur dhe kundërthënës''.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Por lo cual, oh rey Agripa, no fui desobediente a la visión celestial

Albanian

Prandaj, o mbret Agripa, unë nuk kam qenë i pabindur ndaj vegimit qiellor.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Spanish

Cuando se enteró el profeta que le había hecho volver del camino, dijo: --Él es el hombre de Dios que fue desobediente al mandato de Jehovah. Por eso Jehovah le ha entregado al león, que le ha destrozado y matado conforme a la palabra que Jehovah le había dicho

Albanian

Sa e dëgjoi profeti që e kishte kthyer prapa, ai tha: "Éshtë njeriu i Perëndisë, që nuk iu bind urdhërit të Zotit; për këtë arësye Zoti e ka lënë në kthetrat e një luani, që e ka shqyer dhe vrarë, sipas fjalës që kishte thënë Zoti".

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Spanish

y clamó al hombre de Dios que había venido de Judá, diciendo: --Así ha dicho Jehovah: "Porque has sido desobediente al dicho de Jehovah y no guardaste el mandamiento que Jehovah tu Dios te había mandado

Albanian

dhe ai i thirri njeriut të Perëndisë të ardhur nga Juda, duke thënë: "Kështu flet Zoti: "Me qenë se nuk iu binde urdhërit të Zotit dhe nuk respektove porosinë e Zotit, Perëndisë tënd, që të kishte dhënë,

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK