Results for en dans på en rosenbädd translation from Swedish to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Swedish

Albanian

Info

Swedish

sidorullande arkadskjutare på en ångbåt

Albanian

një lojë me rrotullime dhe goditje në një anije me avull

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

posta ett inlägg på en webblogg

Albanian

posto një hyrje në një faqe interneti

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

spel som spelas på en schackbrädeliknande spelplan

Albanian

loja gamazons

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

inristade på en [oförstörbar] tavla.

Albanian

i shkruar në levhi mahfudh (në pllakën e ruajtur me kujdes).

Last Update: 2014-07-03
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

justera kalibreringsmatriserna på en colorhug-enhet

Albanian

modifiko matricat e kalibrimit në pajisjen colorhug

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

kör flera virtuella system på en enda värddator

Albanian

nis dis sisteme në një kompjuter të vetëm mbartës

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

byt namn på många filer och kataloger på en gång

Albanian

për të riemëruar skedarët dhe direktoritë në grumbull

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

hantera musik, video och foton på en apple ipod

Albanian

menaxho muzikë, video dhe foto në një ipod të apple

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

du kan starta en webbläsare nu eller kopiera denna url in i en webbläsare på en annan dator.

Albanian

ju mund të nisni një shfletues tani, ose të kopjoni url-në në një shfletues në një kompjuter tjetër.

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

ett grafiskt gränssnitt för allt innehåll på en mythtv-bakände

Albanian

një pamje paraprake për mythtv-backend

Last Update: 2014-08-15
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

och du skall taga handfyllningsväduren och koka hans kött på en helig plats.

Albanian

pastaj do të marrësh dashin e shenjtërimit dhe do ta gatuash mishin e tij në një vend të shenjtë;

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

dessutom uppstår ett antal indirekta kopplingar – förändringar i en miljöfråga resulterar i återkopplingar på en annan och vice versa.

Albanian

përveç kësaj, një numër i lidhjeve të tërthorta shkaktohen me ndryshime të një çështjeje mjedisore duke rezultuar me kthimin e ndikimit nga një çështje në tjetrën.

Last Update: 2014-02-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

men david drog upp därifrån och uppehöll sig sedan på en-gedis bergfästen.

Albanian

kur sauli u kthye nga ndjekja e filistejve, i njoftuan sa vijon: "ja, davidi është në shkretëtirën e en-gedit".

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Swedish

adam bröt [alltså] mot sin herres befallning och slog in på en förbjuden väg.

Albanian

ashtu ademi bëri gabim ndaj zotit të vet dhe devijoi.

Last Update: 2014-07-03
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

bättre är slutet på en sak än dess begynnelse; bättre är en tålmodig man än en högmodig.

Albanian

mos u nxito në frymën tënd të zemërohesh, sepse zemërimi gjen strehë në gji të budallenjve.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

den som vill lägga band på en sådan vill lägga band på vinden, och hala oljan möter hans högra hand.

Albanian

kush arrin ta përmbajë, mban erën dhe zë vajin me dorën e tij të djathtë.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

dessa populationer har emellertid varit stabila sedan mitten av 1990-talet, om än på en låg nivå.

Albanian

popullatat e tyre kanë mbetur stabile që nga mesi i viteve 1990, megjithëse në një nivel të ulët.

Last Update: 2014-02-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

låtom oss icke heller bedriva otukt, såsom somliga av dem gjorde, varför ock tjugutre tusen föllo på en enda dag.

Albanian

dhe të mos kurvërojmë, ashtu si kurvëruan disa nga ata edhe ranë të vdekur në një ditë njëzet e tre mijë.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Swedish

därför avhugger herren på israel både huvud och svans, han hugger av både palmtopp och sävstrå, allt på en dag --

Albanian

prandaj zoti do t'i presë izraelit kokë dhe bisht, degë palme dhe xunkth brenda një dite të vetme.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Swedish

den som vandrar ostraffligt, han bliver frälst; men den som i vrånghet går dubbla vägar, han faller på en av dem.

Albanian

ai që ecën me ndershmëri do të shpëtohet, por njeriu i paqëndrueshëm që ndjek rrugë dredha-dredha do të rrëzohet befas.

Last Update: 2012-05-05
Usage Frequency: 1
Quality:

Some human translations with low relevance have been hidden.
Show low-relevance results.

Get a better translation with
7,474,938,247 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK