Preguntar a Google

Usted buscó: rrezikohen (Albanés - Griego)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Albanés

Griego

Información

Albanés

Këtu rrezikohen jetë njerëzish.

Griego

- Ζωές ανθρώπων βρίσκονται σε κίνδυνο.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Rrezikohen shumë gjëra.

Griego

Διακυβεύονται πολλά.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Disa gjëra meritojnë të rrezikohen.

Griego

Υπάρχουν πράγματα που αξίζει να ρισκάρεις.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Nuk mund të bëjmë asgjë sepse rrezikohen mijëra njerëz.

Griego

Δεν μπορούμε να ρισκάρουμε εκατομμύρια ζωές.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Nuk mundemi por mbase mund të krijojmë iluzionin se ato rrezikohen

Griego

- Δεν μπορούμε. Ίσως δημιουργήσουμε την ψευδαίσθηση πως κινδυνεύει.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Fondet e FMN, mund të rrezikohen për shkak të një mosmarrëveshje me përfitimet.

Griego

Ωστόσο, τα κονδύλια του ΔΝΤ ενδέχεται να κινδυνεύσουν λόγω της αντιπαράθεσης για τα επιδόματα.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

1 gjitar në 4, 1 zog në 8, 1 amfib në 3 rrezikohen të zhduken.

Griego

1 ΘΗΛΑΣΤΙΚΟ ΣΤΑ 4, 1 ΠΤΗΝΟ ΣΤΑ 8...

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Nëse policia do të ketë hyrje në njërin prej jush paratë e të gjithëve do të rrezikohen.

Griego

Αν η αστυνομία έπιανε έναν απο σας, θα κινδύνευαν τα λεφτά όλων.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Por nëse s'na ndihmoni, shokët tuaj të Kolonës së Pestë rrezikohen shumë.

Griego

Αλλά αν δεν μας βοηθήσεις, οι φίλοι σου από την 5η Φάλαγγα κινδυνεύουν πολύ.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Serbia ka marrëdhënie të mira me Izraelin dhe ekspertët kanë besim se këto nuk do të rrezikohen.

Griego

Η Σερβία έχει καλές σχέσεις με το Ισραήλ και οι ειδικοί φάνηκαν βέβαιοι πως αυτό δεν πρόκειται να διακινδυνευτεί.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

RUAJTJEN E QETËSISË NËPËR RRUGË QË TË MBROJNË ZAKONET E KRISHTERTA QË KËTË RRALLË RREZIKOHEN NGA HEBREJTË.

Griego

ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΟΛΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΗΘΗ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΑΠΕΙΛΟΥΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΙΟΥΔΑΙΩΝ.

Última actualización: 2016-10-27
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

"Interesat kombëtare të Sllovenisë nuk rrezikohen nga debati mbi pranimin e Kroacisë në NATO."

Griego

"Τα εθνικά συμφέροντα της Σλοβενίας δεν κινδυνεύουν από τη συζήτηση για την ένταξη της Κροατίας στο ΝΑΤΟ".

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Albanés

Asnjë emër nuk do të bëhet publik në mënyrë që ndjekjet penale dhe procedimet e gjykatës në të ardhmen të mos rrezikohen.

Griego

Τα ονόματα δεν πρόκειται να γνωστοποιηθούν καθώς κάτι τέτοιο θα διακινδύνευε τις μελλοντικές εισαγγελικές και δικαστικές ακροαματικές διαδικασίες.

Última actualización: 2012-04-06
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Si rezultat i kësaj, fushata ka bërë broshurat për donatorët potencialë, ku përshkruhet historia e monumenteve dhe pse rrezikohen ato.

Griego

Έτσι, η εκστρατεία έχει φτιάξει φυλλάδια για πιθανούς χορηγούς περιγράφοντας την ιστορία των μνημείων και για πιο λόγο κινδυνεύουν.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

"Ne duam një zgjidhje që të garantojë se turqit qipriotë nuk do të rrezikohen përësri," tha Talat.

Griego

"Επιθυμούμε διευθέτηση για να εξασφαλίσουμε ότι οι Τουρκοκύπριοι δεν πρόκειται να κινδυνεύσουν ξανά", δήλωσε ο Ταλάτ.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Albanés

Ndërkohë, BE ka paralajmëruar Maqedoninë se shanset e saj të anëtarësimit mund të rrezikohen në rast se votuesit kundërshtojnë ligjet mbi ndarjen territoriale.

Griego

Εν τω μεταξύ, η ΕΕ προειδοποίησε την πΓΔΜ ότι οι πιθανότητες ένταξης ενδέχεται να διακινδυνευτούν σε περίπτωση που οι ψηφοφόροι απορρίψουν τους νόμους εδαφικής οργάνωσης.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Albanés

Tani rrezikohen edhe prodhimet e tjera që Serbia eksporton në BE me kushte subvencioni, duke përfshirë prodhimet e tekstileve dhe eksportet e mishit.

Griego

Πλέον τα άλλα προϊόντα που εξάγει η Σερβία στην ΕΕ με επιχορήγηση μπορεί να τεθούν σε κίνδυνο, μεταξύ των οποίων τα κλωστοϋφαντουργικά προϊόντα και οι εξαγωγές κρέατος.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Detyra e ministrisë së mbrojtjes është që ushtria të jetë e pajisur dhe e trainuar për të përmbushur detyrimet e ligjshme të saj për të mbrojtur interesat e shtetasve serbë, pavarësisht se ku mund të rrezikohen në botë.

Griego

Καθήκον του υπουργείου Άμυνας είναι να εξοπλίσει και να εκπαιδεύσει το στρατό ώστε να εκπληρώσει τις νόμιμες υποχρεώσεις του, να προστατεύσει τα συμφέροντα των Σέρβων πολιτών, ανεξάρτητα από το που διακυβεύονται ανά τον κόσμο.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Përveç kësaj, thonë zyrtarët kroatë, anijet do të përdoren për peshkimin e peshqve të vegjël blu të cilët nuk rrezikohen në Adriatik dhe kësisoj projekti nuk është në konflikt me kriteret mjedisore të BE.

Griego

Επιπρόσθετα, όπως αναφέρουν αξιωματούχοι της Κροατίας, τα πλοία θα χρησιμοποιηθούν για αλιεία μικρών γοφαριών, τα οποία δεν αποτελούν είδος απειλούμενο με εξαφάνιση στην Αδριατική, και έτσι το πρόγραμμα δεν αντιβαίνει τα περιβαλλοντικά κριτήρια της ΕΕ.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Albanés

Në fillim të këtij muaji, BE vendosi afatin e 6 dhjetorit për Turqinë që të hapi hapësirën e saj ajrore dhe detare ndaj trafikut qipriot grek, duke paralajmëruar se ndryshe, mund të rrezikohen bisedimet për antarësimin e Turqisë në BE.

Griego

Νωρίτερα αυτό το μήνα, η ΕΕ όρισε την 6η Δεκεμβρίου ως διορία για να ανοίξει η Τουρκία τον εναέριο χώρο και τα χωρικά ύδατά της σε Ελληνοκύπρια αεροπλάνα και πλοία, προειδοποιώντας ότι σε αντίθετη περίπτωση, οι συνομιλίες της Τουρκίας για ένταξη στην ΕΕ ενδέχεται να τεθούν σε κίνδυνο.

Última actualización: 2012-04-06
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo