Preguntar a Google

Usted buscó: keqinformim (Albanés - Inglés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Albanés

Inglés

Información

Albanés

Duke folur të mërkurën, ai akuzoi Shkupin për bllokimin e marrëdhënieve të ndërsjellta dhe i përshkroi njoftimet maqedonase për incidentet dhe shrregullimin e kohëve të fundit në Greqi si keqinformim të plotë.

Inglés

Speaking Wednesday, he accused Skopje of blocking bilateral relations and described Macedonian reports of recent incidents and disorder in Greece as total disinformation.

Última actualización: 2012-04-06
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Hetimet rezultuan në akuza të ngritura ndaj manjatit për evazion të dyshuar fiskal prej 7.7 milion markash gjermane në taksat midis viteve 1999 dhe 2001, keqinformim financiar në lidhje me prokurimin e pajisjeve të Erikson më 1994 dhe orvatjet për rrushfet ndaj anëtarëve të partive kundërshtare.

Inglés

The investigation resulted in charges brought against the tycoon for alleged evasion of some 7.7m deutschmarks in taxes between 1999 and 2001, financial misreporting in connection with the procurement of Ericsson equipment in 1994, and attempted bribery of rival party members.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Albanés

Mes polemikës, një zëdhënës i INS-së njoftoi se nuk është e detyrueshme të jepej NIP-i, por INS e përgënjeshtroi zëdhënësin vetëm disa ditë më pas dhe e pushoi nga puna për keqinformim të publikut.

Inglés

Amid the controversy, an INS spokesperson announced it is not mandatory to provide the PIN, but the INS head refuted the spokesperson just few days later and fired him for misinforming the public.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo