Usted buscó: njeri (Albanés - Latín)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Albanés

Latín

Información

Albanés

njeri

Latín

homo sapiens

Última actualización: 2013-01-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

dhe ja, para tij ishte një njeri hidropik.

Latín

et ecce homo quidam hydropicus erat ante illu

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

tha akoma: ''një njeri kishte dy bij.

Latín

ait autem homo quidam habuit duos filio

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

aty ishte një njeri i lënguar prej tridhjetë e tetë vjetësh.

Latín

erat autem quidam homo ibi triginta et octo annos habens in infirmitate su

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

dërgoi para tyre një njeri, jozefin, që u shit si skllav.

Latín

aperta est terra et degluttivit dathan et operuit super congregationem abiro

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

mjaft është për atë njeri ndëshkimi që iu bë nga shumica,

Latín

sufficit illi qui eiusmodi est obiurgatio haec quae fit a pluribu

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

dhe ky njeri të mos pandehë se do të marrë diçka nga zoti,

Latín

si quis autem vestrum indiget sapientiam postulet a deo qui dat omnibus affluenter et non inproperat et dabitur e

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

merrni edhe vëllanë tuaj, dhe çohuni dhe kthehuni tek ai njeri;

Latín

sed et fratrem vestrum tollite et ite ad viru

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

në krahinën malore të efraimit ishte një njeri që quhej mikah.

Latín

fuit eo tempore vir quidam de monte ephraim nomine micha

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

qe një njeri i dërguar nga perendia; emri i tij ishte gjon.

Latín

fuit homo missus a deo cui nomen erat iohanne

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

a i them këto si njeri? a nuk i thotë këto edhe ligji?

Latín

numquid secundum hominem haec dico an et lex haec non dici

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

dhe ata, kur i çuan sytë, nuk panë njeri, përveç jezusit vetëm.

Latín

levantes autem oculos suos neminem viderunt nisi solum iesu

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

kur po kalonte, pa një njeri që ishte i verbër që nga lindja.

Latín

et praeteriens vidit hominem caecum a nativitat

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

lum ai njeri që ka gjetur diturinë dhe njeriu që ka përftuar arsyen.

Latín

beatus homo qui invenit sapientiam et qui affluit prudenti

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

kush rreh një njeri dhe për këtë shkak ky vdes, do të dënohet me vdekje.

Latín

qui percusserit hominem volens occidere morte moriatu

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

lum ai njeri që beson te zoti dhe besimi i të cilit është zoti!

Latín

benedictus vir qui confidit in domino et erit dominus fiducia eiu

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

midis farisenjve ishte një njeri me emrin nikodem, një krer i judenjve.

Latín

erat autem homo ex pharisaeis nicodemus nomine princeps iudaeoru

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

por ke qenë ti, një njeri si unë, shoku im dhe miku im i ngushtë.

Latín

quoniam eripuisti animam meam de morte et pedes meos de lapsu ut placeam coram deo in lumine viventiu

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

a mundet një njeri të thyejë hekurin, hekurin e veriut dhe bronzin?

Latín

numquid foederabitur ferrum ferro ab aquilone et ae

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Albanés

ai njeri shkoi dhe u tregoi judenjve se jezusi ishte ai që e shëroi.

Latín

abiit ille homo et nuntiavit iudaeis quia iesus esset qui fecit eum sanu

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Referencia: Wikipedia

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo