Preguntar a Google

Usted buscó: konsiderohet (Albanés - Tailandés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Albanés

Tailandés

Información

Albanés

Konsiderohet të jetë i armatosur dhe shumë i rrezikshëm.

Tailandés

ว่ากันว่าเขา มีอาวุธและอันตาย

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Po preke një oficer me uniformë konsiderohet si një sulm.

Tailandés

เธอรู้รึปล่าวว่า การพูดจาล้อเล่นต่อเจ้าหน้าที่ ถือเป็นข้อหาได้นะ

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Taxh Mahali konsiderohet si shembulli më i mirë i arkitekturës moderne.

Tailandés

ทัชมาฮาลได้ถูกยกย่องให้เป็นสถาปัตยกรรมร่วมสมัยที่ประนีตที่สุด

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

I urrejne grate. Dhe vetem shikimi i tyre konsiderohet nje mekate.

Tailandés

เขาถือสัตย์ปฎิยาน \ แม้แต่มองผู้หญิงอย่างเราก็เป็นบาปนะคะ

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Nga vij unë konsiderohet e pasjellshme të ndërpresësh një burrë ndersa po urinon.

Tailandés

แถวบ้านผม เขาถือว่ามันหยาบคาย - ถ้าคุณขัดจังหวะผู้ชายตอนกำลังฉี่

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Edhe atij që vepron, shpërblimi nuk i konsiderohet si hir por si borxh;

Tailandés

ดังนั้นคนที่อาศัยการกระทำก็ไม่ถือว่าบำเหน็จที่ได้นั้นเป็นเพราะพระคุณ แต่ถือว่า บำเหน็จนั้นเป็นค่าแรงของงานที่ได้ท

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

..se në kohën e dënimit të tij konsiderohet armik i Kombit të Zjarrit.

Tailandés

ว่า ระหว่างการถูกขับไล่ เขาเป็นศัตรูของชนเผ่าไฟ และไม่ได้รับอนุญาติให้ใส่เครื่องแบบของเผ่าไฟ

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Wikus Van de Merfe, i bardhë, diku 30 vjec, konsiderohet shumë i rrezikshëm.

Tailandés

วิกัส วานเดอเมอร์ ผิวขาว อายุประมาณ30 เป็นผู้ที่อันตรายมาก

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Produkt i përgjithshëm, mund të konsiderohet kremi 2, me rezultate të përfunduara, pa efekte negative.

Tailandés

สำหรับการทาครีมโดยทั่วไป ผมคิดว่า No.2 จะทำ ผิวหน้าโดยรวม ตึง กระชับดีขึ้น โดย ไม่มีผลลัพท์ที่ไม่ต้องการ

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

deri sa mbi ne të përhapet Fryma nga lart, shkretëtira të bëhet pemishte dhe pemishtja të konsiderohet si një pyll.

Tailandés

จนกว่าพระวิญญาณจะเทลงมาบนเราจากเบื้องบน และถิ่นทุรกันดารกลายเป็นสวนผลไม้ และสวนผลไม้นั้นจะถือว่าเป็นป่

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Z Saverin, a keni bere ndonjeher ndonje gje qe mund te konsiderohet si baze legjitime per tju hequr perqindjet?

Tailandés

ที่พิจารณาได้ว่าเป็นการยุติ ทางกฎหมายบ้างไหม ไม่เคยครับ

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Brenda një kohe shumë të shkurtër dhe Libani do të shndërrohet në një pemishte, dhe pemishtja do të konsiderohet si një pyll.

Tailandés

ไม่ใช่อีกนิดหน่อยเท่านั้นหรือ ที่เลบานอนจะถูกเปลี่ยนให้เป็นสวนผลไม้ และสวนผลไม้จะถือว่าเป็นป่

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Budallai, edhe kur hesht, konsiderohet i urtë dhe, kur i mban të mbyllura buzët e tij, konsiderohet i zgjuar.

Tailandés

ถึงคนโง่หากนิ่งเสียก็นับว่าเป็นคนฉลาด คนที่หุบริมฝีปากของเขาก็นับว่าเป็นคนมีความเข้าใ

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Është diçka shumë e mirë, por s'mund të vësh jetën e të tjerëve para tëndes dhe të mendosh që kjo konsiderohet si dashuri.

Tailandés

...นายไม่ควรเอาชีวิต ของคนอื่นมาก่อนตัวเอง... ...แล้วมองว่านั่นคือความรักนะ ฉันไม่อยากให้ใครมาชอบฉัน แค่เพียงภายนอก

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Sidoqoftë, pa marrë parasysh rrethanat, sulmi në anëtarin e këshillit të Perandorit, në bazë të ligjit, konsiderohet si sulm ndaj Perandorit, dhe ndaj kombit tonë të madh.

Tailandés

แต่ไม่ว่า สิ่งที่กรณีที่ โจมตีสมาชิก ของสภาจักรพรรดิ เป็นตามที่กฎหมายถือว่าการโจมตี ในสมเด็จพระจักรพรรดิตัวเอง

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Në rast se një ka godet për vdekje me brirët e tij një burrë ose një grua, kau duhet të vritet me gurë dhe mishi i tij nuk do të hahet; por i zoti i kaut do të konsiderohet i pafajshëm.

Tailandés

ถ้าวัวขวิดชายหรือหญิงถึงตายจงเอาหินขว้างวัวนั้นให้ตายเป็นแน่ และอย่ากินเนื้อของมันเลย แต่เจ้าของวัวตัวนั้นไม่มีโท

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Qytetarët janë duke u këshilluar për të raportuar çdo aktivitet të dyshimtë... janë ngritur bllokadat në udhëkryqet kryesore... brenda një rreze prej 50 kilometra përreth, ku konsiderohet si sulmi më i madh në departamentin e policisë së qytetit në historinë tonë.

Tailandés

ขอให้ประชาชนโปรดระมัดระวัง อันตรายจากผู้ต้องสงสัย โดยเฉพาะพื้นที่บริเวณทางหลวง

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Koloneli Vein, një agjent i MI6, që ishte i dërguar në Lindjen e Mesme, ishte njëri nga 5 agjentët... që ishin ekspozuar, pas asaj që konsiderohet... si goditja më e rëndë e sigurisë në historinë e re të Britanisë.

Tailandés

คือ หนึ่งในสายลับที่ถูกเปิดเผยตัวในการกระทำที่ว่ากันว่า เป็นการรั่วไหลภายในที่ร้ายแรงที่สุด ในอังกฤษยุคใหม่นะครับ

Última actualización: 2016-10-29
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

Dhe tempullin e Qabes e bëmë vendtubim dhe vend të sigurt për njerëzit. Vendi ku ka qëndruar Ibrahimi konsiderohet si tempull ku kryhet falja! Edhe Ibrahimit edhe Ismailit i kemi urdhëruar: “Pastrone tempullin tim për ata që do ta vizitojnë, të cilët do të qëndrojnë aty dhe do të bëjnë namaz, përulen dhe gjunjëzohen”.

Tailandés

และจงรำลึกถึงขณะที่เราได้ให้บ้านหลังนั้นเป็นที่กลับมาสำหรับมนุษย์และเป็นที่ปลอดภัยและพวกเจ้าจงยึดเอาเป็นที่ยืนของอิบรอฮีม เป็นที่ละหมาดเถิด และเราได้สั่งเสียแก่อิบรอฮีม และอิสมาอีลว่า เจ้าทั้งสองจงทำความสะอาดบ้านของข้าเพื่อบรรดาผู้ทำการเฎาะวาฟ และบรรดาผู้ทำการเอียะติกาฟ และบรรดาผู้ที่ทำรุกัวะและสุยูด

Última actualización: 2014-07-03
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Albanés

I keni përmbysur plotësisht gjërat. A mund të konsiderohet poçari i barabartë me argjilën? A mundet vepra t'i thotë atij që e ka bërë: "Nuk më ka bërë ai"?, ose gjëja e formuar t'i thotë atij që e ka formuar: "Nuk ka zgjuarësi"?

Tailandés

แน่นอนความวิปริตของเจ้าจะถือว่าช่างปั้นเท่ากับดินเหนียว และสิ่งที่ถูกสร้างจะพูดเรื่องผู้สร้างมันว่า "เขาไม่ได้สร้างข้า" หรือสิ่งที่ถูกปั้นขึ้นจะพูดเรื่องผู้ปั้นมันว่า "เขาไม่มีความเข้าใจอะไรเลย" อย่างนี้หรื

Última actualización: 2012-05-04
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo