Preguntar a Google

Usted buscó: govorio (Croata - Albanés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Croata

Albanés

Información

Croata

To sam vam govorio da se ne sablaznite.

Albanés

''Jua kam thënë këto gjëra, që të mos skandalizoheni.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Čeku je govorio u sličnom, pozitivnom tonu.

Albanés

Çeku pati të njëjtin ton të ngjashëm pozitiv.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

To sam vam govorio dok sam boravio s vama.

Albanés

Ju kam thënë këto gjëra, ndërkaq jam me ju;

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Također je govorio u Nacionalnom novinarskom klubu.

Albanés

Ai foli gjithashtu në Klubin Kombëtar të Shtypit.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Croata

No on je govorio o hramu svoga tijela.

Albanés

Por ai fliste për tempullin e trupit të vet.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Erdogan je govorio na gospodarskoj konferenciji u Istanbulu.

Albanés

Erdogan po fliste në një konferencë ekonomike në Stamboll.

Última actualización: 2012-04-06
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Govorio sam o drugim svjedocima, a ne o sebi."

Albanés

Fola lidhur me dëshmitarët e tjerë, jo për veten time."

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Croata

Sanader je došao bez odvjetnika i govorio je kao svjedok.

Albanés

Sanader erdhi pa një avokat mbrojtës, duke dëshmuar si një dëshmitar.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

ali nisu mogli odoljeti mudrosti i Duhu kojim je govorio.

Albanés

por nuk mund t'i bënin ballë urtësisë dhe frymës me anë të së cilës ai fliste.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Nepromišljeno Job je govorio, u rijeèima mu neima mudrosti.

Albanés

"Jobi flet pa mend, fjalët e tij nuk kanë dituri".

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Croata

A mjesto gdje mu je Bog govorio Jakov nazva Betel.

Albanés

Dhe Jakobi e quajti Bethel vendin ku Perëndia i kishte folur.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

O svojim je planovima govorio u nedavnom intervjuu za SETimes.

Albanés

Ai i diskutoi këto plane në një intervistë të kohëve të fundit me SETimes.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Pouèavao ih je u prispodobama mnogoèemu. Govorio im u pouci:

Albanés

Dhe ai u mësonte atyre shumë gjëra në shëmbëlltyra, dhe u thoshte atyre në mësimin e tij:

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

U dan kad je Jahve govorio s Mojsijem u egipatskoj zemlji,

Albanés

Por erdhi dita kur Zoti i foli Moisiut në vendin e Egjiptit,

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Na pogrebu je govorio predsjednik Europske komisije Romano Prodi.

Albanés

Presidenti i Komisionit Europian, Romano Prodi kishte dërguar një eulogji.

Última actualización: 2012-04-06
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Stražari odgovore: "Nikada nitko nije ovako govorio."

Albanés

Rojet u përgjigjen: ''Asnjeri nuk ka folur kurrë si ai njeri''.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Croata

Ipak nitko nije otvoreno govorio o njemu zbog straha od Židova.

Albanés

Por askush nuk fliste haptas për të, nga druajtja e Judenjve.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

A Jahve anðelu koji je govorio sa mnom odgovori utješnim rijeèima.

Albanés

Pastaj Zoti i tha disa fjalë të mira, fjalë inkurajimi, engjëllit që fliste me mua.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Croata

Kome li si ove uputio rijeèi i koji duh je iz tebe govorio?"

Albanés

Kujt ia ke drejtuar fjalët e tua, dhe e kujt është fryma që ka dalë prej teje?

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Croata

Tada je Jahve ovako govorio preko slugu svojih proroka:

Albanés

Atëherë Zoti foli me anë të shërbëtorëve të tij, profetëve, duke thënë:

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo