Usted buscó: pārliecināji (Letón - Albanés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Letón

Albanés

Información

Letón

pārliecināji suriljo vadīt šo farsu?

Albanés

si e binde surilon të dëgjonte këtë absurditet?

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

kā tu pārliecināji manu tēvu, lai uztic tev Āzijas lielākās korporācijas vadību?

Albanés

si e binde tim atë... të të jepte kontrollin e kompanisë më të madhe në azi?

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

atceries, togad, kad tev sāka izkrist mati, tu mūs ar brendu pārliecināji, ka tie ataugs, ja mēs tev vakarā dosim saldējumu?

Albanés

të kujtohet ai viti që filluan të të bënin flokët dhe më binde mua dhe brendën se nëse të sillnim akullore atë natë, do të rriteshin?

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

pēc Ņujorkas traģēdijas pārliecināju drošības padomi, ka jāpanāk tehnoloģisks izrāviens draudu analīzes jomā.

Albanés

pas nju jorkut, e binda "këshilli botëror të sigurimit" të merrte pjesë në një kërkim për analizat e kërcënimit.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Letón

tas pārliecināja valdību par šīs programmas nepieciešamību.

Albanés

vetëm sa bindi qeverinë që ai program ju duhej.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

ka es visu to nakti cīnījos pats ar sevi. viena manis puse zvērēja, ka es sēju vienkāršo slīdmezglu, otra puse pārliecināja, ka sēju lengforda dubulto.

Albanés

që unë kam luftuar me veten time që nga ajo natë, një pjesë e imja betohej verbërisht që unë kisha lidhur një nyje rrëshqitëse, dhe pjesa tjetër që unë kisha lidhur nyjen e langfordit.

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

pagājušonakt es par to pārliecinājos.

Albanés

shkova sërish me të mbrëmë!

Última actualización: 2016-10-28
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

lūdzām, pamudinājām un pārliecinājām dzīvot tā, lai jūs būtu sava dieva cienīgi, kas jūs aicinājis savā valstībā un godībā.

Albanés

prandaj edhe ne e falenderojmë pa pushim perëndinë, se kur ju keni marrë nga ne fjalën e perëndisë, e pritët atë jo si fjalë njerëzish, por, sikurse është me të vërtetë, si fjalë perëndie, që vepron ndër ju që besoni.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

un viņš katru sabatu mācīja sinagogā un, runādams par kunga jēzus vārdu, pārliecināja jūdus un grieķus.

Albanés

Çdo të shtunë mësonte në sinagogë dhe bindte judenj dhe grekë.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Letón

bet es pārliecinājos, ka viņš nav nekā nodarījis, par ko būtu nāvi pelnījis. kad viņš pats pārsūdzēja ķeizaram, es nolēmu viņu sūtīt turp.

Albanés

por unë, duke parë se s'ka bërë asnjë gjë që të meritojë vdekjen, dhe duke qenë se ai vetë i është apeluar augustit, vendosa ta dërgoj.

Última actualización: 2012-05-05
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo