Preguntar a Google

Usted buscó: mama (Serbio - Albanés)

Contribuciones humanas

De traductores profesionales, empresas, páginas web y repositorios de traducción de libre uso.

Añadir una traducción

Serbio

Albanés

Información

Serbio

Jergović je nagradu dobio za svoju knjigu «Mama Leone».

Albanés

Jergoviç u nderua për librin e tij "Mama Leone".

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Serbio

Ponekad je mama sa mnom, ali ne uvek, pošto svi moramo da izađemo i prikupimo novac.

Albanés

Ndonjëherë nëna vjen me ne, por jo gjithmonë, pasi duhet të shkojmë të gjithë të kërkojmë para.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Američka glumica i producent Rita Vilson finansira novu komediju u kojoj glavnu ulogu igra Nia Vardalos i filmsku verziju mjuzikla Mama Mia.

Albanés

Një komedi e re ku luan Nia Vardalos dhe versioni filmik i Mama Mia po financohen të dyja nga aktorja dhe producentja e SHBA Rita Vilson.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Serbio

Sponzori filma su iranski Centar za dokumentarnu kinematografiju, bosanska kompanija Mama i producenti iz Nemačke i Francuske.

Albanés

Filmi do të sponsorizohet nga Qendra e Kinemasë Dokumentare Iraniane, kompania boshnjake Mama dhe producentët nga Gjermania e Franca.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Serbio

"Mama mi ne da da previše gledam TV ili predugo sedim pred računarom," žali se.

Albanés

"Mamaja nuk më lë të shoh shumë TV apo të rri në kompjuter gjatë," ankohet ajo.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Serbio

Međutim, moja mama je bila sretna“, kaže Ružić. „Napravila je tortu i pozvala rođake i prijatelje da proslave -- bila je sretna što neću raditi posao za koji misli da je opasan.“

Albanés

Por nënë ime ishte e lumtur!" thotë Ruzhiç. "Ajo bëri një kek dhe thirri të afërmit dhe miqtë për të festuar: ajo ishte e lumtur se nuk do të isha në një punë që e konsideron të rrezikshme."

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Serbio

Međunarodni žiri SFF-a dodelio je Specijalnu nagradu žirija Faruku Lončareviću iz BiH za njegov film «Mama i tata».

Albanés

Juria ndërkombëtare e SFF i dha çmimin e posaçëm të jurisë Faruk Lonçareviç nga BiH për filmin e tij "Nënë e babë".

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Serbio

U drugom filmu, filmskoj verziji brodvejskog mjuzikla "Mama Mia", glavne uloge tumače Pirs Brosnan i Meril Strip.

Albanés

Në filmin e dytë, një version filmik i muzikalit të Broduejit "Mama mia" luajnë Pirs Brosnan dhe Meril Strip.

Última actualización: 2016-01-20
Frecuencia de uso: 2
Calidad:

Advertencia: contiene formato HTML invisible

Serbio

Kultura i sport: U Grčkoj se snimaju dva nova filma 24/10/2007 Američka glumica i producent Rita Vilson finansira novu komediju u kojoj glavnu ulogu igra Nia Vardalos i filmsku verziju mjuzikla Mama Mia.

Albanés

Kulturë dhe sporte: dy filma të ri filmuar në Greqi 24/10/2007 Një komedi e re ku luan Nia Vardalos dhe versioni filmik i Mama Mia po financohen të dyja nga aktorja dhe producentja e SHBA Rita Vilson.

Última actualización: 2012-04-07
Frecuencia de uso: 1
Calidad:

Obtenga una traducción de calidad con
4,401,923,520 contribuciones humanas

Usuarios que están solicitando ayuda en este momento:Utilizamos cookies para mejorar nuestros servicios. Al continuar navegando está aceptando su uso. Más información. De acuerdo