Demander à Google

Vous avez cherché: starbucks (Albanais - Anglais)

Contributions humaines

Réalisées par des traducteurs professionnels, des entreprises, des pages web ou traductions disponibles gratuitement.

Ajouter une traduction

Albanais

Anglais

Infos

Albanais

Është karta për te Starbucks.

Anglais

It's a Starbucks card.

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Gjeta katër vende "Starbucks."

Anglais

I found four places named "Starbucks."

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Avertissement : un formatage HTML invisible est présent

Albanais

Unë po shkoj një vrap tek Starbucks.

Anglais

I'm gonna make a run to Starbucks.

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Ne do kemi McDonald's, Ne do kemi Starbucks...

Anglais

We're gonna have McDonald's, we're gonna have Starbucks...

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Deson vodhi valixhen nga dikush jashte Starbucks.

Anglais

Deshaun boosted this metal briefcase from some guy outside of Starbucks.

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Jemi shumë larg Çarlstonit për të pasur një Starbucks.

Anglais

We're too far away from Charleston to have a Starbucks.

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Meqe ra fjala, kusheri, takova kete mbledhese taksash seksi dhe bjonde te Starbucks sot.

Anglais

By the way, cuz, I met this sexy, blond tax attorney at Starbucks today.

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Emri i tij është Kevin Goss, kishte mësim nga 6 deri në 10 dhe pastaj shkoi në Starbucks deri në mesnatë.

Anglais

His name's Kevin Goss. He was teaching a class from 6:00 to 10:00... then he went to Starbucks till they closed at midnight.

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Pse nuk bëheni ju të dy cimerë dhe të dilni në Starbucks sikur humbës që jeni pasi që shkatërruat gjënë më të mirë që ju ka ndodhur në jetë?

Anglais

Why don't you two become roommates and go hang out at Starbucks like the losers you are because you screwed up the best things you ever had in your lives?

Dernière mise à jour : 2016-10-27
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

Ky model veprimi vë në dukje infrakstrukturën ekzistuese të partnerit në biznes dhe si pasojë segmenti ynë CPG pasqyron të ardhura relativisht të ulëta, një strukturë kostoje modeste dhe një marzh lartë e të dukshëm veprimi krahasuar me segmentet raportuese të Starbucks US dhe International të cilët kryesisht konsistojnë në dyqane të shitjeve me pakicë.

Anglais

This operating model leverages the business partners’ existing infrastructures and, as a result, our CPG segment reflects relatively lower revenues, a modest cost structure, and a resulting higher operating margin, compared to Starbucks US and International reporting segments, which consist primarily of retail stores.

Dernière mise à jour : 2011-10-29
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Albanais

"Nëse produkti është në treg dhe nuk kam para t'a blej, cili është ndryshimi?" tha ajo për SETimes, ndërsa qëndronte pranë një kafeneje Starbucks pranë Universitetit të Athinës, disa orë përpara sesa ai të digjej.

Anglais

"If the product is in the market and I don't have money to buy it, what is the difference?" she told SETimes, while standing before a Starbucks coffee shop near the University of Athens a few hours before it was burned.

Dernière mise à jour : 2016-01-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Avertissement : un formatage HTML invisible est présent

Albanais

Këtë herë, zjarrvënësit vunë në shënjestër një dyqan kafeje Starbucks sipër Asty, si dhe një degë të Bankës së Qipros në një ndërtesë neo-klasike pranë pazarit të gjërave të përdorura Monistiraki dhe Plakas, një zonë popullore turistike.

Anglais

This time, arsonists targeted a Starbucks coffee shop above the Asty, as well as a branch of the Bank of Cyprus in a neo-Classical building near the Monistiraki flea market and Plaka, a popular tourist area.

Dernière mise à jour : 2016-01-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Obtenez une traduction de meilleure qualité grâce aux
4,401,923,520 contributions humaines

Les utilisateurs demandent maintenant de l'aide :Nous utilisons des cookies pour améliorer votre expérience utilisateur sur notre site. En poursuivant votre navigation, vous déclarez accepter leur utilisation. En savoir plus. OK