Demander à Google

Vous avez cherché: govorio (Croate - Albanais)

Contributions humaines

Réalisées par des traducteurs professionnels, des entreprises, des pages web ou traductions disponibles gratuitement.

Ajouter une traduction

Croate

Albanais

Infos

Croate

To sam vam govorio da se ne sablaznite.

Albanais

''Jua kam thënë këto gjëra, që të mos skandalizoheni.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Čeku je govorio u sličnom, pozitivnom tonu.

Albanais

Çeku pati të njëjtin ton të ngjashëm pozitiv.

Dernière mise à jour : 2016-01-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

To sam vam govorio dok sam boravio s vama.

Albanais

Ju kam thënë këto gjëra, ndërkaq jam me ju;

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Također je govorio u Nacionalnom novinarskom klubu.

Albanais

Ai foli gjithashtu në Klubin Kombëtar të Shtypit.

Dernière mise à jour : 2016-01-20
Fréquence d'utilisation : 2
Qualité :

Croate

No on je govorio o hramu svoga tijela.

Albanais

Por ai fliste për tempullin e trupit të vet.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Erdogan je govorio na gospodarskoj konferenciji u Istanbulu.

Albanais

Erdogan po fliste në një konferencë ekonomike në Stamboll.

Dernière mise à jour : 2012-04-06
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Govorio sam o drugim svjedocima, a ne o sebi."

Albanais

Fola lidhur me dëshmitarët e tjerë, jo për veten time."

Dernière mise à jour : 2016-01-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Avertissement : un formatage HTML invisible est présent

Croate

Sanader je došao bez odvjetnika i govorio je kao svjedok.

Albanais

Sanader erdhi pa një avokat mbrojtës, duke dëshmuar si një dëshmitar.

Dernière mise à jour : 2016-01-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

ali nisu mogli odoljeti mudrosti i Duhu kojim je govorio.

Albanais

por nuk mund t'i bënin ballë urtësisë dhe frymës me anë të së cilës ai fliste.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Nepromišljeno Job je govorio, u rijeèima mu neima mudrosti.

Albanais

"Jobi flet pa mend, fjalët e tij nuk kanë dituri".

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Avertissement : un formatage HTML invisible est présent

Croate

A mjesto gdje mu je Bog govorio Jakov nazva Betel.

Albanais

Dhe Jakobi e quajti Bethel vendin ku Perëndia i kishte folur.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

O svojim je planovima govorio u nedavnom intervjuu za SETimes.

Albanais

Ai i diskutoi këto plane në një intervistë të kohëve të fundit me SETimes.

Dernière mise à jour : 2016-01-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Pouèavao ih je u prispodobama mnogoèemu. Govorio im u pouci:

Albanais

Dhe ai u mësonte atyre shumë gjëra në shëmbëlltyra, dhe u thoshte atyre në mësimin e tij:

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

U dan kad je Jahve govorio s Mojsijem u egipatskoj zemlji,

Albanais

Por erdhi dita kur Zoti i foli Moisiut në vendin e Egjiptit,

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Na pogrebu je govorio predsjednik Europske komisije Romano Prodi.

Albanais

Presidenti i Komisionit Europian, Romano Prodi kishte dërguar një eulogji.

Dernière mise à jour : 2012-04-06
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Stražari odgovore: "Nikada nitko nije ovako govorio."

Albanais

Rojet u përgjigjen: ''Asnjeri nuk ka folur kurrë si ai njeri''.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Avertissement : un formatage HTML invisible est présent

Croate

Ipak nitko nije otvoreno govorio o njemu zbog straha od Židova.

Albanais

Por askush nuk fliste haptas për të, nga druajtja e Judenjve.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

A Jahve anðelu koji je govorio sa mnom odgovori utješnim rijeèima.

Albanais

Pastaj Zoti i tha disa fjalë të mira, fjalë inkurajimi, engjëllit që fliste me mua.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Croate

Kome li si ove uputio rijeèi i koji duh je iz tebe govorio?"

Albanais

Kujt ia ke drejtuar fjalët e tua, dhe e kujt është fryma që ka dalë prej teje?

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Avertissement : un formatage HTML invisible est présent

Croate

Tada je Jahve ovako govorio preko slugu svojih proroka:

Albanais

Atëherë Zoti foli me anë të shërbëtorëve të tij, profetëve, duke thënë:

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Obtenez une traduction de meilleure qualité grâce aux
4,401,923,520 contributions humaines

Les utilisateurs demandent maintenant de l'aide :Nous utilisons des cookies pour améliorer votre expérience utilisateur sur notre site. En poursuivant votre navigation, vous déclarez accepter leur utilisation. En savoir plus. OK