Vous avez cherché: serbuk (Indonésien - Albanais)

Contributions humaines

Réalisées par des traducteurs professionnels, des entreprises, des pages web ou traductions disponibles gratuitement.

Ajouter une traduction

Indonésien

Albanais

Infos

Indonésien

serbuk ?

Albanais

kallëp?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

memberikanmu serbuk sari?

Albanais

të të bëj një gjilpërë poleni bletësh?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

serbuk itu yang terakhir.

Albanais

Çfarë është? pudra është e fundit. gjeja e fundit.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

kubuat dia jadi serbuk!

Albanais

ta bëj pluhur...

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

aku butuh serbuk mesiu.

Albanais

Želite li moju pomoç?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

ikat dia dengan serbuk pengamannya

Albanais

ve rrypin nëse do.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

isi kepalamu tertutup serbuk gergaji?

Albanais

a ke dërrasa në kokë?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

bibibeckyseringmenyuruhku mengumpulkan serbuk merah muda... daripegunungansage.

Albanais

beki më dërgonte vazhdimisht të mblidhja nektar roz në majat e malit.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

aku suka dinamit dan serbuk mesiu dan bensin.

Albanais

më pëlqen dinamiti dhe baruti dhe benzina.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

lantai kita seperti ditutupi dengan serbuk, ya.

Albanais

duket sikur dyshemeja është mbuluar me pudër, po.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

kue beras-pisang-sandwich serbuk gandum.

Albanais

më pëlqen.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

besok carikan aku serbuk merah muda, oke sayang?

Albanais

nesër duhet të mbledhësh më shumë... nektar roz, në rregull zemra ime?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

aku pernah bilang serbuk ini tak baik buatmu tapi ini dia.

Albanais

kokrra gruri. më thanë se nuk të bëjnë mirë, por ja.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

ada jejak-jejak serbuk sari bunga di tepi lubang hidung.

Albanais

gjithashtu grimca te polenit gjinden skaje undeve te saje.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

jika itu masih bermagnet... besi dari serbuk mesiu ini akan menunjukkan tempatnya.

Albanais

nëse është akoma i magnetizuar, metali në këtë barut do të tregon udhën.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

ya, pisang diatas kue nasi, dan kita sebut apa ini? serbuk gandum.

Albanais

pak banane, dhe si i thonë kësaj...

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

angin itu tidak membiarkan satupun yang dilaluinya, melainkan dijadikannya seperti serbuk.

Albanais

e cila nuk kurseu asgjë ngado që kaloi, e që të mos e ketë bërë si kalbësirë.

Dernière mise à jour : 2014-07-03
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

angin itu tidak membiarkan satupun yang dilaluinya, melainkan dijadikannya seperti serbuk.

Albanais

e cila nuk la send pa e shënderruar në mbeturinë.

Dernière mise à jour : 2014-07-03
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

angin itu tidak membiarkan satupun yang dilaluinya, melainkan dijadikannya seperti serbuk.

Albanais

pranë çfarëdo sendi që kaloi, asgjë nuk kurseu, të gjithë i shndërroi në kalbësirë.

Dernière mise à jour : 2014-07-03
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Indonésien

kau fungsikan kameramu, tebarkan serbuk di lantai dan ini malah semakin memburuk?

Albanais

ti pate kamerën tënde, pudrën në dysheme, dhe është bërë më keq, në rregull?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Obtenez une traduction de meilleure qualité grâce aux
4,401,923,520 contributions humaines

Les utilisateurs demandent maintenant de l'aide :Nous utilisons des cookies pour améliorer votre expérience utilisateur sur notre site. En poursuivant votre navigation, vous déclarez accepter leur utilisation. En savoir plus. OK