Demander à Google

Vous avez cherché: domandare (Italien - Albanais)

Contributions humaines

Réalisées par des traducteurs professionnels, des entreprises, des pages web ou traductions disponibles gratuitement.

Ajouter une traduction

Italien

Albanais

Infos

Italien

Non domandare.

Albanais

Mos pyet.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Domandare per ciascun messaggio

Albanais

Pyet për çdo mesazh

Dernière mise à jour : 2014-08-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Non domandare. Non ti fermare.

Albanais

Luaji këmbët.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

A un Custode bisogna domandare.

Albanais

Duhet të pyetet roja.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Merda, amico, dovevo domandare.

Albanais

M'u desh të pyesja.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Ci piace averti qui. Non domandare.

Albanais

Mos më pyet.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Domandare per ciascun messaggioNonemail-receiving

Albanais

Pyet për çdo mesazhNone

Dernière mise à jour : 2014-08-20
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Posso domandare come ne sei entrata in possesso?

Albanais

Mund të të pyes se si arrite t'i marrësh këto?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Tutti dobbiamo domandare le gentilezze, allora! Boni!

Albanais

Rrini mirë.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Non domandare dei miei affari, non avere notizie e' una notizia.

Albanais

Mos më pyet për punët e mia. Të mos marrësh lajme është lajm.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Perchè il fetore dei nostri crimini arriva al cielo a domandare vendetta.

Albanais

Sepse krimet tona ndyjnë qiellin, dhe kërkojnë hakmarrje!

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

e che cresciuto tra le battaglie e non hai quei modi garbati nel domandare loro un favore.

Albanais

që je rritur mes betejash dhe s'i ke ato mënyrat e mirësjelljes për t'ju kërkuar një nder.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Se avessi anche ragione, non risponderei, al mio giudice dovrei domandare pietà

Albanais

Edhe sikur të kisha të drejtë, nuk do të kisha mundësi t'i përgjigjem, por do t'i kërkoja mëshirë gjyqtarit tim.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

A colui che in tutto ha potere di fare molto più di quanto possiamo domandare o pensare, secondo la potenza che gia opera in noi

Albanais

atij i qoftë lavdia në kishën në Krishtin Jezus për të gjitha brezat, në jetë të jetëve. Amen.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

le mie scuse, sono molto addolorato, ma volli venirlui antes de domandare a cualquiera.l su che cosa?

Albanais

Ju lutem të më falni. Por duhet të flisja patjetër me ju, dhe nuk kam kujt ti drejtohem tjetër. Për çfarë?

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

In verità vi dico ancora: se due di voi sopra la terra si accorderanno per domandare qualunque cosa, il Padre mio che è nei cieli ve la concederà

Albanais

Po ju them gjithashtu se, në qoftë se dy prej jush bien në ujdi mbi tokë të kërkojnë çfarëdo gjëje, kjo do t'u jepet atyre nga Ati im që është në qiej.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Non domandare: «Come mai i tempi antichi erano migliori del presente?», poiché una tale domanda non è ispirata da saggezza

Albanais

Mos thuaj: "Si është e mundur që ditët e kaluara ishin më të mira nga këto?", sepse nuk është urtësi të bësh një pyetje të tillë.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Avertissement : un formatage HTML invisible est présent

Italien

Allora Ester chiamò Atàch, uno degli eunuchi che il re aveva messo al suo servizio, e lo incaricò di andare da Mardocheo per domandare che cosa era avvenuto e perché si comportava così

Albanais

Atëherë Esteri thirri Hathakun, njerin nga eunukët e mbretit të caktuar prej tij t'i shërbenin asaj dhe e urdhëroi të shkonte te Mardokeu për të mësuar se çfarë gjë e brengoste dhe për ç'arësye.

Dernière mise à jour : 2012-05-05
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Una notte trovai il coraggio di alzarmi e andare a domandare a mia madre Perche' Dio era cambiato, e si comportava cosi' con noi bambini.

Albanais

Nje nate, une me se fundi gjeta guximin te pyes nenen time, pse Zoti kishte ndryshuar, pse ai ishte kaq i zemeruar me femijet e tij.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Italien

Un giorno passarono a domandare chi si doveva avvisare in caso di morte, e la possibilita' reale del fatto ci colpi' tutti.

Albanais

Një ditë ata erdhën duke pyetur kënd të njoftojnë në rast të vdekjes, dhe mundësia reale qe te ndodhe kjo na goditi` të gjithëve.

Dernière mise à jour : 2016-10-28
Fréquence d'utilisation : 1
Qualité :

Obtenez une traduction de meilleure qualité grâce aux
4,401,923,520 contributions humaines

Les utilisateurs demandent maintenant de l'aide :Nous utilisons des cookies pour améliorer votre expérience utilisateur sur notre site. En poursuivant votre navigation, vous déclarez accepter leur utilisation. En savoir plus. OK