Hai cercato la traduzione di numërohen da Albanese a Greco

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Greco

Informazioni

Albanese

votat akoma po numërohen.

Greco

Οι ψήφοι καταμετρούνται ακόμα.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

fuqitë perse numërohen me mijëra.

Greco

Οι περσικές δυνάμεις μετρώνται με τις χιλιάδες.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

votat do të numërohen individualisht, me dorë.

Greco

Τα ψηφοδέλτια θα μετρηθούν μεμονωμένα με το χέρι.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

nuk numërohen sa herë e kam menduar atë gjë.

Greco

Δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές το σκέφτηκα αυτό.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

oficerët e rregullt numërohen në rreth 60,000.

Greco

Ο αριθμός των τακτικών αξιωματικών είναι περίπου 60.000.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

më shumë yje në qiell nga sa mund të numërohen.

Greco

Αμέτρητοι ήλιοι στον ουρανό.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

mbas pastrimit të tij për të do të numërohen shtatë ditë.

Greco

Αφου δε ο μεμιασμενος καθαρισθη, θελουσιν αριθμει εις αυτον επτα ημερας.

Ultimo aggiornamento 2012-05-05
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ti më dhe pafundësinë... brenda këtyre ditëve që numërohen.

Greco

Μου έδωσες το "για πάντα" μέσα σε μερικές μέρες.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

pasok pritet të marrë 41 përqind kur të numërohen të gjitha votat.

Greco

Το ΠΑΣΟΚ αναμένεται να λάβει περίπου 41 τοις εκατό όταν θα έχουν καταμετρηθεί όλοι οι ψήφοι.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

ajo ishte marian i cili më tha se unë duhet të ngrihen në këmbë dhe të numërohen.

Greco

Η marian μου είπε να να σηκωθώ και να αψηφήσω.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

"nujk është dëgjuar të ketë protesta që kërkojnë të mos numërohen votat," tha ai.

Greco

"Είναι ανήκουστο να γίνονται διαμαρτυρίες με τις οποίες ζητείται να μην γίνει η καταμέτρηση ψηφοδελτίων" είπε.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

dëgjoni! deri kur baballarët tuaj të kthehen nga lufta po numërohen që të bëhen njerëzit e këtij fisi!

Greco

-'κου, μέχρι ο πατέρας σου να γυρίσει απ' το πόλεμο, στηριζόμαστε σε σένα να υπερασπίσεις τη φυλή.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

numërohen më shumë se 100 të vdekur, dhe më shumë se 200 të plagosur. objektivi ishte një ndeshje softbolli.

Greco

- Ο στόχος ήταν ένας αγώνας softball.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

shpk i paguan ende policët grevistë, që numërohen në rreth 300, me shpresë se më së fundi ata do të rinisin punën nën autoritetin e shpk.

Greco

Η kps εξακολουθεί να πληρώνει τους απεργούς αστυνομικούς, περίπου 300 στον αριθμό, ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα επιστρέψουν στις θέσεις τους, υπό την εντολή της kps.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

do të thotë: nuk janë bijtë e perëndisë ata që lindin prej mishi, por vetëm bijtë e premtimit numërohen si pasardhës.

Greco

Τουτεστι, τα τεκνα της σαρκος ταυτα δεν ειναι τεκνα Θεου, αλλα τα τεκνα της επαγγελιας λογιζονται δια σπερμα.

Ultimo aggiornamento 2012-05-05
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

kryeministri sali berisha u zotua të mërkurën se votat e gjetura në kutitë e gabuara do të numërohen "me transparencë absolute".

Greco

Ο πρωθυπουργός Σαλί Μπερίσα βεβαίωσε την Τετάρτη ότι οι ψήφοι που τοποθετήθηκαν σε λάθος κάλπη θα προσμετρηθούν "με απόλυτη διαφάνεια".

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Albanese

gazmen kadriu, banori 31 vjeçar i shkupit shprehu një pikpamje të përbashkët për shumë shqiptarë se të gjithë duhet të numërohen pavarësisht nga kohëzgjatja e qëndrimit jashtë vendit.

Greco

Ο Γκαζμέν Καντρί, 31 ετών, κάτοικος Σκοπίων, εξέφρασε την κοινή θέση πολλών Αλβανών πως πρέπει να καταμετρηθούν όλοι, ανεξαρτήτως διάρκειας παραμονής στο εξωτερικό.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

gjithsesi, latifi ende lufton për vendin kundër kandidatit të partisë demokratike të kosovës (pdk), xhelal canziba, ndërsa numërohen votat.

Greco

Ωστόσο, ο Λατίφι εξακολουθεί να δίνει μάχη για το αξίωμα εναντίον του υποψηφίου του Δημοκρατικού Κόμματος Κοσσυφοπεδίου (pkd), Τζελάλ Καντζίμπα, καθώς καταμετρούνται οι ψήφοι.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

pasok pritet të marrë 41 përqind kur të numërohen të gjitha votat. dalja nga votimet tregon se votuesit e pavendosur, pra ata që mblodhën mendjen ditët e fundit të fushatës, luajtën një rol kryesor në përfundimin.

Greco

Το ΠΑΣΟΚ αναμένεται να λάβει περίπου 41 τοις εκατό όταν θα έχουν καταμετρηθεί όλοι οι ψήφοι. Τα exit poll δείχνουν ότι οι αναποφάσιστοι ψηφοφόροι -- δηλαδή, οι ψηφοφόροι που αποφασίζουν τις τελευταίες ημέρες της εκστρατείας -- διαδραμάτισαν σημαντικό ρόλο στην έκβαση.

Ultimo aggiornamento 2012-04-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

përveç kësaj, ai është duke kërkuar garanci më të forta prej shteteve të bashkuara që turqit etnikë të irakut, që numërohen ndërmjet dy dhe tre milionë, do të përfaqësohen në mënyrë të përshtatshme në çdo qeveri të re të formuar pas konfliktit.

Greco

Επιζητά επίσης ισχυρότερες εγγυήσεις από τις Ηνωμένες Πολιτείες ότι οι Τουρκόφωνοι του Ιράκ -- οι οποίοι ανέρχονται σε δύο με τρία εκατομμύρια -- θα εκπροσωπηθούν επαρκώς σε οποιαδήποτε νέα κυβέρνηση συγκροτηθεί μετά τη διαμάχη.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK