Chiedi a Google

Hai cercato la traduzione di instalohet da Albanese a Inglese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Inglese

Informazioni

Albanese

Por nuk do të instalohet

Inglese

but it is not going to be installed

Ultimo aggiornamento 2014-08-15
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Por %s do të instalohet

Inglese

but %s is to be installed

Ultimo aggiornamento 2014-08-15
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

A do ri-instalohet monitori?

Inglese

Will the monitor be reinstalled?

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Skema e zgjedhur e ngjyrave nuk mund të instalohet.

Inglese

The selected color scheme cannot be installed.

Ultimo aggiornamento 2014-08-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Do instalohet në kompjuterin e tij dhe do groposet në hard disk.

Inglese

Go at the end of the day, install it into the computer and bury it into the hard drive.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Një dritare duhet të instalohet në botën e arteve marciale.

Inglese

A window should be installed in the world of martial arts

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Tani, po instalohet diku ku është i sigurt nga kërcënimet anësore.

Inglese

Right now, it's settling somewhere it thinks it's safe from outside threats.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Statuja po mbyll një turne të muzeve kroate përpara se të instalohet përherë në muzeun e Losinj.

Inglese

The statue is wrapping up a tour of Croatian museums before its permanent installation in the Losinj museum.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

Ministria e financave thotë se pret që softueri të instalohet në të gjitha bankat e vendit deri në fund të vitit.

Inglese

The finance ministry says it expects the software to be installed in all the country's banks by the end of the year.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

Çelësi i shkarkuar i liçensës që kërkohet për të nisur këtë program nuk është i vlefshëm ose nuk mund të instalohet siç duhet. Shikoni detajet për më tepër informacion.

Inglese

The downloaded license key which is required to run this piece of software is not valid or could not be installed correctly. See the details for more information.

Ultimo aggiornamento 2014-08-15
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Pajisja e Sistemit të Identifikimit Automatik (AIS) po instalohet në katër porte shqiptare: Durrës, Vlorë, Shëngjin dhe Sarandë.

Inglese

Automatic Identification System (AIS) equipment is being installed in four Albanian ports -- Durres, Vlora, Shengjin and Saranda.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

Berisha i deklaroi Komisionit të Planifikimit Strategjik në 19 janar se "2008 është viti kur do të instalohet krejtësisht paketa fiskale, e cila do të shpjerë përpara revolucionin më të thellë në historinë e këtij vendi. "Paketa e re fiskale përfshin një 10% taksë të rrafshtë dhe nismën 1 euro, që i lejon kompanitë e huaja të paguajnë 1 euro për qiratë publike dhe licensat.

Inglese

Berisha declared to the Strategies Planning Commission on January 19th that "2008 is the year when the fiscal package will be entirely installed, which will bring about the deepest fiscal revolution in the history of this country." The new fiscal package includes a 10% flat tax and the 1 euro initiative, which allows foreign companies to pay 1 euro for public rents and licenses.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK