Chiedi a Google

Hai cercato la traduzione di matura shteterore da Albanese a Inglese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Inglese

Informazioni

Albanese

Matura.

Inglese

(SIGHS) Senior year.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Këtu ka qenë matura.

Inglese

And this was prom.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Matura është marrëzi.

Inglese

Prom eats a dong. Multiple dongs.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Të kujtohet mini matura?

Inglese

You remember the junior prom?

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Matura e vitit '96.

Inglese

Olass of '96.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Matura është shpifësirë në Pakistan.

Inglese

Prom sucks in Pakistan.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

- E din, Edhe katër ditë është matura...

Inglese

You know, prom's, like, in four days...

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Ti duhet te shkosh ne nje shkolle shteterore.

Inglese

You qualify for in-state tuition here.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Ato mbeten të matura lidhur me përftimin e kredive.

Inglese

They remain cautious about obtaining credit.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Por, ti dhe vajza jote nga matura keni vallëzuar atë natë?

Inglese

Although did you and your prom date dance at all that night? No.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Të gjitha gjërat duhen bërë shumë të matura ..prandaj zgjodhën këtë vënd.

Inglese

It all had to be very discreet that's why they chose this place.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Dy orë pas tij pati dy pasgoditje të matura 3. 9 dhe 4. 3 të shkallës Rihter.

Inglese

Two hours after the quake, two smaller aftershocks measured 3.4 and 3.9 on the Richter scale.

Ultimo aggiornamento 2012-04-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Fondi vlerësoi qeverinë për mbajtjen e politikave të matura fiskale, pavarësisht nga zgjedhjet që vijnë.

Inglese

The Fund praised the government for maintaining prudent fiscal polices, despite upcoming elections.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

Agjencia ia atriuboi kete veprim faktit se HEP eshte ne pronesi te plote shteterore dhe mund te mbeshtetet ne ndihme te vazhdueshme.

Inglese

The agency attributed the move to the fact that HEP is fully state-owned and can rely on constant support.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Të matura gati në pesë metra, ato janë më të gjatat e gjetura ndonjëherë për një kafshë prehistorike të këtij lloji.

Inglese

Measuring nearly 5m, they are the longest ever found on a prehistoric animal of this kind.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

Kjo paraqet një trend reformator pasi që është viti i katërt me radhë që Kosova ka zbatuar reforma në një apo më shumë fusha të matura nga raporti.

Inglese

This follows the reform trend as this is the fourth consecutive year Kosovo has implemented a reform in one or more area measured by Doing Business.

Ultimo aggiornamento 2017-04-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Autostrada do ta shkurtojë distancën Delhi-Matura në njëzetë minuta, por do të duhet të kalojë nëpër toka pjellore.

Inglese

The expressway will reduce the Delhi-Mathura distance by twenty minutes but it will have to run through agricultural land.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Javen e kaluar, Komisioni Europian urdheroi linjen ajrore per te kthyer mbi 500 milione euro te ndihmes shteterore qe u konsiderua e paligjshme.

Inglese

Last week, the European Commission ordered the airline to return over 500m euros of state aid deemed illegal.

Ultimo aggiornamento 2012-04-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Agjensia tha se ndryshimi pasqyron rritjen e ndjeshme ekonomike të Bullgarisë, rritjen e potencialit dhe politikat e matura fiskale si dhe mundësinë e anëtarësimit në BE në 2007.

Inglese

The agency said the change reflected Bulgaria's sound economic growth, growth potential and prudent fiscal policies, as well as the likelihood of EU membership in 2007.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Duke përmendur politika të matura ekonomike dhe perspektiva për stabilitetin financiar, agjensia ndërkombëtare e normimit Fitch njoftoi se ka rritur normimin e kreditit të Turqisë.

Inglese

Citing prudent economic policies and prospects for financial stability, the international ratings agency Fitch announced it is raising Turkey's credit ratings.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK