Chiedi a Google

Hai cercato la traduzione di prokuroria e rrethit gjyqesor da Albanese a Inglese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Inglese

Informazioni

Albanese

Nëse Prokuroria e shikon këtë...

Inglese

If the D.A. sees this...

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Asgjë nga prokuroria e qarkut?

Inglese

Any word from the DA?

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Takimet e Rrethit duhet të shtyhen.

Inglese

The club meetings have to be postponed.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

U zura me të në burgun e rrethit.

Inglese

Got into a fight with him at county.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Prokuroria e ICTY apelon lirimin e Haradinajt

Inglese

ICTY prosecution appeals Haradinaj's acquittal

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Kjo është nga zyra e Shtetit, Prokuroria e Përgjithshme.

Inglese

It's from the State Attorney General's office.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Serbët e BiH duan të shfuqizohet Gjykata dhe Prokuroria e Shtetit

Inglese

BiH Serbs want state prosecution, court abolished

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Vellau Silus eshte pjese e rrethit te ngushte te Vellazerimit.

Inglese

Broeder Silus step soon to the highest ring of the brotherhood.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

po cfare pune ka prokuroria e republikes me jeten time private?

Inglese

What's it matter to the Public Prosecutor's Office?

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Osijek ishte ndalesa e fundit e rrethit të Kupës Botërore 2009.

Inglese

Osijek was the last stop of the 2009 World Cup circuit.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Kur mbërriti në spitalin e rrethit, ishtë nën iluzion, i dhunshëm...

Inglese

When he arrived at the county hospital, he was delusional, violent...

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Ndodhem këtu me sherifin e rrethit Aksel Palmer, që ka diçka për të thënë.

Inglese

I'm here with County Sheriff Axel Palmer, who has this to say.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Në grupin për lutje jam me gjyqtarin e rrethit dhe jam pjesëtar i NRA-së.

Inglese

I'm in a prayer group with the DA... I'm a member of the NRA.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Më 9 nëntor, prokuroria e qytetit të Sofjes paditi një tjetër zyrtar të lartë.

Inglese

On November 9th, the Sofia city prosecution indicted another senior official.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Arrestimi bazohet në një mandat të lëshuar nga prokuroria e krimeve të luftës në Serbi.

Inglese

The arrest was based on a warrant issued by the war crimes prosecution in Serbia.

Ultimo aggiornamento 2012-04-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Ishte bastisja e dytë anti-terroriste në javët e fundit, urdhëruar nga prokuroria e BiH.

Inglese

It was the second anti-terrorist raid in recent weeks ordered by the BiH prosecutor.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

Prokuroria e shtetit ka kërkuar qysh atëhere anullimin e veprimeve të shitjes lidhur me pronat e bregdetit.

Inglese

The state prosecutor has since demanded cancellation of the deeds of sale related to coastline property.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

97 ditët që z. Porter ka vuajtur në burgun e rrethit do të merren parasysh për dënimin e tij.

Inglese

The 97 days Mr. Porter has served in county jail would be credited to his overall sentence.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

Në 21 nëntor, prokuroria e Athinës akuzoi Tru dhe disa të tjerë rreth përfshirjes së dyshuar në këtë punë.

Inglese

On November 21st, an Athens prosecutor charged True and several others over their alleged involvement in the deal.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

Prokuroria e Serbisë ndërmori pak veprime që u konsideruan si provokative dhe që ndodhën në moment të ndjeshëm politik.

Inglese

Serbia's prosecution undertook few actions which were considered as provocative and which happened at politically sensitive moment.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK