Hai cercato la traduzione di construction da Albanese a Serbo

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Serbo

Informazioni

Albanese

tav construction turk, një degë e akfen holding, po ndërton tani aeroportin e ri në tripoli.

Serbo

turska firma tv konstrakšn, filijalu grupe akfen holding, trenutno gradi novi aerodrom u tripoliju.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

për shembull, një investim 500 milion euro i sistemit të hekurudhave nga china railroad construction corporation pritet të rritë mundësitë udhëtuese.

Serbo

na primer, investicija vredna 500 miliona evra od strane kineske korporacije za izgradnju puteva trebalo bi da poveća izbor za putovanja.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

sirbegovic construction, një kompani e themeluar në bosnje pas konfliktit të 1992-1995, ka nisur disa projekte konstruksioni në libi.

Serbo

kompanija Širbegović, osnovana u severnoj bosni posle sukoba 1992-1995, pokrenula je nekoliko građevinskih projekata u libiji.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

me ndihmën e administratës së bursës dhe ndërmarrjes soyut construction and engineering, me qendër në ankara, fshati filloi ndërtimin e centralit me erë në korrik 2008.

Serbo

uz pomoć administracije burse i energetske kompanije sojut konstrakšn end endžinering iz ankare, selo je počelo da gradi vetrenjaču u julu 2008. godine.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

tav construction e turqisë, një degë e akfen holding, po ndërton tani aeroportin e ri në tripoli. [reuters]

Serbo

turska firma tv konstrakšn, filijalu grupe akfen holding, trenutno gradi novi aerodrom u tripoliju. [rojters]

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

trans digging construction drejtohej nga tregtari mihal delijorgji, i dyshuari kryesor në rastin e gërdecit dhe fahri balliu, një ndihmës i afërt i kryeministrit sali berisha.

Serbo

kompanijom trans digging construction upravljali su biznismeni mihal delijorgi, glavni osumnjičeni u slučaju gerdek i fahri baliju, bliski saradnik premijera salija beriše.

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

u hap në sarajevë në 8 dhjetor dhe do të vazhdojë deri në 12 dhjetor një seminar ndërkombëtar i titulluar "monument de/construction - positive/negative", kushtuar artit në vendet e ish jugosllavisë.

Serbo

međunarodni seminar pod nazivom «raz/gradnja spomenika -- pozitivno/negativno», posvećen umetnosti u zemljama bivše jugoslavije, otvoren je 8. decembra u sarajevu i trajaće do 12. decembra.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK