Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Serbo

Albanese

jordan jovtçev i bullgarisë doli i dyti në kampionatin evropian të gjimnastikës në amsterdam.

Serbo

bugarin jordan jovčev podelio je drugo mesto na evropskom prvenstvu u gimnastici održanom u amsterdamu.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Albanese

legjenda e gjimnastikës rumune, nadia komaneshi festoi në 12 nëntor 43 vjetorin e lindjes.

Serbo

rumunska gimnastička legenda nađa komaneči proslavila je 12. novembra svoj 43. rođendan.

Frequenza di utilizzo: 2
Qualità:

Albanese

atletet bullgare ralitsa rangelova dhe viktoria karpenko fituan katër medalje në turneun ndërkombëtar të gjimnastikës në ljubljanë, slloveni.

Serbo

bugarske gimnastičarke ralica rangelova i viktorija karpenko osvojile su četiri medalje na međunarodnom gimnastičkom turniru u slovenačkoj prestonici ljubljani.

Qualità:

Albanese

ekipi rumun i gjimnastikës për meshkuj fitoi medaljen e artë në garën për ekipe në kampionatin europian të gjimnastikës në patra, greqi.

Serbo

rumunski muški gimnastički tim osvojio je zlatnu medalju u takmičenju na evropskom prvenstvu u gimnastici održanom u patrasu, u grčkoj.

Qualità:

Albanese

gjimnastja bullgare e gjimnastikës ritmike silvia miteva fitoi dy medalje të arta në turneun e 36 ndërkombëtar julieta shishmanova të gjimnastikës ritmike mbajtur në burgas.

Serbo

bugarska ritmička gimnastičarka silvija miteva osvojila je dve zlatne medalje na 36. međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici «Đulijeta sismanova» održanom u burgasu.

Qualità:

Albanese

ekipi i rumanisë u rendit i pari në kampionatin europian të gjimnastikës artistike për meshkuj, mbajtur në ljubljana, slloveni, në 19 prill.

Serbo

reprezentacija rumunije je najuspešniji tim na evropskom muškom prvenstvu u ritmičkoj gimnastici, koje je održano u slovenačkoj prestonici ljubljani 19. aprila.

Qualità:

Albanese

atletet turke fituan dy medalje ari, tre argjendi dhe tre bronzi në turneun e 12-të ndërkombëtar të gjimnastikës ritmike në izmir, turqi.

Serbo

turski sportisti osvojili su dve zlatne, tri srebrne i tri bronzane medalje na 12. međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici u izmiru, u turskoj.

Qualità:

Albanese

gjithashtu në këtë javë: hapet festivali i 27-të i filmit në stamboll dhe ekipi rumun i femrave fiton pesë medalje në kampionatin evropian të gjimnastikës.

Serbo

u vestima ove nedelje još: otvoren 27. filmski festival u istanbulu; rumunska ženska gimnastička reprezentacija osvojila pet medalja na evropskom prvenstvu u gimnastici.

Qualità:

Albanese

kampioni grek në hekurin horizontal vlasis maras u bë atleti i parë në botë që fitoi pesë medalje të arta në kampionatin europian të gjimnastikës të dielën (25 prill).

Serbo

grčki šampion na vratilu vlasis maras postao je u nedelju (25. april) prvi svetski gimnastičar koji je osvojio pet zlatnih medalja na evropskom gimnastičkom prvenstvu.

Qualità:

Albanese

ekipi i gjimnastikës për femra i rumanisë fitoi medaljen e bronxit në garën për ekipe të së mërkurës (13 gusht), me një rezultat 181.525.

Serbo

Ženska gimnastička reprezentacija rumunije osvojila je bronzanu medalju u timskom nastupu u sredu (13. avgusta) sa skorom 181.525.

Qualità:

Albanese

amila terzimehiç nga bosnja dhe herzegovina (bih) fitoi tre medalje, dy të arta dhe një të argjendtë, në konkurimin suada dilberoviç të gjimnastikës ritmike mbajtur në sarajevë javën e kaluar.

Serbo

bosanskohercegovačka (bih) gimnastičarka amila terzić osvojila je tri medalje -- dve zlatne i jednu srebrnu -- na takmičenju u ritmičkoj gimnastici «suada dilberović», koje je prošle nedelje održano u sarajevu.

Qualità:

Albanese

andrea akatrinei, gabriela dragoi, andrea grigore, sandra izbasa, steliana nistor dhe anamaria tamirjan të ekipit rumun të gjimnastikës për femra festojnë mbas fitores të medaljes së bronzit të mërkurën(13 gusht). [getty images]

Serbo

andrea akatrinei, gabrijela dragoi, andrea grigore, sandra izbasa, stelijana nistor i anamarija tamirjan iz rumunske gimnastičke reprezentacije slave posle osvajanja bronzane medalje u sredu (13. avgusta). [getty images]