Chiedi a Google

Hai cercato la traduzione di forbade da Inglese a Albanese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Inglese

Albanese

Informazioni

Inglese

Miss, your father forbade revenge.

Albanese

Zonjë! Mjeshtri i Vjetër nuk kërkoi hakmarrje.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

The Dark Lord himself forbade me to speak of this.

Albanese

Vete Zoti i erresires, ma ndaloi te flas per kete.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

My lord, you forbade me from mentioning the old tales.

Albanese

Lordi im, ti më ndalove të përmendja rrëfenjat e vjetra.

Ultimo aggiornamento 2016-10-27
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

They said: forbade we not thee against the worlds?

Albanese

A nuk ta kemi ndaluar, - i thanë, - të pranosh njerëz si musafirë?”

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

They said: forbade we not thee against the worlds?

Albanese

Ata (populli i Lutit) thanë: “A nuk të kemi ndaluar na ty, që të pranosh mysafirë?”

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

They said: forbade we not thee against the worlds?

Albanese

Ata thanë: “A nuk të kemi ndaluar që të mos na përzihesh në njerëzit (që ne i mësyjmë)?

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

We forbade the Jews those things We told you about before.

Albanese

Dhe Hebrenjve, u kemi ndaluar atë që të treguam Na ty më parë.

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

God forbade you to expel these people in the first place.

Albanese

A e besoni një pjesë të librit, e tjetrën e mohoni?

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

God forbade you to expel these people in the first place.

Albanese

Si bëhet të besoni një pjesë të Librit e tjetrën pjesë ta mohini?!

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

But as for him who feared the Station of his Lord and forbade the soul its caprice,

Albanese

E kush iu frikësua paraqitjes para Zotit të vet dhe ndaloi veten prej epsheve,

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

But as for him who feared the Station of his Lord and forbade the soul its caprice,

Albanese

Kurse, ai që i druan madhërisë së Zotit të tij dhe e frenon vete nga epshet,

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

But as for him who feared the Station of his Lord and forbade the soul its caprice,

Albanese

Ndërsa ai që është frikësuar të dalë para Zotit të vet dhe e ka përmbajtur veten nga lakmia,

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

"Who forbade what was good, transgressed all bounds, cast doubts and suspicions;

Albanese

I cili ka penguar të bëhen vepra të mira dhe që ka qenë mizor dhe i dyshimtë,

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Inglese

"Who forbade what was good, transgressed all bounds, cast doubts and suspicions;

Albanese

Secilin pengues të veprave, mizor e të dyshimtë në fe.

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Inglese

"Who forbade what was good, transgressed all bounds, cast doubts and suspicions;

Albanese

pengues i të mirave, që kalon (kufirin) dhe i cili dyshon (në fé),

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Inglese

They forbade not one another any dishonour that they committed; surely evil were the things they did.

Albanese

Ata ishin që nuk ndalonin njëri-tjetrin nga e keja që punonin. E ajo që bënin ishte e shëmtuar.

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

They forbade not one another any dishonour that they committed; surely evil were the things they did.

Albanese

Nuk e pengonin njëri-tjetrin nga të këqiat që i bënin. Vërtet vepronin shumë keq!

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

They forbade not one another any dishonour that they committed; surely evil were the things they did.

Albanese

njëri-tjetrin nuk e pengonin nga veprat e këqija që punonin. E, sa të shëmtuara ishin veprat që punonin ata!

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

All food was lawful to the Children of Israel except what Israel forbade himself before the Torah had been sent down.

Albanese

I tërë ushqimi ishte i lejuar për bijtë e israilit, përveç atij që Israili (Jakubi) para se të s briste Tevrati, ia ndaloi vetvetës.

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Inglese

All food was lawful to the Children of Israel except what Israel forbade himself before the Torah had been sent down.

Albanese

Të gjitha ushqimet kanë qenë të lejuara për bijt e Israilit, përveç asaj që Israili ia ndaloi vetes para shpalljes së Teuratit.

Ultimo aggiornamento 2014-07-03
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK