Hai cercato la traduzione di angažovanosti da Serbo a Albanese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Serbo

Albanese

Informazioni

Serbo

bitići takođe posmatra imenovanje Žbogara u svetlu veće angažovanosti nemačke u regionu.

Albanese

bytyçi gjithashtu e sheh emërimin e zbogarit nën këndvështrimin e angazhimit në rritje të gjermanisë në rajon.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

on je takođe naglasio značaj konstruktivne i potpune angažovanosti i kosovskih albanaca i kosovskih srba.

Albanese

ai theksoi gjithashtu rëndësinë e angazhimit të plotë dhe konstruktiv si të shqiptarëve të kosovës ashtu dhe të serbëve të kosovës.

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

inicijativa će biti fokusirana na ponovno sticanje javne podrške za socijalističku partiju i podsticanje angažovanosti u političkom procesu.

Albanese

nisma do të përqëndrohet në rifitimin e mbështetjes publike për partinë socialiste dhe për të nxitur përfshirjen në procesin politik.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

u izveštaju se ukazuje na nizak nivo angažovanosti kompanija kada su u pitanju donacije, socijalna pomoć ili finansijska podrška.

Albanese

raporti tregon nivelin e ulët të përfshirjes së biznesmenëve lidhur me donacionet, asistencën sociale apo mbështetjen financiare.

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

ta vežba bila je jedan od mnogobrojnih tipova obuke izvedenih u okviru jadranske angažovanosti 2005. [useucom]

Albanese

stërvitja është një prej shumë formave të trainimit që janë duke u zhvilluar si pjesë e veprimtaria adriatike 2005. [useucom]

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

"jedan od ključnih izazova u našem predlogu bio je da se definiše obim i stepen buduće angažovanosti međunarodne zajednice na kosovu", rekao je on članovima psse.

Albanese

"një nga problemet tona kryesore në propozimin tonë ka qenë të përcaktohet fush-veprimi dhe shkalla e e angazhimit të ardhshëm të komunitetit ndërkombëtar në kosovë," i tha ai anëtarëve të pace.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

"jedan od ključnih izazova u našem predlogu bio je da se definiše obim i stepen buduće angažovanosti međunarodne zajednice na kosovu", rekao je on članovima psse.

Albanese

"një nga problemet tona kryesore në propozimin tonë ka qenë të përcaktohet fush- veprimi dhe shkalla e e angazhimit të ardhshëm të komunitetit ndërkombëtar në kosovë," i tha ai anëtarëve të pace.

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

američke, albanske i makedonske jedinice učestvovale su zajedno u «jadranskoj angažovanosti 2005», vojnoj vežbi koja je trajala od 11. do 30. jula.

Albanese

forcat e sh.b.a.-së, shqipërisë dhe maqedonisë morrën pjesë sëbashku në stërvitjen ushtarake "veprimtaria adriatike 2005" të zhvilluar nga 11 korrik deri më 30 korrik.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

posle sastanka u petak, de hop shefer je pozdravio imenovanje danskog diplomatskog veterana sorena jesena-petersena na mesto šefa unmik-a, opisujući tu odluku kao «jasan signal angažovanosti međunarodne zajednice na obezbeđivanju bolje budućnosti za sve stanovnike pokrajine».

Albanese

pas takimit të së premtes, de hop shefer përshëndeti emërimin e diplomatit veteran danez, soren jesen-petersen si kreu i ri i unmik-ut, duke përshkruar masën si "një sinjal të qartë të angazhimit të komunitetit ndërkombëtar për të siguruar një të ardhme më të mirë për cilindo në krahinë".

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

"i ja jesam izneo… mogućnost značajnije angažovanosti američkih kompanija u velike energetske projekte, kako u bugarskoj tako i na balkanu -- u infrastrukturi i u vojnoj industriji".

Albanese

"dhe unë shtrova ...mundësinë për një përfshirje më të rëndësishme të biznesit amerikan në projektet e mëdha të energjisë si në bullgari dhe në ballkan, në infrastrukturë, në industrinë e mbrojtjes."

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

ponavljajući obećanje generalnog sekretara nato-a o kontinuiranoj angažovanosti alijanse na kosovu, komandant kfor-a general holger kamerhof izjavio je u ponedeljak da će mirovne snage «reagovati na svaki oblik obnavljanja nasilja».

Albanese

duke i bërë jehonë zotimit të de hop shefer për një angazhim të vazhdueshëm të nato-s në kosovë, komandanti i kfor-it, gjenerali holger kamerhof tha të hënën se paqeruajtësit do "t'i përgjigjeshin çdo lloji të ri dhune".

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

„eu je morala da preoblikuje svoje prisustvo na kosovu u svetlu naše jasne posvećenosti i angažovanosti na polju evropskih perspektiva kosova i izazova koji predstoje, imajući u vidu i lisabonski sporazum“, rekla je kosijančič.

Albanese

"be duhej të përshtaste praninë e saj në kosovë duke ditur përkushtimin dhe angazhimin tonë të qartë në shanset evropiane të kosovës e sfidat përpara dhe mbajtjen parasysh të traktatit të lizbonës," tha koçijançiçi.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

mitrovica je suočena sa mnogim problemima -- uključujući ekonomsku stagnaciju, nerešene imovinske zahteve i ograničenu slobodu kretanja -- koji ne mogu da se rešavaju bez angažovanosti i saradnje stanovnika sa obe strane reke ibar, ukazali su predstavnici kontakt grupe.

Albanese

mitrovica vuan nga një tufë problemesh: duke përfshirë stanjacionin ekonomik, pretendimet e pazgjidhura të pronave dhe lirinë e kufizuar të lëvizjes, që nuk mund të trajtohen pa angazhim e bashkëpunim midis banorëve të të dy anëve të lumit ibra, thanë përfaqësuesit.

Ultimo aggiornamento 2016-01-20
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

inicijativa će biti fokusirana na ponovno sticanje javne podrške za socijalističku partiju i podsticanje angažovanosti u političkom procesu. manjola hala za southeast european times iz tirane � 24/10/07 ranije ovog meseca lider socijalističke partije albanije (spa) edi rama sastao se sa zvaničnicima u briselu u pokušaju da pojača podršku ratifikaciji sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između njegove zemlje i eu.

Albanese

nisma do të përqëndrohet në rifitimin e mbështetjes publike për partinë socialiste dhe për të nxitur përfshirjen në procesin politik. nga manjola hala për southeast european times në tiranë – 24/10/07 më parë këtë muaj, kreu i partisë socialiste (ps) të shqipërisë edi rama u takua me zyrtarët në bruksel në një përpjekje për të rritur mbështetjen për ratifikimin e marrëveshjes së stabilizimit dhe shoqërimit të vendit me be.

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

mitrovica je suočena sa mnogim problemima -- uključujući ekonomsku stagnaciju, nerešene imovinske zahteve i ograničenu slobodu kretanja -- koji ne mogu da se rešavaju bez angažovanosti i saradnje stanovnika sa obe strane reke ibar, ukazali su predstavnici kontakt grupe.

Albanese

mitrovica vuan nga një tufë problemesh: duke përfshirë stanjacionin ekonomik, pretendimet e pazgjidhura të pronave dhe lirinë e kufizuar të lëvizjes, që nuk mund të trajtohen pa angazhim e bashkëpunim midis banorëve të të dy anëve të lumit ibra, thanë përfaqësuesit.

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

dauner je ukazao da je ohrabrujuće ono što je čuo tokom razgovora sa njima, rekavši: "očigledno imate dvojicu lidera koji su iskreni u svojoj posvećenosti i svojoj angažovanosti da zajedno krenu napred u pravcu rešenja."

Albanese

dovner shprehu inkurajimin mbi atë që kishte dëgjuar gjatë bisedimeve me ta, duke thënë "Është e qartë se ju keni dy udhëheqës që janë të sinqertë në angazhimin e tyre dhe vendosmërinë e tyre për të shkuar së bashku përpara drejt një zgjidhjeje."

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Serbo

"i ja jesam izneo� mogućnost značajnije angažovanosti američkih kompanija u velike energetske projekte, kako u bugarskoj tako i na balkanu -- u infrastrukturi i u vojnoj industriji".

Albanese

"dhe unë shtrova... mundësinë për një përfshirje më të rëndësishme të biznesit amerikan në projektet e mëdha të energjisë si në bullgari dhe në ballkan, në infrastrukturë, në industrinë e mbrojtjes."

Ultimo aggiornamento 2012-04-07
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK