Chiedi a Google

Hai cercato la traduzione di hristu da Serbo a Albanese

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Serbo

Albanese

Informazioni

Serbo

Sve mogu u Isusu Hristu koji mi moæ daje.

Albanese

Po ju bëtë mirë që morët pjesë në pikëllimin tim.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Dakle, i oni koji pomreše u Hristu, izgiboše.

Albanese

edhe ata që fjetën në Krishtin janë të humbur.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Imam, dakle, hvalu u Hristu Isusu kod Boga.

Albanese

Kam, pra, me se të mburrem në Jezu Krishtin për punët që kanë të bëjnë me Perëndinë.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Medju kojima ste i vi pozvani Isusu Hristu,

Albanese

ndër të cilët edhe ju jeni të thirrur nga Jezu Krishti;

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

I ljubav moja sa svima vama u Hristu Isusu. Amin.

Albanese

Dashuria ime qoftë me ju të gjithë në Krishtin Jezu. Amen.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.

Albanese

Sepse ai që i shërben Krishtit në këto gjëra, është i pëlqyer nga Perëndia dhe i miratuar nga njerëzit.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Pozdravite Priskilu i Akilu, pomoænike moje u Hristu Isusu,

Albanese

U bëni të fala Prishilës dhe Akuilës, bashkëpunëtorë të mi në Krishtin Jezus,

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Pozdravite Apelija, okušanog u Hristu. Pozdravite domaæe Aristovulove.

Albanese

Të fala Apelit, të provuarit në Krishtin. Të fala atyre të shtëpisë së Aristobulit.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

A Bog je koji nas utvrdi s vama u Hristu, i pomaza nas,

Albanese

Edhe ai që na themelon neve bashkë me ju në Krishtin dhe na vajosi është Perëndia,

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Jer kako po Adamu svi umiru, tako æe i po Hristu svi oživeti.

Albanese

Sepse, ashtu sikur të gjithë vdesin në Adamin, kështu të gjithë do të ngjallën në Krishtin,

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

A i svi koji pobožno hoæe da žive u Hristu Isusu, biæe gonjeni.

Albanese

por njerëzit e këqij dhe mashtrues do të shkojnë keq e më keq, duke gënjyer dhe duke u gënjyer vetë.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego nova tvar.

Albanese

Dhe të gjithë ata që do të ecin sipas kësaj rregulle paçin paqe dhe mëshirë, e ashtu qoftë edhe për Izraelin e Perëndisë.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Po naredbi vekova, koju uèini u Hristu Isusu, Gospodu našem,

Albanese

në të cilin kemi lirinë dhe hyrjen te Perëndia në mirëbesimin nëpërmjet besimit në të.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Tako smo mnogi jedno telo u Hristu, a po sebi smo udi jedan drugom.

Albanese

kështu edhe ne, megjithse jemi shumë, jemi një trup në Krishtin dhe secili jemi gjymtyrë të njeri tjetrit.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Toga radi ako i imam veliku slobodu u Hristu da ti zapovedam šta je potrebno,

Albanese

më shumë më pëlqen të të lutem për dashurinë, kështu siç jam unë, Pali, plak dhe tashti edhe i burgosur i Jezu Krishtit;

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Pozdravite Urbana, pomoænika našeg u Hristu, i Stahija, meni ljubaznog.

Albanese

Të fala Urbanit, bashkëpunëtorit tonë në Krishtin dhe Stakit tim të dashur.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Onome slava u crkvi po Hristu Isusu u sve naraštaje va vek veka. Amin.

Albanese

Unë, pra, i burgosuri për Zotin, ju bëj thirrje që të ecni denjësisht sipas thirrjes për të cilën u thirrët,

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Pozdravite svakog svetog u Hristu Isusu. Pozdravljaju vas braæa što su sa mnom.

Albanese

Vëllezërit që janë me mua ju përshëndesin; të gjithë shenjtorët ju përshëndesin, sidomos ata të shtëpisë së Cezarit.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Zahvaljujem svagda Bogu svom za vas što vam je dana blagodat Božija u Hristu Isusu,

Albanese

Përherë i falem nderit Perëndisë tim për ju, për hirin e Perëndisë, i cili ju është dhënë me anë të Jezu Krishtit,

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Serbo

Pozdravite jedan drugog celivom ljubavi. Mir vam svima u Hristu Isusu. Amin.

Albanese

hiri dhe paqja u shumoftë për ju në njohjen e Perëndisë dhe të Jezusit, Zotit tonë.

Ultimo aggiornamento 2012-05-06
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Ottieni una traduzione migliore grazie a
4,401,923,520 contributi umani

Ci sono utenti che chiedono aiuto:I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK