Google で調べる

検索ワード: babilonisë (アルバニア語 - イタリア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

イタリア語

情報

アルバニア語

Këto janë mesazhe të shpirtrave të Babilonisë.

イタリア語

Sono messaggi per gli spiriti di Babilonia.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Dymbëdhjetë muaj më vonë, ndërsa shëtiste në pallatin mbretëror të Babilonisë,

イタリア語

Dodici mesi dopo, passeggiando sopra la terrazza della reggia di Babilonia

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

dhe mbreti i Babilonisë i vrau në Riblah, në vendin e Hamathit.

イタリア語

Il re di Babilonia li fece percuotere e uccidere a Ribla, nel paese di Amat. Così fu deportato Giuda dal suo paese

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fari i Aleksandrisë, tempulli i Artemisës i shkatërruar, kopshtet e Babilonisë,

イタリア語

Il Faro di Alessandria, il Tempio di Artemide, distrutti.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Oh, Sion, siguro shpëtimin, ti që banon bashkë me bijën e Babilonisë!

イタリア語

Allora l'angelo che parlava con me uscì e incontrò un altro angel

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Atje, pranë lumenjve të Babilonisë, rrinim ulur dhe qanim, duke kujtuar Sionin;

イタリア語

Sui fiumi di Babilonia, là sedevamo piangendo al ricordo di Sion

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Nebukadnetsari, mbret i Babilonisë, arriti para qytetit ndërsa shërbëtorët e tij po e rrethonin.

イタリア語

Nabucodònosor re di Babilonia giunse presso la città, mentre i suoi ufficiali l'assediavano

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Fjala që Zoti shqiptoi kundër Babilonisë dhe kundër vendit të Kaldeasve me anë të profetit Jeremia:

イタリア語

Parola che il Signore pronunziò contro Babilonia, contro il paese dei Caldei, per mezzo del profeta Geremia

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Kështu Nebuzaradani, komandanti i rojeve, i mori dhe i çoi te mbreti i Babilonisë në Riblah,

イタリア語

Nabuzaradàn, capo delle guardie, li prese e li condusse presso il re di Babilonia, a Ribla

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Me këtë mbreti u zemërua, i hipi inati dhe urdhëroi që të shfaroseshin tërë të diturit e Babilonisë.

イタリア語

Allora il re, acceso di furore, ordinò che tutti i saggi di Babilonia fossero messi a morte

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

- Kush ka njohuri rreth Babilonisë? - Unë. - Mirë, ti do të na drejtosh

イタリア語

a destra. in pratica... è una cosa completamente diversa.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Atëherë mbreti bëri që Shadraku, Meshaku dhe Abed-nego të kenë mbarësi në krahinën e Babilonisë.

イタリア語

Da allora il re promosse Sadràch, Mesàch e Abdènego a cariche pubbliche nella provincia di Babilonia

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ikni nga mesi i Babilonisë, dilni nga vendi i Kaldeasve dhe bëhuni si cjeptë në ballë të kopesë.

イタリア語

Fuggite da Babilonia, dalla regione dei Caldei, uscite e siate come capri in testa al gregge

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Kështu Nebuzaradani, kapiten i rojes, i mori dhe i çoi te mbreti i Babilonisë në Riblah;

イタリア語

Nabuzardàn capo delle guardie li prese e li condusse al re di Babilonia, a Ribla

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Diçkaje shumë të errët që e takojmë që nga epoka e Babilonisë. Quhet Bagul, Ngrënësi i Fëmijëve.

イタリア語

Una davvero molto oscura, datata ai tempi dei Babilonesi, chiamata Bagul, il 'divoratore di bambini'.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Mbreti i Babilonisë vrau pastaj bijtë e Sedekias para syve të tij dhe vrau gjithashtu tërë princat e Judës në Riblah;

イタリア語

Il re di Babilonia fece sgozzare i figli di Sedecìa sotto i suoi occhi e fece sgozzare anche tutti i capi di Giuda in Ribla

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Në zhurmën e pushtimit të Babilonisë toka do të dridhet dhe ulërima e tyre do të dëgjohet midis kombeve".

イタリア語

Al fragore della presa di Babilonia trema la terra, ne risuonerà il clamore fra le nazioni»

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Sepse kështu thotë Zoti, Zoti: "Shpata e mbretit të Babilonisë do të bjerë mbi ty.

イタリア語

Poiché dice il Signore Dio: «La spada del re di Babilonia ti raggiungerà

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

O bijë e Babilonisë, që duhet të shkatërrohesh, lum ai që do ta lajë të keqen që na ke bërë!

イタリア語

Figlia di Babilonia devastatrice, beato chi ti renderà quanto ci hai fatto

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ata të Babilonisë bënë Sukoth-Benothin, ata të Kuthit Nergalin, ata të Hamathit Ashiman;

イタリア語

Gli uomini di Babilonia si fabbricarono Succot-Benòt; gli uomini di Cuta si fabbricarono Nergal; gli uomini di Amat si fabbricarono Asima

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK