Google で調べる

検索ワード: administrative (アルバニア語 - トルコ語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

トルコ語

情報

アルバニア語

Punë administrative.

トルコ語

İdari iş.

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Gjykatësit përmendën difektet administrative.

トルコ語

Yargıçlar karara gerekçe olarak idari eksiklikleri gösterdiler.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Papritmas kam... ndjenja jo administrative.

トルコ語

Birden idareciye hiç yakışmayan hisler uyandı bende.

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Pagesa administrative nuk është e pranueshme.

トルコ語

Yönetim görevi İç İşlerine verdi.

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ai përmendi probleme teknike dhe administrative.

トルコ語

Todoroviç gerekçe olarak teknik ve idari sorunlara işaret etti.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Shpërthimi ndodhi përpara një ndërtese administrative.

トルコ語

Patlama idari bir binanın önünde meydana geldi.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Mirë, ne kemi për të kontrolluar zyrët administrative.

トルコ語

Pekala, idari büro konusunda hemfikir olmalıyız.

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

E-mailin që lexova thoshte për përkrahje administrative.

トルコ語

Tam bir anarşi durumu. Okuduğum e-mailde yönetici yardımcısı diyordu.

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ai shtoi se siguria dhe procedurat administrative duhej të merreshin parasysh.

トルコ語

Recepi, güvenlik ve idari prosedürlerin dikkate alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Çdo dublikim [apo] çiftëzim i strukturave administrative nuk ka vlerë.

トルコ語

İdari yapıların her türlü kopyalanması [veya] aksi değersizdir.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Pjesë të fondit do të parashikohen për mbështetjen e reformës administrative në BiH.

トルコ語

Fonların bir kısmı, BH'deki idari reforma destek için ayrılacak.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

アルバニア語

SETimes: Ekziston një debat mbi ndarjen e re administrative të Rumanisë.

トルコ語

SETimes: Romanya'nın yeni idari düzeniyle ilgili bir tartışma sürüyor.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Partia thotë se do ta apelojë vendimin në Gjykatën e Lartë Administrative.

トルコ語

Parti, karara Yüksek İdare Mahkemesi'nde itiraz edeceğini açıkladı.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Moghadam tani është një këshilltar pranë Zëvendësdrejtoreshës së Parë Administrative An Kruger.

トルコ語

Moghadam h�len IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger'e danışmanlık yapıyor.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Këshilli do të ketë fuqi administrative gjatë gjendjeve të jashtzakonshme nëse këtë e miraton presidenti.

トルコ語

Konsey, cumhurbaşkanının onaylaması halinde olağanüstü hal durumlarında yürütme yetkilerine de sahip olacak.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

アルバニア語

Më parë, të tillë shkelës ndëshkoheshin lehtë dhe paguanin vetëm gjoba administrative.

トルコ語

Önceden, bu gibi suçluların ellerine cetvelle vuruluyor ve sadece idari para cezaları ödüyorlardı.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Procedura megjithatë, mund të shkojë deri në dy vjet për shkak të burokracive administrative.

トルコ語

Fakat idari bürokrasi yüzünden bu süreç iki yılı bulabiliyor.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Vendi ka agtësitë si politike dhe administrative të hyjë në negociatat e anëtarësimit në BE.

トルコ語

Ülke, AB üyelik müzakerelerine başlamak içni gerek siyasi gerekse idari yetkinliğe sahiptir.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

アルバニア語

Vëzhguesit presin që ata të përqëndrohen në çështjet e ndarjes së pushtetit dhe ato administrative.

トルコ語

Gözlemciler liderlerin yetki paylaşımı ve idari konuları ele almalarını bekliyorlar.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Moska pranoi megjithatë se një farë përparimi është bërë në sferën sociale e administrative.

トルコ語

Ancak Moskova, sosyal ve idari açıdan belli bir ilerleme kaydedildiğini kabul etti.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK