Google で調べる

検索ワード: korruptuara (アルバニア語 - トルコ語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

トルコ語

情報

アルバニア語

Barometri Global i Korrupsionit: partitë politike të korruptuara

トルコ語

Küresel Yolsuzluk Barometresi: siyasi partiler yolsuzluk içinde

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Zyrtarët po flasin gjithashtu hapur rreth praktikave të korruptuara.

トルコ語

Yetkililer de kanunsuz uygulamaların varlığından bahsediyor.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Mediat e korruptuara do kthejnë veprimet e mia ne agjenden e qeverisë.

トルコ語

Dejenere olmuş medyan yine devleti suçlayacak .

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Transparency International: Bullgaria, Greqia dhe Rumania vendet më të korruptuara të BE

トルコ語

Uluslararası Şeffaflık Örgütü: Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya en fazla yolsuzluk olan AB ülkeleri

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Një botim i mbështetur nga UNDP tha se gjykatat janë institucionet më të korruptuara në Kosovë.

トルコ語

UNDP tarafından desteklenen bir yayında, mahkemelerin Kosova'da yolsuzluğun en fazla olduğu kurumlar olduğu öne sürüldü.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Si rezultat, 14 ekipe të korruptuara do të përballen me masa disiplinore e ligjore.

トルコ語

Sonuç olarak toplam 14 ekip disiplin ve hukuki cezalara çarptırılacak.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

"i institucioneve të korruptuara dhe të prishta Politike të Shteteve të Bashkuara..."

トルコ語

"yozlaşmış politikayla yürüttüğü emperyalist saldırısını kınıyorum."

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Tre institucionet e tjera më të korruptuara janë gjyqësori, administrata lokale dhe ndërmarrjet publike.

トルコ語

En fazla yolsuzluğun olduğu diğer üç kurumsa yargı, yerel idare ve kamu kuruluşları.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Spitalet kroate janë parë si një nga institucionet më të korruptuara të vendit. [AFP]

トルコ語

Hırvatistan'da hastaneler en çok yolsuzluk yapılan kurumlar arasında görülüyor. [AFP]

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

"Por në të vërtetë strukturat [e korruptuara] do të mbeten të padëmtuara."

トルコ語

Fakat [yolsuzluk içindeki] yapılar, yasalardan zarar görmeyecektir." dedi.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Anketat tregojnë se shumë maqdonas nuk u besojnë gjyqtarëve dhe besojnë se gjykatat janë të korruptuara dhe mbajnë anë.

トルコ語

Anketler, Makedon halkının çoğunluğunun yargıçlara güvenmediğini ve mahkemelerin yolsuzluk ve partizanlıkla dolu olduğuna inandığını gösteriyor.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ministri i Brendshëm Ivica Daçiç theksoi se hetimet e praktikave të korruptuara midis zyrtarëve shtetërorë do të vazhdojnë.

トルコ語

İçişleri Bakanı Ivica Daciç hükümet yetkilileri arasındaki yolsuzluk uygulamalarıyla ilgili soruşturmaların devam edeceğini söyledi.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Kjo është provë se partitë janë gati të bëjnë diçka me qëllim që të mos perceptohen më si të korruptuara nga publiku.

トルコ語

Bu da siyasi partilerin halkın gözündeki 'yozlaşmış kurum' imajından kurtulmak için bir şeyler yapmaya hazır olduğunun kanıtı.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Turqia ka rindërtuar gjykatat e saj, të cilat janë tani më pak të korruptuara se në shumë vende të Evropës Lindore.

トルコ語

Türkiye ise mahkemelerini elden geçirerek, Doğu Avrupa'daki pek çok ülkeye göre yolsuzluk seviyelerini indirdi.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ta hajë dreqi, Tomi, të gjithë e kemi marrë Ligjin e Punëve të Jashtme të Korruptuara dhe e mbajmë mend përmendësh.

トルコ語

Lanet olsun Tommy, bütün FCPA raporunu ezberledik.

最終更新: 2016-10-29
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Sipas raportit, Bullgaria renditet si më e korruptuara midis vendeve anëtare të BE. [Dosje]

トルコ語

Rapora göre Bulgaristan, AB üye ülkeleri arasında yolsuzluğun en fazla olduğu ülke konumunda. [Arşiv]

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Opozita politike në Kosovë e ka kritikuar tashmë Çekun duke argumentuar se një riorganizim kabineti do të zëvëndësonte figurat e paefektëshme apo të korruptuara.

トルコ語

Kosova siyasi muhalefeti, kabine değişikliğinin verimsiz veya yolsuzluğa bulaşmış isimleri değiştireceğini söyleyerek Ceku'yu eleştirmeye başladı bile.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Zyrtarët janë akuzuar për përdorim të praktikave të korruptuara për të përvetësuar afërsisht 16 hektarë tokë e cila ka një vlerë totale prej 16 milion euro.

トルコ語

Söz konusu yetkililer, toplam değeri 16 milyon avroya varan yaklaşık 16 hektarlık araziyi usulsüz olarak üzerlerine geçirmekle suçlanıyor.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Bullgarisë ju kërkua të rritë përpjekjet kundër autoriteteve të korruptuara lokale dhe korrupsionit në sektorë të ndjeshëm të tillë si shëndetësia dhe arsimi.

トルコ語

Bulgaristan'a yolsuzluğa bulaşmış yerel yetkililer ve sağlık ve eğitim gibi hassas sektörlerdeki yolsuzluğa karşı çabalarını hızlandırması yönünde çağrıda bulunuldu.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Korrupsioni mbeti një problem i madh për të gjithë vendet në rajon, megjithë ligjet kombëtare që ndalonin praktikat e korruptuara dhe parashikonin dënime të konsiderueshëm.

トルコ語

Ulusal yasalar, usulsüzlükleri yasaklayıp bu konuda ciddi cezalar içerse de, yolsuzluk, bölgedeki tüm ülkelerin en önemli sorunlarından biri olmaya devam etti.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。



ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK