Google で調べる

検索ワード: qortuar (アルバニア語 - ポルトガル語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

ポルトガル語

情報

アルバニア語

dhe peshku e përbiu atë, e ai ishte i qortuar,

ポルトガル語

E uma baleia o engoliu, porque era repreensível.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Shmangu nga njeriu sektar, mbasi ta kesh qortuar një herë e dy herë,

ポルトガル語

Mas evita questões tolas, genealogias, contendas e debates acerca da lei; porque são coisas inúteis e vãs.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Pranojeni atë që është i dobët në besim, pa e qortuar për mendimet.

ポルトガル語

Ora, ao que é fraco na fé, acolhei-o, mas não para condenar-lhe os escrúpulos.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Dhe tani pse nuk e ke qortuar Jeremian nga Anathothi që bën profetin midis jush?

ポルトガル語

agora, pois, por que não repreendeste a Jeremias, o anatotita, que vos profetiza?

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ke qortuar kombet, ke shkatërruar të pabesin, ke fshirë emrat e tyre për gjithnjë.

ポルトガル語

Repreendeste as nações, destruíste os ímpios; apagaste o seu nome para sempre e eternamente.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Por në rast se doni pikërisht të bëheni kryelartë me mua duke më qortuar për objektin e turpit tim,

ポルトガル語

Se deveras vos quereis engrandecer contra mim, e me incriminar pelo meu opróbrio,

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

E mos shoqëro me All-llahun ndonjë zot tjetër, e të bëhesh i qortuar i papërkrahur.

ポルトガル語

Não tomes, junto com Deus (ó humano) outra divindade, porque serás vituperado, aviltado.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

dhe, sikur mos ta arrinte atë mirësi prej Perëndisë, ai do të hudhej në një shkretëtirë e do të ishte i qortuar,

ポルトガル語

Se não o tivesse alcançado a graça do seu Senhor, certamente teria sido arrojado sobre a orla desértica, em desgraça.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Por kur erdhi Pjetri në Antioki, unë e kundërshtova në sy, sepse ishte për t'u qortuar.

ポルトガル語

recomendando-nos somente que nos lembrássemos dos pobres; o que também procurei fazer com diligência.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

(Perëndia) tha: “Dil prej andej (xhennetit) i qortuar dhe i poshtëruar.

ポルトガル語

Deus lhe disse: Sai daqui! Vituperado!

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

“Ja, kjo është për çka më keni qortuar – tha ajo. Përnjëmend desha ta mashtroj, por ai kundërshtoi.

ポルトガル語

Então ela disse: Eis aquele por causa do qual me censuráveis e eis que tentei seduzi-lo e ele resistiu.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Dhe, ne e kapëm atë dhe ushtrinë e tij dhe e hodhëm në det; ai është i qortuar (mëkatar).

ポルトガル語

Porém, apanhamo-lo, juntamente com as suas hostes, e os precipitamos no mar, porque eram réprobos.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

që ne e kumtuam, duke e qortuar dhe duke e mësuar çdo njeri me çdo urtësi, që ta paraqesim çdo njeri të përsosur në Jezu Krishtin;

ポルトガル語

a quem Deus quis fazer conhecer quais são as riquezas da glória deste mistério entre os gentios, que é Cristo em vós, a esperança da glória;

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Këto janë nga urtësia që Zoti yt të shpalli ty. Mos shoqëro me All-llahun ndonjë zot tjetër e të hidhesh në Xhehennem i qortuar dhe i larguar.

ポルトガル語

Eis o que da sabedoria te inspirou teu Senhor: Não tomes, junto com Deus, outra divindade, porque será arrojado noinferno, censurado, rejeitado.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

përpos (në martesë) me gratë e tyre ose me skllavëreshat e tyre, (për këto) ata nuk janë të qortuar.

ポルトガル語

Exceto para os seus cônjuges ou cativas - nisso não serão reprovados.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Dhe kur e harruan atë me çka ishn të qortuar, ne i shpëtuam ata të cilët pengonin nga veprat e këqia, kurse me dënim të rëndë i përfshimë mëkatarët, për shkak se gjithmonë kanë qenë mbrapshtanë.

ポルトガル語

Mas quando se esqueceram de toda a exortação, salvamos aqueles que pregavam contra o mal, e infligimos os iníquosum severo castigo, por sua transgressão.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Sepse Perëndia, duke i qortuar, thotë: ''Ja po vijnë ditët kur do të bëj një Besëlidhje të re me shtëpinë e Izraelit dhe me shtëpinë e Judës,

ポルトガル語

Mas agora alcançou ele ministério tanto mais excelente, quanto é mediador de um melhor pacto, o qual está firmado sobre melhores promessas.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ajo është një urtësi që ty po ta shpallë Zoti yt. Dhe mos i shto All-llahut, tjetër Zot, e të hidhesh në xhehennem, i qortuar dhe i larguar nga mëshira e Tij.

ポルトガル語

Eis o que da sabedoria te inspirou teu Senhor: Não tomes, junto com Deus, outra divindade, porque será arrojado noinferno, censurado, rejeitado.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Mirëpo, për shkak se e kanë thyer besën e tyre, Ne i kemi mallkuar dhe zemrat e tyre i bëmë të ashpra. Ata i luajtën fjalët nga vendi i tyre, kurse një pjesë të madhe të atyre me çka qenë qortuar i harruan.

ポルトガル語

Porém, pela violação de sua promessa, amaldiçoamo-los e endurecemos os seus corações.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Por nëse ata bishtërojnë ti thuaj: “Unë, ju të gjithëve, pa përjashtim, u kam qortuar, por nuk e di a është afër apo larg ajo që u premtohet.

ポルトガル語

Todavia, se se recusarem a sê-lo, dize-lhes: Tenho proclamado a mensagem a todos por igual, mas não sei se estápróximo ou remoto o que vos foi prometido.

最終更新: 2014-07-03
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK