Google で調べる

検索ワード: destabilizimit (アルバニア語 - 英語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

アルバニア語

英語

情報

アルバニア語

McCormak paralajmëroi gjithashtu për potencialin e destabilizimit në qoftë se Kosovës nuk i jepet pavarësia.

英語

McCormack also warned of the potential for destabilisation if Kosovo is not granted independence.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Por presidenti tha gjithashtu se Maqedonia nuk dëshëron ta bëjë këtë me çmimin e destabilizimit të mundshëm.

英語

But the president also said that Macedonia is not willing to do it at the expense of possible destabilisation.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

アルバニア語

Duke komentuar mbi këtë, zyrtari i LS-së Radin tha se vendi nuk do të përfitojë prej destabilizimit të mëtejshëm.

英語

Commenting on this, LS official Radin said the country would not benefit from further destabilisation.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

"Serbia, nëpërmjet destabilizimit dhe ndërhyrjeve tejet penguese, ka vazhduar të jetë jo-ndihmëse," tha ai.

英語

"Serbia, through destabilising and extremely hindering interventions, has continued to be unhelpful," he said.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

"Pasionet u ftohën, veçanërisht në Mal të Zi, u parandalua kryerja e veprimeve të njëanshme dhe rreziku i destabilizimit të mëtejshëm të rajonit u largua.

英語

"Passions were cooled, especially in Montenegro, the making of one-sided moves was prevented, and the danger of further destabilisation of the region was removed.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

"E gjithë kjo gjë ishte një pjesë e qëllimshme filmimesh të montuar e redaktuar, me qëllimin e vetëm të destabilizimit të vendit e të rrëzimit të qeverisë," tha Meta.

英語

"The whole thing was a deliberate lot of assembled and edited footage, with the sole purpose of destabilising the country and bringing down the government," Meta said.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Analisti kosovar Ardian Arifaj, studjues i lartë dhe koordinator programi në Institution KIPRED të Kosovës, tha për SETimes se "faktori kryesor i destabilizimit në rajon është dështimi i Serbisë për t'u shkëputur nga nacionalizmi e qëndrimi i saj jo i dobishëm ndaj Kosovës."

英語

Kosovo analyst Ardian Arifaj, senior researcher and programme co-ordinator at the Kosovo Institute KIPRED, told SETimes that "the main factor of destabilisation in the region is the failure of Serbia to disconnect with nationalism and its non-constructive stance towards Kosovo."

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Duke lavdëruar KFOR-in për arrestimin e një ish-udhëheqësi të Partisë për Prosperitet Demokratik shqiptare etnike të Maqedonisë, Nevzat Halili, Presidenti maqedonas Boris Trajkovski tha se ky veprim "zvogëlon mundësinë e destabilizimit të Maqedonisë dhe të rajonit [dhe ndihmon...] në frenimin e përhapjes së ekstremizmit shqiptar në Kosovë dhe Maqedoni".

英語

Praising KFOR for the arrest of a former leader of Macedonia's ethnic Albanian Party of Democratic Prosperity, Nevzat Halili, Macedonian President Boris Trajkovski said the move "lessens the possibility of the destabilisation of Macedonia and the region [and helps...] curtail the spread of Albanian extremism in Kosovo and Macedonia".

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

アルバニア語

Me zyrtarë të tre partive më të mëdha të Kosovës (PDK të kryeministrit Hashim Thaçi, LDK të presidentit Fatmir Sejdiu dhe AAK të ish kryeministrit Ramush Haradinaj) nën hetim, disa kanë paralajmëruar rreth destabilizimit të mundshëm politik.

英語

With officials of Kosovo's three biggest parties – Prime Minister Hashim Thaci's PDK, President Fatmir Sejdiu's LDK, and former Prime Minister Ramush Haradinaj's AAK -- under investigation, some warned of potential political destabilisation.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Një vit pasi NATO hyri në Maqedoni dhe zhvilloi Operacionin Të Korrat Thelbësore, që synonte grumbullimin e armëve dhe ndalimin e destabilizimit të vendit, armët janë ende të pranishme në shumë ngjarje publike, përfshirë ndeshje sportive, martesa, zgjedhje dhe takime.

英語

A year after NATO moved into Macedonia and conducted Operation Essential Harvest -- aimed at collecting arms and stopping the destabilisation of the country -- weapons are still present at most public events, including sports matches, weddings, elections and meetings.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

Ahmeti i Maqedonisë thotë se nuk ka rrezik destabilizimi 12/06/2003SHKUP, Maqedoni -- Duke folur të mërkurën (11 qershor), pas një takimi dy- orësh me kryeministrin Branko Crvenkovski, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrimin, Ali Ahmeti tha se Maqedonia nuk përballet me rrezikun e destabilizimit.

英語

Macedonia's Ahmeti Says There is No Danger of Destabilisation 12/06/2003SKOPJE, Macedonia -- Speaking after a two-hour meeting Wednesday (11 June) with Prime Minister Branko Crvenkovski, Democratic Union of Integration leader Ali Ahmeti said Macedonia faces no danger of destabilisation.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK