Google で調べる

検索ワード: portacenere (イタリア語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

イタリア語

アルバニア語

情報

イタリア語

Perché non usi il portacenere?

アルバニア語

perse se berdor tavellen e duhanit?

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

I suoi smoccolatoi e i suoi portacenere saranno d'oro puro

アルバニア語

Dhe tërë veglat për të lëvizur qiririn dhe mbajtësin e tij do të jenë prej ari safi.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Fece le sue sette lampade, i suoi smoccolatoi e i suoi portacenere d'oro puro

アルバニア語

Ai i bëri gjithashtu shtatë llambat e tij, zbrazësit dhe mbajtësit e tyre, me ar safi.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Su un foglio, nel portacenere della macchina, c'erano il nome di Isaac Duperde e l'indirizzo.

アルバニア語

Në to janë emrat dhe mbiemrat e Ajzak në letër dhe me adresë.

最終更新: 2016-10-28
使用頻度: 1
品質:

イタリア語

Poi prenderanno un drappo di porpora viola, con cui copriranno il candelabro della luce, le sue lampade, i suoi smoccolatoi, i suoi portacenere e tutti i vasi per l'olio destinati al suo servizio

アルバニア語

Pastaj do të marrin një mbulesë ngjyrë vjollce, me të cilën do të mbulojnë shandanin e ndriçimit, llambat e tij dhe gërshërët e tij, të gjitha enët e vajit të caktuara për shërbimin;

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK