Google で調べる

検索ワード: govorio (クロアチア語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

クロアチア語

アルバニア語

情報

クロアチア語

To sam vam govorio da se ne sablaznite.

アルバニア語

''Jua kam thënë këto gjëra, që të mos skandalizoheni.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Čeku je govorio u sličnom, pozitivnom tonu.

アルバニア語

Çeku pati të njëjtin ton të ngjashëm pozitiv.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

To sam vam govorio dok sam boravio s vama.

アルバニア語

Ju kam thënë këto gjëra, ndërkaq jam me ju;

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Također je govorio u Nacionalnom novinarskom klubu.

アルバニア語

Ai foli gjithashtu në Klubin Kombëtar të Shtypit.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

クロアチア語

No on je govorio o hramu svoga tijela.

アルバニア語

Por ai fliste për tempullin e trupit të vet.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Erdogan je govorio na gospodarskoj konferenciji u Istanbulu.

アルバニア語

Erdogan po fliste në një konferencë ekonomike në Stamboll.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Govorio sam o drugim svjedocima, a ne o sebi."

アルバニア語

Fola lidhur me dëshmitarët e tjerë, jo për veten time."

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

クロアチア語

Sanader je došao bez odvjetnika i govorio je kao svjedok.

アルバニア語

Sanader erdhi pa një avokat mbrojtës, duke dëshmuar si një dëshmitar.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

ali nisu mogli odoljeti mudrosti i Duhu kojim je govorio.

アルバニア語

por nuk mund t'i bënin ballë urtësisë dhe frymës me anë të së cilës ai fliste.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Nepromišljeno Job je govorio, u rijeèima mu neima mudrosti.

アルバニア語

"Jobi flet pa mend, fjalët e tij nuk kanë dituri".

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

クロアチア語

A mjesto gdje mu je Bog govorio Jakov nazva Betel.

アルバニア語

Dhe Jakobi e quajti Bethel vendin ku Perëndia i kishte folur.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

O svojim je planovima govorio u nedavnom intervjuu za SETimes.

アルバニア語

Ai i diskutoi këto plane në një intervistë të kohëve të fundit me SETimes.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Pouèavao ih je u prispodobama mnogoèemu. Govorio im u pouci:

アルバニア語

Dhe ai u mësonte atyre shumë gjëra në shëmbëlltyra, dhe u thoshte atyre në mësimin e tij:

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

U dan kad je Jahve govorio s Mojsijem u egipatskoj zemlji,

アルバニア語

Por erdhi dita kur Zoti i foli Moisiut në vendin e Egjiptit,

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Na pogrebu je govorio predsjednik Europske komisije Romano Prodi.

アルバニア語

Presidenti i Komisionit Europian, Romano Prodi kishte dërguar një eulogji.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Stražari odgovore: "Nikada nitko nije ovako govorio."

アルバニア語

Rojet u përgjigjen: ''Asnjeri nuk ka folur kurrë si ai njeri''.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

クロアチア語

Ipak nitko nije otvoreno govorio o njemu zbog straha od Židova.

アルバニア語

Por askush nuk fliste haptas për të, nga druajtja e Judenjve.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

A Jahve anðelu koji je govorio sa mnom odgovori utješnim rijeèima.

アルバニア語

Pastaj Zoti i tha disa fjalë të mira, fjalë inkurajimi, engjëllit që fliste me mua.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

クロアチア語

Kome li si ove uputio rijeèi i koji duh je iz tebe govorio?"

アルバニア語

Kujt ia ke drejtuar fjalët e tua, dhe e kujt është fryma që ka dalë prej teje?

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

クロアチア語

Tada je Jahve ovako govorio preko slugu svojih proroka:

アルバニア語

Atëherë Zoti foli me anë të shërbëtorëve të tij, profetëve, duke thënë:

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK