Google で調べる

検索ワード: bogatstvu (セルビア語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

セルビア語

アルバニア語

情報

セルビア語

On se smatra drugom osobom po bogatstvu u svojoj zemlji.

アルバニア語

Ai është konsideruar personi i dytë më i pasur në vend.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Rast broja stanovnika i ekonomije Turske predstavlja sve veću pretnju njenom ogromnom ekološkom bogatstvu.

アルバニア語

Popullsia dhe ekonomia në rritje e Turqisë po përbëjnë një kërcënim në rritje ndaj pasurive të gjera ekologjike të saj.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom, i oproštenje greha, po bogatstvu blagodati Njegove,

アルバニア語

të cilin e bëri të teprojë ndaj nesh me gjithë urtësinë dhe mençurinë,

最終更新: 2012-05-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Ako dakle u nepravednom bogatstvu verni ne biste, ko æe vam u istinom verovati?

アルバニア語

Pra, në qoftë se ju nuk keni qenë besnikë në pasuritë e padrejta, kush do t'ju besojë pasuritë e vërteta?

最終更新: 2012-05-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

A Bog moj da ispuni svaku potrebu vašu po bogatstvu svom u slavi, u Hristu Isusu.

アルバニア語

Perëndisë tonë e Atit tonë lavdi në shekuj të shekujve. Amen.

最終更新: 2012-05-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Ona takođe smatra da se pojavio novi način razmišljanja o turskom istorijsko-kulturnom bogatstvu.

アルバニア語

Por ajo gjithashtu beson se një botkuptim i ri po del lidhur me pasurinë e vendeve historike dhe objekteve të Turqisë.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Da vam da silu po bogatstvu slave svoje, da se utvrdite Duhom Njegovim za unutrašnjeg èoveka,

アルバニア語

që Krishti të banojë në zemrat tuaja me anë të besimit,

最終更新: 2012-05-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Da u mnogom kušanju nevolja suvišak radosti njihove i puko siromaštvo njihovo izobilova u bogatstvu prostote njihove.

アルバニア語

se, në mes të shumë sprovave pikëllimi, mbushullia e gëzimit të tyre dhe varfëria e tyre e thellë e treguan në pasuritë e dorëgjërësinë e tyre.

最終更新: 2012-05-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Nikakav pak sluga ne može dva gospodara služiti; jer ili æe na jednog mrzeti, a drugog ljubiti, ili æe jednog voleti a za drugog ne mariti. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu.

アルバニア語

Asnjë shërbëtor nuk mund t'u shërbejë dy zotërinjve; sepse ose do ta urrejë njerin e tjetrin do ta dojë, ose do të lidhet me njerin dhe tjetrin do ta përbuzë; ju nuk mund t'i shërbeni Perëndisë dhe mamonit''.

最終更新: 2012-05-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Lično bogatstvo 16,528 Rumuna prelazi milion dolara, rezultat je najnovijeg Izveštaja o globalnom bogatstvu Istraživačkog instituta banke Kredi suis, objavljenog u sredu (19. oktobra).

アルバニア語

Ka 16,528 rumunë me pasuri personale që kapërcen 1 milionë dollarë, sipas raportit më të fundit Pasuria Botërore e Institutit Studimor të bankës zvicerane Credit Suisse, të botuar të mërkurën (19 tetor).

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Vladika raško-prizrenski Artemije je izjavio: «Neka sledeći Vidovdan dočekamo u većem miru, većim slobodama, prosperitetu i većem duhovnom bogatstvu». On je obraćajući se vernicima rekao, «vi niste slobodni, niko od stanovnika Kosova neće biti, bez obzira da li je Srbin ili ne».

アルバニア語

Peshkopi Artemije i Prizrenit, i cili mbulon Kosovën, tha "Le t'a shohim Vidovdanin tjetër në një paqe më të mirë, me më shume liri, më shumë begati dhe më shumë pasuri shpirtërore." Ai i tha bashkësisë, "ju nuk jeni të lirë, asnjë prej banorëve të Kosovës nuk do të jetë i lirë, qofte serb ose jo-serb".

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

セルビア語

On je u julu izjavio SE Timesu da je "sam pravosudni sistem najkorumpiraniji", ne samo zato što mlade sudije podržavaju korupciju i brz put ka bogatstvu, nego "zato što [mnoge] sudije vuku komunističke korene iz Sekuritatee".

アルバニア語

Në korrik, ai i tha SE Times se "sistemi gjyqësor vetë është më i korruptuari" jo vetëm pse magjistratët e rinj përqafojnë korrupsionin dhe një rrugë të shpejtë ndaj pasurive por gjithashtu "për shkak se [shumë] nga gjykatësit kanë rrënjë të Sekuritates komuniste".

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK