Google で調べる

検索ワード: liberalizaciji (セルビア語 - マケドニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

セルビア語

マケドニア語

情報

セルビア語

Crna Gora se nada liberalizaciji viznog režima

マケドニア語

Црна Гора се надева на визна либерализација

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Makedonija se nada liberalizaciji viznog režima

マケドニア語

Македонија се надева на либерализација на визниот режим

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Albanci se nadaju liberalizaciji viznog režima

マケドニア語

Албанците се надеваат за либерализација на визниот режим

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

BiH se približava liberalizaciji viznog režima sa EU

マケドニア語

БиХ се доближи до визната либерализација во ЕУ

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

EU počela razgovore o liberalizaciji viznog režima sa Srbijom

マケドニア語

ЕУ започна разговори за либерализација на визниот режим со Србија

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

BiH je takođe počela razgovore o liberalizaciji viznog režima sa EU.

マケドニア語

БиХ, исто така, отвори разговори за либерализација на визниот режим со ЕУ.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Razgovori o liberalizaciji viznog režima počeće ovog meseca, rekao je on.

マケドニア語

Разговорите за либерализацијата на визниот режим ќе започнат овој месец, рече тој.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Glavna opoziciona stranka Bugarska socijalistička partija protivi se liberalizaciji tržišta zemljišta.

マケドニア語

Главната опозициска Бугарска социјалистичка партија се спротивстави на либерализацијата на пазарот за земјиште.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

To su bili prvi zvanični razgovori o mogućoj liberalizaciji viznog režima Unije za građane BiH.

マケドニア語

Тоа беа први официјални разговори за евентуалната либерализација на визниот режим на Унијата за државјаните на БиХ.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Pored toga, Makedonija je u sredu pokrenula razgovore sa EU o liberalizaciji viznog režima.

マケドニア語

Покрај ова, Македонија отпочна и разговори за либерализација на визниот режим со ЕУ во среда.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Nova runda pregovora o liberalizaciji viznog režima za makedonske državljane počela je u februaru.

マケドニア語

Новиот круг преговори за либерализацијата на визниот режим за македонските граѓани започна во февруари.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Kada su zabeležene zloupotrebe, vlasti su pokrenule informativnu kampanju o liberalizaciji viznog režima.

マケドニア語

Властите отпочнаа информативна кампања за режимот на визната либерализација, по пријавените злоупотреби.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Pored toga, Makedonija je u sredu pokrenula razgovore sa EU o liberalizaciji viznog režima.

マケドニア語

Покрај ова, Македонија отпочна и разговори за либерализација на визниот режим со ЕУво среда.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

On nije mogao da kaže kada bi odluka o liberalizaciji viznog režima mogla da stupi na snagu.

マケドニア語

Тој не можеше да каже кога одлуката за либерализација на визниот режим ќе може да влезе во сила.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Oko 2.500 njih protestovalo je ispred parlamenta u utorak tražeći povlačenje zakona o liberalizaciji.

マケドニア語

Околу 2.500 од нив демонстрираа пред парламентот во вторникот, барајќи повлекување на законот за либерализација.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Kosovo će započeti dijalog o liberalizaciji viznog režima i stupiti u trgovinske odnose sa EU.

マケドニア語

Косово ќе го започне дијалогот за визниот режим и ќе воспостави трговски односи со ЕУ.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Meta: Ove godine bi trebalo da bude doneta odluka o liberalizaciji viznog režima u Albaniji.

マケドニア語

Meтa: Во текот на оваа година треба да се донесе одлуката за визната либерализација во Албанија.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

EU je potpisala SSP sa BiH u junu, a prethodno su počeli razgovori o liberalizaciji viznog režima.

マケドニア語

ЕУ го потпиша ДСА со БиХ во јуни, а пред тоа ги отпочна разговорите за визна либерализација.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

Kosovo je jedina zemlja na Balkanu koja još nije osigurala sporazum o liberalizaciji viznog režima sa EU.

マケドニア語

Косово е единствената земја на Балканот што сé уште не обезбедила договор за визна либерализација со ЕУ.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

セルビア語

EU je potpisala SSP sa BiH u junu, a prethodno su počeli razgovori o liberalizaciji viznog režima.

マケドニア語

ЕУго потпиша ДСАсо БиХво јуни, а пред тоа ги отпочна разговорите за визна либерализација.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK