Google で調べる

検索ワード: eklemelisiniz (トルコ語 - 英語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

トルコ語

英語

情報

トルコ語

En az bir düğüm eklemelisiniz.

英語

You must add at least one node.

最終更新: 2011-10-23
使用頻度: 2
品質:

トルコ語

Ağa en az bir sunucu eklemelisiniz.

英語

You need to add at least one server to the network.

最終更新: 2011-10-23
使用頻度: 2
品質:

トルコ語

Kimliğe en az bir takma isim eklemelisiniz.

英語

You must add at least one nick to the identity.

最終更新: 2011-10-23
使用頻度: 2
品質:

トルコ語

Devam etmeden önce bir yazıcı veya yazıcı programı eklemelisiniz

英語

You must select a printer or add a printer program before you can continue

最終更新: 2016-11-24
使用頻度: 2
品質:

参照: MatteoT

トルコ語

ancak yine de, bunu canlı kılmak için nedense insan faktörünü eklemelisiniz.

英語

Again though, to make it come alive you need, somehow, to add the human element.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: MatteoT

トルコ語

% 1 kabuğu% 2 dosyasında listelenmiyor Bu kabuğu kullanmak için öncelikle bu dosyaya eklemelisiniz. Bunu şimdi eklemek istiyor musunuz?

英語

The shell %1 is not yet listed in the file %2. In order to use this shell you must add it to this file first. Do you want to add it now?

最終更新: 2011-10-23
使用頻度: 2
品質:

参照: MatteoT

トルコ語

Bu, güçlü viral promoter güçlendirici elemanların, dönüştürülmüş hücrelerin klonal genişlemesine yol açan LMO2, CCND2 ve MECOM (MDS / EVI1 kompleks lokusu) gibi kanserle ilgili genlerin düzenlenmesini etkileyebildiği vektör tasarımı ile doğrudan ilgiliydi. eklemeli mutagenez olarak adlandırılan bir süreç [1,2,6].

英語

This was directly related to the design of the vector,where strong viral promoter enhancer elements were able to affect the regulation of cancer-related genes such as LMO2, CCND2, and MECOM (MDS/EVI1 complex locus)leading to clonal expansion of transformed cells, a process termed insertional mutagenesis [1,2,6].

最終更新: 2021-02-15
使用頻度: 1
品質:

参照: 匿名

トルコ語

Etkinlik Formatını bütçeye eklemeliyiz.

英語

We have to attach the event format to the budget.

最終更新: 2017-02-22
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

Bu koşullarda istekli, eş değer miktar hakkında öneri sunan profesyonel mühendislerin uygulamalarını düzenleyen resmi bir profesyonel kuruluştan alacağı bir mektubu teklifine eklemelidir.

英語

Under the circumstances, the bibber shall enclose with their bid a letter from the government professional body regulating the practice of professional engineers advising about the equivalence..

最終更新: 2016-11-21
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

Bir vektör v tarafından bir nesnenin ötelemesi, her homojen vektör p (homogen koordinatlar içinde yazılır) bu öteleme matrisi tarafından çarpılabilir:: formula_3Aşağıda gösterildiği gibi, çarpma beklenen sonucu verecektir:: formula_4Bir çeviri matrisin ters vektör yönünü tersine çevrilmesi elde edilebilir:: formula_5Benzer şekilde, çeviri matrislerin çarpım vektörleri eklenerek verilir:: formula_6Çünkü vektörlerin eklemeli değişmelisidir,öteleme matrislerinin çarpımı bu nedenle değişmeli (keyfi matrislerin çarpımının aksine)dir.

英語

To translate an object by a vector v, each homogeneous vector p (written in homogeneous coordinates) can be multiplied by this translation matrix:: formula_3As shown below, the multiplication will give the expected result:: formula_4The inverse of a translation matrix can be obtained by reversing the direction of the vector:: formula_5Similarly, the product of translation matrices is given by adding the vectors:: formula_6Because addition of vectors is commutative, multiplication of translation matrices is therefore also commutative (unlike multiplication of arbitrary matrices).

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

Bu zamana kadar Tevrat'ın oluşumunda üç temel model söz konusuydu: "Belgesel" (Tevrat'ın birbirinden bağımsız tam hikayeler anlatan farklı kaynakların birleşmesiyle oluştuğunu belirtir); "Eklemeli" (tek orijinal bir kitaba sonradan düzenlemeler yapıldığını belirtir); "Parçalı" (kaynaksız ve dağınık parçaların bir araya getirildiğini belirtir).

英語

By that time three separate models for the composition of the Pentateuch had been proposed: the documentary (the Torah as a compilation of originally separate but complete books), the Supplementary hypothesis (a single original book, supplemented with later additions/deletions), and the fragmentary (many fragmentary works and editions).

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

Bunlara, ortak siyasi kararlarımız ile gerçek gereksinimleri karşılama ihtiyacı arasındaki doğrudan bağlantının öneminin altını çizen bir nosyon olarak, kararlılığı da eklemeliyim," diyen yeni NATO şefi, NATO'nun örgüt içindeki şeffaflığını ve takım çalışmasını geliştireceğine de söz verdi.

英語

Let me add commitment as a notion to underscore the importance of the direct link between our common political decisions and the need to meet the requirements on the ground," he said, promising also to improve NATO's transparency and teamwork within the organisation.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

参照: Alpaycanta
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

Kültürün Makedonya'nın AB üyelik sürecinin de önemli bir kısmını oluşturduğunu eklemeliyim.

英語

I must add that culture also plays an important part in Macedonia's EU integration process.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

Fakat "yavaş değişkenler" dediğimiz sistemleri de eklemeliyiz. Bu sistemler ki, arka planda gezegenin elastiklik kapasitesini düzenliyor ve koruyorlar. Yavaş değişkenler yani, gezegendeki büyük azot ve fosfor döngüleri arasındaki etkileşim, toprak kullanımındaki değişim, biyolojik çeşitliliğin azalma oranı, temizsu kullanımı, gibi foksiyonlar gezgendeki biyokütleyi karbon ayrışımını ve biyolojik çeşitliliği düzenlerler.

英語

But we also include, what we call, the slow variables, the systems that, under the hood, regulate and buffer the capacity of the resilience of the planet -- the interference of the big nitrogen and phosphorus cycles on the planet, land use change, rate of biodiversity loss, freshwater use, functions which regulate biomass on the planet, carbon sequestration, diversity.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

Ailemdeki Ted’lerin slaytı ile başladık, ve bu slaytı da eklemeliyim, çünkü biliyordum, bunu anneme gösterdiğim dakikada, annem – blogumu okuduğundan, bir şekilde bu konsolu görecek – ve şunu söyleyecek, “Neden benim de bir resmim yoktu?”

英語

We started with a slide of my Teds, and I had to add this slide, because I knew that the minute I showed this, my mom -- my mom will see this deck somehow, because she does read my blog -- and she'll say, "Why wasn't there a picture of me?"

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

Şunu eklemeliyim ki bu çok daha uzun bir liste olarak başladı.

英語

I should add that this started out as a much longer list of wishes.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

Ama hemen eklemeliyim ki, ben de tek hikaye konusunda en az o kadar suçluyum.

英語

But I must quickly add that I too am just as guilty in the question of the single story.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

Şunu da eklemeliyim, elbette ki erkek olmanın bazı harika, harika, kesinlikle harika yönleri var.

英語

Now I also want to say, without a doubt, there are some wonderful, wonderful, absolutely wonderful things about being a man.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

Ancak son söz olarak eklemeliyim: Başaracağımıza inanıyorum.

英語

But I think the final note really is that we can do it.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

トルコ語

bunun üzerine elimizde olan on binlerce prototipi ve geleceğin robotlarınıd a eklemeliyiz. Çünkü elbette ki, teknolojide işleyen Moore Kuralı'na göre bu robotlara sürekli daha fazla güç ekleyebilirsiniz. Öyleyse 25 yıl sonrasını hayal edin; eğer Moore Kuralı doğruysa bu robotlar

英語

Now, depending how close you are and how much explosive has been packed into that bomb, it can cause death or injury. You have to be as far as 50 yards away to escape that.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Alpaycanta

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK