Google で調べる

検索ワード: motivasyonlarını (トルコ語 - 英語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

トルコ語

英語

情報

トルコ語

Çalışanları çalışma motivasyonlarını kaybettiği ve üretkenlik seviyesi düştüğünde firmalar zarar görüyorlar.

英語

Firms suffer when employees lose the motivation to work and productivity is lowered.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

トルコ語

Bir alan, bir öğrencinin ne bildiğini, bir öğrencinin davranış ve motivasyonunun ne olduğunu, kullanıcı deneyiminin nasıl olduğunu ve kullanıcıların çevrimiçi öğrenmeden ne kadar memnun olduklarını kapsayan kullanıcı modellemesidir.

英語

One area is user modeling, which encompasses what a learner knows, what a learner’s behavior and motivation are, what the user experience is like, and how satisfied users are with online learning.

最終更新: 2019-03-22
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Bu araştırmanın gerekçesi daha önceki araştırmaya dayanan iki bulgudan çıkarılmıştır. Bu bulgular; 1) değerlendirme amacıyla belirlenen ve toplanan verilerin pedagojik uygulamalara yönlendirdiği; ve 2) yüksek riskli sonuç testinin ve değerlendirmenin, öğrencilerin öğrenme motivasyonunu bozduğunu ve “testi öğretmeye” teşvik ettiğidir (Harlen, 2004; Harlen & Deakin Crick, 2002, 2003).

英語

Its rationale was drawn from two findings from earlier research: 1) that data identified and collected for assessment purposes drives pedagogical practice; and 2) that high-stakes summative testing and assessment depresses students’ motivation for learning and drives “teaching to the test” (Harlen, 2004; Harlen & Deakin Crick, 2002, 2003).

最終更新: 2019-03-19
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

Al Saedi motivasyonunu şöyle açıklıyor:

英語

Al Saedi described his motivation, saying:

最終更新: 2016-02-24
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Bu proje için motivasyonumu güçlendiren her olumlu yorum ile gelen tepkiler müthişti.

英語

The reaction has been amazing, with every positive comment it reinforces the motivation I have for this project.

最終更新: 2016-02-24
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Stratejik ve Uluslararası Güvenlik Merkezi'nin strateji konusunda konuk öğretim üyesi Aram Nerguizian, Körfez ülkeleriyle askeri işbirliğini ilerletmenin başlıca motivasyonlarından birinin, "kısmen kendisini, örneğin ABD, fakat başıca AB olmak üzere, bölge dışındaki güçlere mümkün olduğu kadar vazgeçilmez bir oyuncu haline getirmek amacıyla, Türkiye'nin yakın ve bölgesel nüfuz çemberini genişletme" arzusu olduğunu savunuyor.

英語

A primary motivation for deepening military co-operation with the Gulf States is a desire to expand Turkey's "immediate and regional sphere of influence, in part to make itself as indispensable a player as possible to powers outside the region, such as the US but chiefly the EU", argues Aram Nerguizian, a visiting fellow in strategy at the Center for Strategic and International Security.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

“Oyuncuların yeterli kabiliyet ve motivasyonları vardı, ancak saha bulmak çok zordu.

英語

"They had enough talent and motivation," he said, "but it was very difficult to get a pitch.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

Taraftarlar dönüş yolu boyunca da çifte zaferin sarhoşluğunu kutlamayı sürdürdüler. Hırvatistan Başbakanı İvica Raçan, sporculara, ayrı ayrı kutlama mesajları göndererek onları "ruhları ve motivasyonları"ndan ötürü tebrik etti.

英語

Meanwhile, supporters back home greeted the double victory with euphoria.Croatian Prime Minister Ivica Racan sent separate notes congratulating the skiers and praising them for their "spirit and motivation".

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

"Mobbing: Communication on Four Legs" ("Mobbing: Dört Ayak Üstünde İletişim") adlı kitabın yazarı Vesna Baltazareviç'in yürüttüğü bir çalışmada, katılanların %60'tan fazlası işyerinde tacizin onları mutsuz ettiğini ve motivasyonlarını olumsuz etkilediğini söyledi.

英語

In a study by Vesna Baltazarevic, author of "Mobbing: Communication on Four Legs", more than 60% of respondents said that mobbing had made them dissatisfied with their jobs and affected their motivation.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 2
品質:

参照: Ztuman
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

トルコ語

Hewitt Associates'in öğrencilerin mesleki yönelimleri ve motivasyonlarıyla ilgili yürüttüğü ilk ulusal çalışmanın sonuçlarına göre, Bulgar öğrencilerin yalnızca %33'ü ve Bulgar üniversite mezunlarının yalnızca %39'u ofis için bilgisayar programları kullanırken üst düzey becerilere sahipler.

英語

Only 33% of Bulgarian students and 39% of Bulgarian university graduates have high-level skills using computer programmes for the office, according to the results of Hewitt Associates' first national study of the professional orientation and motivation of students.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Apollo zamanı motivasyonumdu.

英語

This was -- my motivation was actually during Apollo.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Bu büyük motivasyonlarımızdan biriydi.

英語

That was one of the big motivating factors.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

ve Neler olduğu konusundaki sorulara indirgemek değildir bu ancak dikkatleri çekmemiz gereken ve motivasyonumuzu daha samimi bir şekilde, ve daha gerçekçi bir şekilde bir düzene sokmamız gereken bir durum.

英語

And so, what I think it comes down to is a question of, not only having information of what's going on, but paying attention to that and letting that shift our motivation to become more sincere and genuinely positive.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Bu, size, motivasyonlar ve adanmışlık farkları ile ilgili bir fikir verir.

英語

That gives you an idea of the different types of motivations and dedication.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Yani, eğer iş dünyasının yaptığı ile bilim dünyasının bildiği arasındaki bu uyumsuzluğu düzeltirsek, Eğer motivasyonumuzu, motivasyonla ilgili kavramlarımızı 21. yüzyıla taşırsak, bu tembel, tehlikeli havuç ve sopa ideolojisinden uzaklaşırsak, işlerimizi güçlendirebilir, pek çok mum problemini çözebilir, ve belki, belki, belki de dünyayı değiştirebiliriz.

英語

So, if we repair this mismatch between what science knows and what business does, if we bring our motivation, notions of motivation into the 21st century, if we get past this lazy, dangerous, ideology of carrots and sticks, we can strengthen our businesses, we can solve a lot of those candle problems, and maybe, maybe, maybe we can change the world.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Yahoo! tarafından yapılan açıklamaya göre: biz insanları bakmaları için işe alıyoruz -- ama artık öyle değil-- biz insanları web sitelerine bakmaları ve eğer dizinde iseler iyi olduğunuzu size söylemeleri için işe alıyoruz. Bir diğer taraftan bu, 60,000 tutkulu gönüllünün açık adres rehberinde ürettikleridir. Herbiri bu gerçekten iyiydi demek için gerçekten umursadıkları bir şey üzerine bir veya iki saat geçirmeye istekliler. Bu Açık Rehber Projesi, 60,000 gönüllüsü ile, bir kaç yüz tane tam zamanlı maaşlı çalışana karşılık, her biri küçük bir miktar zaman harcıyor. Kimse onun sahibi değil, kimse çıktının sahibi değil, herkesin kullanımına açık, ve o sosyal ve psikolojik motivasyonlarından kaynaklı olarak ilginç bir şeyler yapmak isteyen insanların üretimidir.

英語

The claim to fame of Yahoo! was, we hire people to look -- originally, not anymore -- we hire people to look at websites and tell you -- if they're in the index, they're good. This, on the other hand, is what 60,000 passionate volunteers produce in the Open Directory Project, each one willing to spend an hour or two on something they really care about, to say, this is good. So, this is the Open Directory Project, with 60,000 volunteers, each one spending a little bit of time, as opposed to a few hundred fully paid employees. No one owns it, no one owns the output, it's free for anyone to use and it's the output of people acting out of social and psychological motivations to do something interesting.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Şimdi aynı problemi ele alın, küçük modüllere bölün, ve motivasyonlar önemsiz hale gelir.

英語

Now, take the same problem, chunk it into little modules, and motivations become trivial.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

İlk yolculuğumda kayak kullanmakla ilgili... ...şartlar zorlaşınca motivasyonumu sürdürmek için... ...hayalimde sürekli iki video klip oynatıyordum.

英語

And skiing along that first trip, I had two imaginary video clips that I'd replay over and over again in my mind when the going got tough, just to keep my motivation going.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Bir ara, bir takim Hindistan'da yeni bir goz kontrolu programi uzerinde çalışırken, sunu anlamak istediler: Bu okul cocuklarinin velilerinin taranmasında rollerini anlayabilmelerini saglayacak motivasyonlari ne olabilir?

英語

So when a team was working on a new vision screening program in India, they wanted to understand what the aspirations and motivations were of these school children to understand how they might play a role in screening their parents.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

トルコ語

Ve renkler paranın motivasyonunu sağlamak için oradaydı.

英語

And the colors here represent the motivation behind the money.

最終更新: 2015-10-13
使用頻度: 1
品質:

参照: Ztuman

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK