Google で調べる

検索ワード: guri (ドイツ語 - ポーランド語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

ドイツ語

ポーランド語

情報

ドイツ語

Guri

ポーランド語

Kuri

最終更新: 2010-09-01
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

Elis Guri (* 6.

ポーランド語

Elis Guri (ur.

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

Guri Schanke (Guri Annika Schanke) (* 14.

ポーランド語

Guri Annika Schanke (ur.

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

16 — GURI Nr. 300 vom 23. Dezember 1996, S. 16.

ポーランド語

16 — GURI nr 300 z dnia 23 grudnia 1996 r., s. 16.

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

6 — GURI Nr. 41 vom 19. Februar 1994; mehrfach geändert.

ポーランド語

6 — GURI nr 41 z dnia 19 lutego 1994 r.; wielokrotnie zmieniana.

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

9 — „Legge urbanistica“, GURI Nr. 244 vom 16. Oktober 1942.

ポーランド語

9 — „Legge urbanistica”, GURI nr 244 z dnia 16 października 1942 r.

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

12 — Legge 289/2002, GURI vom 31. Dezember 2002, in der geänderten Fassung.

ポーランド語

11 — Artykuły 207, 209, 210, 256–258 i 267 dyrektywy 2006/112.12 — Legge 289/2002, GURI z dnia 31 grudnia 2002, ze zmianami.

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

9 — GURI Nr. 166 vom 18. Juli 2000.10 — GURI Nr. 175 vom 28. Juli 2000.

ポーランド語

9 — GURI nr 166 z dnia 18 lipca 2000 r.10 — GURI nr 175 z dnia 28 lipca 2000 r.

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

Obwoh keine Daten zur Immunantwort auf das Bacille-Calmette- Guerin (BCG)-Antigen vorliegen, ist keine Interferenz zu erwarten.

ポーランド語

Pomimo, braku danych dotyczących odpowiedzi immunologicznej na antygen Bacille-Calmette-Guérin (BCG), wystąpienie interferencji nie jest spodziewane.

最終更新: 2017-04-26
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

Obwohl keine Daten zur Immunantwort auf das Bacille- Calmette-Guerin (BCG)-Antigen vorliegen, ist keine Interferenz zu erwarten.

ポーランド語

Pomimo, braku danych dotyczących odpowiedzi immunologicznej na antygen Bacille-Calmette-Guérin (BCG), wystąpienie interferencji nie jest spodziewane.

最終更新: 2017-04-26
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

(1975)# Ansambli i Korçës në Kosovë (1975)# Artilerija e xhepit (1975)# Bakri ynë (1975)# Beni ecën vetë (1975)# Brigada (1975)# Cifti i lumtur (1975)# Derri fabrikë mishi (1975)# Dhëmbët dhe shëndeti (1975)# Drenazhimi i tokës (1975)# Duart e arta të racionalizatorëve (1975)# Fierza ushton (1975)# Flora shqiptare (1975)# Gëzimi në sytë e nënës (1975)# Gjithmon në reshta (1975)# Gjurmë lirie (1975)# Jeta e përmendoreve (1975)# Kur hiqen maskat (1975)# Kursim, kursim, kursim (1975)# Lulet dekorative (1975)# Me amatorët e fshatit (1975)# Mjekja e fshatit (1975)# Në fillim të verës (1975)# Në gjurmët e një tradite (1975)# Në prag të një përvjetori (1975)# Për popullin, me popullin (1975)# Pranë jetës, pranë njerzëve (1975)# Qylymat tanë (1975)# Reportazh nga Këmishtaj (1975)# Reportazh nga Tropoja (1975)# Roje vigjilente (1975)# Rruga e suksesit (1975)# Rrugicat që kërkonin diell (1975)# Sa më shumë naftë Atdheut (1975)# Shkolla jonë (1975)# Shtegtim montatorësh (1975)# Traktoristja (1975)# Udhëtim në pranverë (1975)# Vajza me pata (1975)# Vatër dijesh, vatër lirie (1975)# Vullnetarët në metallurgji (1975)# Zana dhe Miri (1975)# Ansambli i Këngëve dhe valleve popullore në Suedi e Norvegji (1976)# Asdreni, poet i lulëkuqes dhe vegjëlisë (1976)# Brigadierja (1976)# Dimri i fundit (1976)# Drejt dritës (1976)# Dritë në tunel (1976)# Fëmijët dhe kukllat (1976)# Fije që priten (1976)# Fshati malor (1976)# Gjithmonë të gatshëm (1976)# Illegalët (1976)# Ishte dikur një legjendë (1976)# Kaliza e grurit (1976)# Kryeqyteti ynë (1976)# Lasgush Poradeci (1976)# Lisharsi (1976)# Lulekuqet mbi mure (1976)# Majlinda dhe zogu i vogël (1976)# Malësorët pas komisarëve (1976)# Më shpejt, më large (1976)# Më shpejt, më lart, më large (1976)# Në gjirin e klasës (1976)# Në Këlmend (1976)# Në skajin më Jugor (1976)# Në udhët e sukseseve (1976)# Njeriu i punës (1976)# Normat teknike (1976)# Onufri (1976)# Për shëndetin e popullit (1976)# Perballimi (1976)# Pika e ujit (1976)# Populli në këmbë Partia në ballë (1976)# Qershori dhe gruri (1976)# Racionalizatorët e një kombinati (1976)# Shtëpitë malore të pushimit (1976)# Sistemimi i tokave (1976)# Tinguj lufte (1976)# Tokë e përgjakur (1976)# Tregimi për kohën e lirë (1976)# Udhët e artit (1976)# Ujrat termale (1976)# Unitet që mposht tërmete (1976)# Valbonë '76 (1976)# Zonja nga qyteti (1976)# Anës Bunës (1977)# Ansambli amator Migjeni në Kosovë (1977)# Ansambli ynë në Greqi (1977)# Aty është folur me pushkë dhe penë për Shqipërinë (1977)# Bilbili i Labërisë (1977)# Biografia e një nëne (1977)# Blerim i ri në fshat (1977)# Çeta jonë vullnetare guri i kështjellës së madhe (1977)# Cirku në fshat (1977)# Fëmijët tanë (1977)# Festë e gëzuar (1977)# Frymëzim nga jeta (1977)# Gunat mbi tela (1977)# Heronjtë e Vigut (1977)# Kukësi i ri (1977)# Kuvënd i madh i rinisë (1977)# Matematika dhe prodhimi (1977)# Me studentët ushtarakë (1977)# Mendimi krijues i tekstilisteve (1977)# Mjekësia popullore (1977)# Nepër tunelin e Qaf Thanës (1977)# Një udhëtim i vështirë (1977)# Njeriu me top (1977)# Odhise Paskali (1977)# Oreksi i humbur (1977)# Perimet burim shëndeti (1977)# Pranverë në zemrat tona (1977)# Shëmbja e idhujve (1977)# Streha e re (1977)# Të rejat tekstiliste (1977)# Thesarë nën pisha (1977)# Tomka dhe shokët e tij (1977)# Tri dekada të filmit shqiptar (1977)# Urat e Kukësit (1977)# Vajzat e metalurgjisë (1977)# Ansambli Migjeni në Turqi (1978)# Bariu i Matit (1978)# Dollia e dasmës sime (1978)# Festa e ujit (1978)# Gjeneral gramafoni (1978)# Gjyshi partizan (1978)# Këndon Atdheu ynë (1978)# Këngët tona për ty Parti (1978)# Koncert në vitin 1936 (1978)# Lumja ti moj Shqipëri (1978)# Mbrojtja e Atdheut detyrë mbi detyrat (1978)# Mjelësja e dalluar (1978)# Ne jemi lulet e partisë (1978)# Në pyjet me borë ka jetë (1978)# Në roje të shëndetit (1978)# Nga mesi i errësirës (1978)# Nusja dhe shtetërrethimi (1978)# Pas gjurmëve (1978)# Përse kështu (1978)# Pranverë në Gjirokastër (1978)# Qytet i lashtë, qytet i ri (1978)# Riza Cerova (1978)# Shkrimtari militant (1978)# Sukses i ri i ansamblit Dajti në Greqi (1978)# Ushtri e popullit ushtar (1978)# Vajzat me kordele të kuqe (1978)# Ballë për ballë (1979)# Ansambli folkloristik krahinor i Kosovës (1979)# Ansambli Labëria në Maqedoni (1979)# Ansambli Marinela në Shqipëri (1979)# Ansambli ynë në Itali (1979)# Balonat (1979)# Çeta e vogël (1979)# Drejt mjeshtërisë (1979)# Erinda dhe kukulla (1979)# Këshilltarët (1979)# Liri a vdekje (1979)# Lufton Mujo Ulqinaku (1979)# Manifestimi i forcës, shëndetit dhe bukurisë (1979)# Me forcat tona me hov revolucionar (1979)# Mësonjëtorja (1979)# Mysafiri (1979)# Ne shtepine tone (1979)# Ne vinim nga lufta (1979)# Nepër Turqi (1979)# Përtej mureve të gurta (1979)# Radiostacioni (1979)# Të zhdukurit (1979)# Teatri krahinor i Prishtinës (1979)# Uzinë mishi dhe vezësh (1979)# Yje mbi Drin (1979)# Ditët që sollën pranverën (1979); 1980er# Aleksandër Xhuvani (1980)# Ansambli i valleve popullore Eleni Caulli (1980)# Besniku i Partise (1980)# Bijtë e heroinës (1980)# Burim i madhë kursimesh (1980)# Dëshmorët e monumenteve (1980)# Dhimbje midis dy brigjeve (1980)# Ditë vjeshte në Plasë (1980)# Eksperienca e Buçimasit (1980)# Ekspozita Shqipëria sot (1980)# Fontana e pusit C-37 (1980)# Gëzhoja e vjetër (1980)# Intendanti (1980)# Karl Gega (1980)# Karnavalet (1980)# Ku burojnë meloditë (1980)# Mbrojtja në punë (1980)# Mëngjeze të reja (1980)# Minerale dhe metale për export (1980)# Mjeshtret e vogla gjimnaste (1980)# Mozaikët (1980)# Ne cdo stine (1980)# Në prag të jetës (1980)# Një gjeneral kapet rob (1980)# Një ndodhi në port (1980)# Nusja (1980)# Para së gjithash sigurimi teknik (1980)# Partizani i vogël Velo (1980)# Pas vdekjes (1980)# Piktura shqiptare në mesjetë (1980)# Qitëset (1980)# Riatdhesimi i ushtarëve grekë (1980)# Riza Burja (1980)# Sketerre 43 (1980)# Traditat tona në lundrim (1980)# Ylli i të trembëdhjetëave (1980)# Arbëreshët (1981)# Avni Rustemi (1981)# Banesat popullore (1981)# Dita e parë e emrimit (1981)# Djaloshi prej dëbore (1981)# Fëmijët tanë një këngë e bukur (1981)# Gëzofrat tona (1981)# Gjurmë në kaltërsi (1981)# Jeta buzë liqenit (1981)# Jeta e një tribuni (1981)# Kërcënimi (1981)# Kur xhirohej një film (1981)# Lufta për jetën (1981)# Me alpinistët e vegjël (1981)# Në prag të lirisë (1981)# Në skenat e Francës (1981)# Në udhët e vitit 2010 (1981)# Një natë pa dritë (1981)# Plaku dhe hasmi (1981)# Shoku ynë Tili (1981)# Shtëpia jonë e përbashkët (1981)# Si gjithë të tjerët (1981)# Thesari (1981)# Tokat e thata (1981)# Udhëve të hekurta (1981)# Veshjet popullore shqiptare (1981)# Volejbollistet koperativiste (1981)# Besa e kuqe (1982)# Bishti (1982)# Blerim në bregdet (1982)# Dy gosti (1982)# Edhe thërrimet janë bukë (1982)# Flaka e maleve (1982)# Kryengritjet e mëdha (1982)# Muzeu Historik Kombëtar (1982)# Në ditët e pushimit (1982)# Në unitet të çeliktë (1982)# Nëntori i dytë (1982)# Nga bullonat te makineritë dhe fabrikat komplekse (1982)# Një ditë në Kutalli (1982)# Një vonesë e vogël (1982)# Njeriu i mirë (1982)# Novatorët e drurit (1982)# Përvoja e Vrinës (1982)# Qortimet e vjeshtës (1982)# Rruga e lirisë (1982)# Shokët (1982)# Shtypi ynë i luftës (1982)# Vellezer dhe shoke (1982)# Apasionata (1983)# Bijtë e rrugicave të kalldrëmta (1983)# Bilbili mëndjelehtë (1983)# Brigada novatore (1983)# Dora e ngrohtë (1983)# Dritat e qytezës (1983)# Duar dhe zemra bashkuar (1983)# Energjetika (1983)# Enver Hoxha, tungjatjeta (1983)# Fundi i një gjakmarrjeje (1983)# Gjithmon zgjuar (1983)# Gracka (1983)# Kohë e largët (1983)# Nepër ditarët e luftës (1983)# Një emër midis njerzëve (1983)# Pishtarë të dritës në Kosovë (1983)# Roskidë (1983)# Të përjetshëm midis nesh (1983)# Tetori i këngëve (1983)# Zogu pushbardhë-1 (1983)# Zogu pushbardhë-2 (1983)# Arti mesjetar (1984)# Asim Vokshi (1984)# Çdo vijë një vizatim (1984)# Dasma e shtyrë (1984)# Ditë në trasë (1984)# Ditë plot diell (1984)# Dje pa diell, sot pa natë (1984)# Djemtë e Valiasit (1984)# Drejt frymëzimeve (1984)# Duaje emrin tënd (1984)# Endërr për një karrikë (1984)# Eposi i kreshnikëve (1984)# Fejesa e Blertës (1984)# Fushë e blertë fushë e kuqe (1984)# Gjrmë në dëborë (1984)# Helmës (1984)# I çoni fjalë nënës (1984)# Kur flasim për poezinë (1984)# Kush vdes në këmbë (1984)# Letër nga Komani (1984)# Lumi i jetës (1984)# Lundrimi i parë (1984)# Militanti (1984)# Nata e parë e lirisë (1984)# Në rrugë të reja (1984)# Një jetë pranë njrëzve (1984)# Njeriu prej bore (1984)# Nxënsit e klasës sime (1984)# Piku (1984)# Po lufton Idriz Seferi (1984)# Pranvera dy hapa pranë (1984)# Pritje dhe takime miqësore (1984)# Shirat e vjeshtës (1984)# Shkolla rrëz Alpeve (1984)# Shokë të një skuadre (1984)# Taulanti kërkon një motër (1984)# Toka të begata (1984)# Troku (1984)# Vendimi (1984)# Asgjë nuk harrohet (1985)# Bashkëkohësit (1985)# Bashkëqytetari ynë (1985)# Brigjeve të Prespës (1985)# Dimri dhe fëmijët (1985)# Fanfara e të vegjëlve (1985)# Fidanishtja e ushtrisë (1985)# Gurët e shtëpisë sime (1985)# Hije që mbeten pas (1985)# Ju përshëndes (1985)# Kur nis një këngë (1985)# Manifestim i madhë (1985)# Me flamujt e Enverit (1985)# Melodi e pandërprerë (1985)# Mondi dhe Diana (1985)# Në prag të jetës (1985)# Pranverë e hidhur (1985)# Rekuiem (1985)# Të mos heshtësh (1985)# Te paftuarit (1985)# Tre njerëz me guna (1985)# Bardhë e zi (1986)# Bilbil Matohiti (1986)# Dhe vjen një ditë (1986)# Dy herë mat (1986)# Fillim i vështirë (1986)# Fjalë pa fund (1986)# Gabimi (1986)# Guri i besës (1986)# Kronikë e atyre viteve (1986)# Kur happen dyert e jetës (1986)# Kur ndahesh nga shokët (1986)# Laçi qytet industrial (1986)# Një jetë më shumë (1986)# Rrethimi i vogël (1986)# Rron Enveri rron Partia (1986)# Rron o rron e s'vdes shqiptari (1986)# Shqipëria në festë (1986)# Spartakiada (1986)# Tiktaku i fundit (1986)# Tokë e njerëzve të rinjë (1986)# Tri ditë nga një jetë (1986)# Binarët (1987)# Botë e padukshme (1987)# Drita e diturisë (1987)# Eja!

ポーランド語

(1975)# Ansambli i Korçës në Kosovë (1975)# Artilerija e xhepit (1975)# Bakri ynë (1975)# Beni ecën vetë (1975)# Brigada (1975)# Cifti i lumtur (1975)# Derri fabrikë mishi (1975)# Dhëmbët dhe shëndeti (1975)# Drenazhimi i tokës (1975)# Duart e arta të racionalizatorëve (1975)# Fierza ushton (1975)# Flora shqiptare (1975)# Gëzimi në sytë e nënës (1975)# Gjithmon në reshta (1975)# Gjurmë lirie (1975)# Jeta e përmendoreve (1975)# Kur hiqen maskat (1975)# Kursim, kursim, kursim (1975)# Lulet dekorative (1975)# Me amatorët e fshatit (1975)# Mjekja e fshatit (1975)# Në fillim të verës (1975)# Në gjurmët e një tradite (1975)# Në prag të një përvjetori (1975)# Për popullin, me popullin (1975)# Pranë jetës, pranë njerzëve (1975)# Qylymat tanë (1975)# Reportazh nga Këmishtaj (1975)# Reportazh nga Tropoja (1975)# Roje vigjilente (1975)# Rruga e suksesit (1975)# Rrugicat që kërkonin diell (1975)# Sa më shumë naftë Atdheut (1975)# Shkolla jonë (1975)# Shtegtim montatorësh (1975)# Traktoristja (1975)# Udhëtim në pranverë (1975)# Vajza me pata (1975)# Vatër dijesh, vatër lirie (1975)# Vullnetarët në metallurgji (1975)# Zana dhe Miri (1975)# Ansambli i Këngëve dhe valleve popullore në Suedi e Norvegji (1976)# Asdreni, poet i lulëkuqes dhe vegjëlisë (1976)# Brigadierja (1976)# Dimri i fundit (1976)# Drejt dritës (1976)# Dritë në tunel (1976)# Fëmijët dhe kukllat (1976)# Fije që priten (1976)# Fshati malor (1976)# Gjithmonë të gatshëm (1976)# Illegalët (1976)# Ishte dikur një legjendë (1976)# Kaliza e grurit (1976)# Kryeqyteti ynë (1976)# Lasgush Poradeci (1976)# Lisharsi (1976)# Lulekuqet mbi mure (1976)# Majlinda dhe zogu i vogël (1976)# Malësorët pas komisarëve (1976)# Më shpejt, më large (1976)# Më shpejt, më lart, më large (1976)# Në gjirin e klasës (1976)# Në Këlmend (1976)# Në skajin më Jugor (1976)# Në udhët e sukseseve (1976)# Njeriu i punës (1976)# Normat teknike (1976)# Onufri (1976)# Për shëndetin e popullit (1976)# Perballimi (1976)# Pika e ujit (1976)# Populli në këmbë Partia në ballë (1976)# Qershori dhe gruri (1976)# Racionalizatorët e një kombinati (1976)# Shtëpitë malore të pushimit (1976)# Sistemimi i tokave (1976)# Tinguj lufte (1976)# Tokë e përgjakur (1976)# Tregimi për kohën e lirë (1976)# Udhët e artit (1976)# Ujrat termale (1976)# Unitet që mposht tërmete (1976)# Valbonë '76 (1976)# Zonja nga qyteti (1976)# Anës Bunës (1977)# Ansambli amator Migjeni në Kosovë (1977)# Ansambli ynë në Greqi (1977)# Aty është folur me pushkë dhe penë për Shqipërinë (1977)# Bilbili i Labërisë (1977)# Biografia e një nëne (1977)# Blerim i ri në fshat (1977)# Çeta jonë vullnetare guri i kështjellës së madhe (1977)# Cirku në fshat (1977)# Fëmijët tanë (1977)# Festë e gëzuar (1977)# Frymëzim nga jeta (1977)# Gunat mbi tela (1977)# Heronjtë e Vigut (1977)# Kukësi i ri (1977)# Kuvënd i madh i rinisë (1977)# Matematika dhe prodhimi (1977)# Me studentët ushtarakë (1977)# Mendimi krijues i tekstilisteve (1977)# Mjekësia popullore (1977)# Nepër tunelin e Qaf Thanës (1977)# Një udhëtim i vështirë (1977)# Njeriu me top (1977)# Odhise Paskali (1977)# Oreksi i humbur (1977)# Perimet burim shëndeti (1977)# Pranverë në zemrat tona (1977)# Shëmbja e idhujve (1977)# Streha e re (1977)# Të rejat tekstiliste (1977)# Thesarë nën pisha (1977)# Tomka dhe shokët e tij (1977)# Tri dekada të filmit shqiptar (1977)# Urat e Kukësit (1977)# Vajzat e metalurgjisë (1977)# Ansambli Migjeni në Turqi (1978)# Bariu i Matit (1978)# Dollia e dasmës sime (1978)# Festa e ujit (1978)# Gjeneral gramafoni (1978)# Gjyshi partizan (1978)# Këndon Atdheu ynë (1978)# Këngët tona për ty Parti (1978)# Koncert në vitin 1936 (1978)# Lumja ti moj Shqipëri (1978)# Mbrojtja e Atdheut detyrë mbi detyrat (1978)# Mjelësja e dalluar (1978)# Ne jemi lulet e partisë (1978)# Në pyjet me borë ka jetë (1978)# Në roje të shëndetit (1978)# Nga mesi i errësirës (1978)# Nusja dhe shtetërrethimi (1978)# Pas gjurmëve (1978)# Përse kështu (1978)# Pranverë në Gjirokastër (1978)# Qytet i lashtë, qytet i ri (1978)# Riza Cerova (1978)# Shkrimtari militant (1978)# Sukses i ri i ansamblit Dajti në Greqi (1978)# Ushtri e popullit ushtar (1978)# Vajzat me kordele të kuqe (1978)# Ballë për ballë (1979)# Ansambli folkloristik krahinor i Kosovës (1979)# Ansambli Labëria në Maqedoni (1979)# Ansambli Marinela në Shqipëri (1979)# Ansambli ynë në Itali (1979)# Balonat (1979)# Çeta e vogël (1979)# Drejt mjeshtërisë (1979)# Erinda dhe kukulla (1979)# Këshilltarët (1979)# Liri a vdekje (1979)# Lufton Mujo Ulqinaku (1979)# Manifestimi i forcës, shëndetit dhe bukurisë (1979)# Me forcat tona me hov revolucionar (1979)# Mësonjëtorja (1979)# Mysafiri (1979)# Ne shtepine tone (1979)# Ne vinim nga lufta (1979)# Nepër Turqi (1979)# Përtej mureve të gurta (1979)# Radiostacioni (1979)# Të zhdukurit (1979)# Teatri krahinor i Prishtinës (1979)# Uzinë mishi dhe vezësh (1979)# Yje mbi Drin (1979)# Ditët që sollën pranverën (1979); Lata osiemdziesiąte XX wieku# Aleksandër Xhuvani (1980)# Ansambli i valleve popullore Eleni Caulli (1980)# Besniku i Partise (1980)# Bijtë e heroinës (1980)# Burim i madhë kursimesh (1980)# Dëshmorët e monumenteve (1980)# Dhimbje midis dy brigjeve (1980)# Ditë vjeshte në Plasë (1980)# Eksperienca e Buçimasit (1980)# Ekspozita Shqipëria sot (1980)# Fontana e pusit C-37 (1980)# Gëzhoja e vjetër (1980)# Intendanti (1980)# Karl Gega (1980)# Karnavalet (1980)# Ku burojnë meloditë (1980)# Mbrojtja në punë (1980)# Mëngjeze të reja (1980)# Minerale dhe metale për export (1980)# Mjeshtret e vogla gjimnaste (1980)# Mozaikët (1980)# Ne cdo stine (1980)# Në prag të jetës (1980)# Një gjeneral kapet rob (1980)# Një ndodhi në port (1980)# Nusja (1980)# Para së gjithash sigurimi teknik (1980)# Partizani i vogël Velo (1980)# Pas vdekjes (1980)# Piktura shqiptare në mesjetë (1980)# Qitëset (1980)# Riatdhesimi i ushtarëve grekë (1980)# Riza Burja (1980)# Sketerre 43 (1980)# Traditat tona në lundrim (1980)# Ylli i të trembëdhjetëave (1980)# Arbëreshët (1981)# Avni Rustemi (1981)# Banesat popullore (1981)# Dita e parë e emrimit (1981)# Djaloshi prej dëbore (1981)# Fëmijët tanë një këngë e bukur (1981)# Gëzofrat tona (1981)# Gjurmë në kaltërsi (1981)# Jeta buzë liqenit (1981)# Jeta e një tribuni (1981)# Kërcënimi (1981)# Kur xhirohej një film (1981)# Lufta për jetën (1981)# Me alpinistët e vegjël (1981)# Në prag të lirisë (1981)# Në skenat e Francës (1981)# Në udhët e vitit 2010 (1981)# Një natë pa dritë (1981)# Plaku dhe hasmi (1981)# Shoku ynë Tili (1981)# Shtëpia jonë e përbashkët (1981)# Si gjithë të tjerët (1981)# Thesari (1981)# Tokat e thata (1981)# Udhëve të hekurta (1981)# Veshjet popullore shqiptare (1981)# Volejbollistet koperativiste (1981)# Besa e kuqe (1982)# Bishti (1982)# Blerim në bregdet (1982)# Dy gosti (1982)# Edhe thërrimet janë bukë (1982)# Flaka e maleve (1982)# Kryengritjet e mëdha (1982)# Muzeu Historik Kombëtar (1982)# Në ditët e pushimit (1982)# Në unitet të çeliktë (1982)# Nëntori i dytë (1982)# Nga bullonat te makineritë dhe fabrikat komplekse (1982)# Një ditë në Kutalli (1982)# Një vonesë e vogël (1982)# Njeriu i mirë (1982)# Novatorët e drurit (1982)# Përvoja e Vrinës (1982)# Qortimet e vjeshtës (1982)# Rruga e lirisë (1982)# Shokët (1982)# Shtypi ynë i luftës (1982)# Vellezer dhe shoke (1982)# Apasionata (1983)# Bijtë e rrugicave të kalldrëmta (1983)# Bilbili mëndjelehtë (1983)# Brigada novatore (1983)# Dora e ngrohtë (1983)# Dritat e qytezës (1983)# Duar dhe zemra bashkuar (1983)# Energjetika (1983)# Enver Hoxha, tungjatjeta (1983)# Fundi i një gjakmarrjeje (1983)# Gjithmon zgjuar (1983)# Gracka (1983)# Kohë e largët (1983)# Nepër ditarët e luftës (1983)# Një emër midis njerzëve (1983)# Pishtarë të dritës në Kosovë (1983)# Roskidë (1983)# Të përjetshëm midis nesh (1983)# Tetori i këngëve (1983)# Zogu pushbardhë-1 (1983)# Zogu pushbardhë-2 (1983)# Arti mesjetar (1984)# Asim Vokshi (1984)# Çdo vijë një vizatim (1984)# Dasma e shtyrë (1984)# Ditë në trasë (1984)# Ditë plot diell (1984)# Dje pa diell, sot pa natë (1984)# Djemtë e Valiasit (1984)# Drejt frymëzimeve (1984)# Duaje emrin tënd (1984)# Endërr për një karrikë (1984)# Eposi i kreshnikëve (1984)# Fejesa e Blertës (1984)# Fushë e blertë fushë e kuqe (1984)# Gjrmë në dëborë (1984)# Helmës (1984)# I çoni fjalë nënës (1984)# Kur flasim për poezinë (1984)# Kush vdes në këmbë (1984)# Letër nga Komani (1984)# Lumi i jetës (1984)# Lundrimi i parë (1984)# Militanti (1984)# Nata e parë e lirisë (1984)# Në rrugë të reja (1984)# Një jetë pranë njrëzve (1984)# Njeriu prej bore (1984)# Nxënsit e klasës sime (1984)# Piku (1984)# Po lufton Idriz Seferi (1984)# Pranvera dy hapa pranë (1984)# Pritje dhe takime miqësore (1984)# Shirat e vjeshtës (1984)# Shkolla rrëz Alpeve (1984)# Shokë të një skuadre (1984)# Taulanti kërkon një motër (1984)# Toka të begata (1984)# Troku (1984)# Vendimi (1984)# Asgjë nuk harrohet (1985)# Bashkëkohësit (1985)# Bashkëqytetari ynë (1985)# Brigjeve të Prespës (1985)# Dimri dhe fëmijët (1985)# Fanfara e të vegjëlve (1985)# Fidanishtja e ushtrisë (1985)# Gurët e shtëpisë sime (1985)# Hije që mbeten pas (1985)# Ju përshëndes (1985)# Kur nis një këngë (1985)# Manifestim i madhë (1985)# Me flamujt e Enverit (1985)# Melodi e pandërprerë (1985)# Mondi dhe Diana (1985)# Në prag të jetës (1985)# Pranverë e hidhur (1985)# Rekuiem (1985)# Të mos heshtësh (1985)# Te paftuarit (1985)# Tre njerëz me guna (1985)# Bardhë e zi (1986)# Bilbil Matohiti (1986)# Dhe vjen një ditë (1986)# Dy herë mat (1986)# Fillim i vështirë (1986)# Fjalë pa fund (1986)# Gabimi (1986)# Guri i besës (1986)# Kronikë e atyre viteve (1986)# Kur happen dyert e jetës (1986)# Kur ndahesh nga shokët (1986)# Laçi qytet industrial (1986)# Një jetë më shumë (1986)# Rrethimi i vogël (1986)# Rron Enveri rron Partia (1986)# Rron o rron e s'vdes shqiptari (1986)# Shqipëria në festë (1986)# Spartakiada (1986)# Tiktaku i fundit (1986)# Tokë e njerëzve të rinjë (1986)# Tri ditë nga një jetë (1986)# Binarët (1987)# Botë e padukshme (1987)# Drita e diturisë (1987)# Eja!

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

== Filmografie (Auswahl) ==* 1981: Excalibur* 1989: Der Koch, der Dieb, seine Frau und ihr Liebhaber "(The Cook the Thief His Wife & Her Lover)"* 1989: The Mahabharata* 1990: Attentat in Birmingham ("The Investigation: Inside a Terrorist Bombing", Fernsehfilm)* 1990: Dezemberbraut "(December Bride)"* 1990: Yellowbacks* 1993: Ein Mann kehrt heim ("The Man Who Cried", Miniserie)* 1993: Heißer Verdacht ("Prime Suspect", Fernsehserie, 2 Folgen)* 1993: Verlorene Jahre ("Hostages", Fernsehfilm)* 1994: A Dark Adapted Eye* 1994: Seaforth (Fernsehserie)* 1994: Die Abenteuer des Sherlock Holmes ("The Adventures of Sherlock Holmes", Fernsehserie, Folge 9x06)* 1995: Circle of Friends – Im Kreis der Freunde "(Circle of Friends)"* 1995: Rules of Engagement* 1995: The Affair* 1995: Jane Austens Verführung "(Persuasion)"* 1996: Cold Lazarus (Fernsehserie)* 1996: Mary Reilly "(Mary Reilly)"* 1996: Mütter & Söhne "(Some Mother’s Son)"* 1996: Testament: The Bible in Animation (Fernsehserie, Folge 5, Stimme)* 1997: Ivanhoe (Miniserie)* 1997: Jane Eyre* 1997: Oscar und Lucinda "(Oscar and Lucinda)"* 1997: Rules of Engagement* 1997: The Life of Stuff* 1998: Frontline – Zwischen den Fronten "(Titanic Town)"* 1998: Getting Hurt* 1999: Der Zorn des Jägers "(The Lost Son)"* 1999: L’Amante perduto* 1999: Tempo dell’amore Il* 2000: Das Gewicht des Wassers "(The Weight of Water)"* 2000: Jason und der Kampf um das Goldene Vlies "(Jason and the Argonauts)"* 2000: The Sleeper* 2000: Thursday the 12th (Miniserie)* 2002: Der Anschlag "(The Sum of All Fears)"* 2002: Road to Perdition* 2003: Kalender Girls "(Calendar Girls)"* 2003: Die Journalistin "(Veronica Guerin)"* 2003: "(Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life)"* 2003: The Mayor of Casterbridge* 2003: The Statement* 2004: Das Phantom der Oper "(The Phantom of the Opera)"* 2004: Mickybo And Me* 2005: München "(Munich)"* 2005–2007: Rom ("Rome", Fernsehserie, 13 Folgen)* 2006: Miami Vice* 2006: Es begab sich aber zu der Zeit… "(The Nativity Story)"* 2006: The Tiger’s Tail* 2006: Amazing Grace* 2007: Hallam Foe – This Is My Story "(Hallam Foe)"* 2007: Margot und die Hochzeit "(Margot at the Wedding)"* 2007: There Will Be Blood* 2009: Miss Pettigrews großer Tag "(Miss Pettigrew Lives for a Day)"* 2008: Stop-Loss* 2008: Above Suspicion (Fernsehfilm)* 2008: Brügge sehen… und sterben?

ポーランド語

== Filmografia ==* 1989 "Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" ("The Cook the Thief His Wife & Her Lover") jako Cory* 1989 "The Mahabharata" jako Ashwattaman* 1990 "Grudniowa panna młoda" ("December Bride") jako Frank Echlin* 1990 "The Investigation: Inside a Terrorist Bombing" jako Richard McIlkenny* 1993 "Prime Suspect 3" jako Edward Parker-Jones* 1993 "The Man Who Cried" jako Abel Mason* 1993 "Zakładnicy" ("Hostages") jako Brian Keenan* 1995 "Affair" (I) jako Edward Leyland* 1995 "Perswazje" ("Persuasion") jako Frederick Wentworth* 1995 "W kręgu przyjaciół" ("Circle of Friends") jako Profesor Flynn* 1996 "Mary Reilly" jako Sir Danvers Carew* 1996 "Spirala przemocy" ("Some mother's Son") jako Danny Boyle* 1996 "Testament: The Bible in Animation" jako lektor* 1997 "Dziwne losy Jane Eyre" ("Jane Eyre") jako Edward Rochester* 1997 "Ivanhoe" jako Brian de Bois-Guilbert* 1997 "Oskar i Lucinda" ("Oscar and Lucinda") jako Reverend Dennis Hasset* 1997 "The Life of Stuff" jako David Arbogast* 1998 "Getting Hurt" jako Charlie Cross* 1998 "Titanic Town" jako Aidan McPhelimy* 1999 "Il Tempo dell'amore" jako Peter* 1999 "Zaginiony syn" ("The Lost Son") jako Carlos* 2000 "Jazon i Złote Runo" ("Jason and the Argonauts") jako King Aeson* 2000 "Przekleństwo wyspy" ("The Weight of Water") jako Louis Wagner* 2000 "The Sleeper" jako Fergus Moon* 2002 "Suma wszystkich strachów" ("The Sum of All Fears") jako Prezydent Nemerov* 2002 "Droga do zatracenia" ("The Road to Perdition") jako Finn McGovern* 2003 "Dziewczyny z kalendarza" ("Calendar Girls") jako Rod* 2003 "" ("Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life") jako Dr Jonathan Reece* 2003 "Deklaracja" ("The Statement") jako Pochon* 2003 "The Mayor of Casterbridge" jako Michael Henchard* 2003 "Veronica Guerin" jako John Traynor* 2004 "Upiór w operze" ("The Phantom of the Opera") jako Firmin* 2005 "Monachium" ("Munich") jako Carl* 2005 "Rzym" ("Rome") jako Juliusz Cezar* 2005 "Mickybo and Me" jako Jonjo's Da* 2006 "Miami Vice" jako Agent FBI Fujima* 2006 "Amazing Grace" jako Lord Tarleton* 2006 "Narodzenie" ("The Nativity Story") jako Król Herod* 2006 "The Tiger's Tale" jako o.Andy* 2007 "Margot jedzie na ślub" jako Dick Koosman* 2008 "Ca$h - Pojedynek oszustów" jako komisarz Barnes* 2008 "Niezwykły dzień panny Pettigrew" jako komisarz Joe Blomfield* 2009 "Góra Czarownic"* 2010 ""* 2011 "Rytuał "jako Ojciec Xavier* 2012 "John Carter", jako Mors Tardos* 2013 "Gra o tron", jako Mance Rayder== Linki zewnętrzne ==

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ドイツ語

== Literatur ==* Bernard de Montfaucon, "Bibliotheca Coisliniana olim Segueriana", Paris: Ludovicus Guerin & Carolus Robustel, 1715.

ポーランド語

== Zobacz też ==* Lista kodeksów majuskułowych Nowego Testamentu== Bibliografia ==* Bernard de Montfaucon, "Bibliotheca Coisliniana olim Segueriana", Paris: Ludovicus Guerin & Carolus Robustel, 1715.

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ドイツ語

== Schriften (Auswahl) ==* "Analecta graeca, sive varia opuscula graeca inedita" (Paris 1688)* "S. Athanasii opera omnia" (Paris 1698)* "Diarium italicum" (Paris 1702)* "Collectio nova patrum et scriptorum graecorum" (2 Bände, Paris 1706)* "Palaeographia graeca" (Paris 1708)* "Hexaplorum Origenis quae supersunt: multis partibus auctiora" (2 Bände, Paris 1713)* "Bibliotheca Coisliniana olim Segueriana" (Ludovicus Guerin & Carolus Robustel, Paris 1715)* "L’Antiquité expliquée et représentée en figures" (15 Bände, Paris 1719–1724)* "Les monuments de la Monarchie française" (5 Bände, Paris 1729–1733)* "S. I. Chrisostomi opera omnia" (Paris 1718–1738; neue Ausgabe 1735–1740)* "Bibliotheca bibliothecarum manuscriptorum nova" (2 Bände, Paris 1739)== Literatur ==* Emmanuel de Broglie: "Bernard de Montfaucon et les Bernadins 1715–1750".

ポーランド語

== Dzieła ==* "Analecta graeca, sive varia opuscula graeca inedita" (Paris, 1688)* "S. Athanasii opera omnia" (Paris, 1698)* "Diarium italicum" (Paris, 1702)* "Bibliotheca Coisliniana" (Paris, 1705)* "Collectio nova patrum graecorum" (1706)* "Palaeographia Graeca, sive, De ortu et progressu literarum graecarum" (Paris, 1708)* "Bibliotheca Coisliniana olim Segueriana", Paris: Ludovicus Guerin & Carolus Robustel, (Paris, 1715)* "L'antiquité expliquée et representée en figures" (vols.

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ドイツ語

Juni: Veronica Guerin, irische Journalistin (* 1958)* 26.

ポーランド語

1960)* 26 czerwca – Veronica Guerin, irlandzka dziennikarka (ur.

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

Víctor Guerin (* 17.

ポーランド語

Victor Guerin (ur.

最終更新: 2016-03-03
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

- Avviso 4391/2001 pubblicato sulla GURI n. 202 del 31.8.2001 — Supplemento ordinario n. 222

ポーランド語

- Avviso 4391/2001 pubblicato sulla GURI n. 202 del 31.8.2001 — Supplemento ordinario n. 222.

最終更新: 2014-10-23
使用頻度: 2
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

11 — GURI Nr. 127 vom 2. Juni 1995, S. 3. Diese Rechtsnorm ist das Ergebnis der unter Vornahme von Änderungen erfolgten Umwandlung des Gesetzesdekrets Nr. 101/1995 vom 3. April 1995 über dringliche Regelungen auf dem Gebiet der öffentlichen Bauarbeiten (GURI Nr. 78 vom 3. April 1995, S. 8) in ein Gesetz.

ポーランド語

12 — W brzmieniu nadanym przez art. 7 ustawy nr 415/1998 z dnia 18 listopada 1998 r. (GURI nr 284 z dnia 4 grudnia 1998 r., dodatek zwyczajny, s. 5).

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

12 — Durch Art. 7 des Gesetzes Nr. 415/1998 vom 18. November 1998 (GURI Nr. 284 vom 4. Dezember 1998, Supplemento ordinario, S. 5) geänderte Fassung.

ポーランド語

11 — GURI nr 127 z dnia 2 czerwca 1995 r., s. 3. Tekst jednolity z uwzględnieniem dekretu ustawodawczego nr 101/1995 z dnia 3 kwietnia 1995 r. (ze zmianami) w sprawie przepisów o charakterze pilnym w dziedzinie robót budowlanych (GURI nr 78 z dnia 3 kwietnia 1995 r., s. 8).

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

ドイツ語

13 — Genehmigt durch Decreto des Präsidenten der Republik Nr. 156 vom 29. März 1973 (Gazzetta Ufficiale della Repubblica Italiana [GURI] Nr. 13 vom 3. Mai 1973, laufende Beilage, S. 2).

ポーランド語

13 — Zatwierdzony dekretem Prezydenta Republiki nr 156 z dnia 29 mara 1973 r. [Gazzeta Ufficiale della Repubblica Italiana (zwana dalej „GURI”) nr 13 z dnia 3 maja 1973 r., dodatek zwykły, s. 2].

最終更新: 2014-02-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。



ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK