Google で調べる

検索ワード: повярваха (ブルガリア語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

ブルガリア語

アルバニア語

情報

ブルガリア語

И още мнозина повярваха поради неговото учение;

アルバニア語

Por kur Samaritanët erdhën tek ai, e lutën të qëndrojë me ta; dhe ai ndenji aty dy ditë.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Тогава повярваха думите Му, Пееха хвалата Му.

アルバニア語

Atëherë u besuan fjalëve të tij dhe kënduan lavdinë e tij.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

アルバニア語

Ndërkaq , Ne ishpëtuam ata që kishin besuar dhe që ishin të ruajtur .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

アルバニア語

Por i shpëtuam ata të cilët kanë besuar dhe janë ruajtur .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И спасихме онези , които повярваха и бяха богобоязливи .

アルバニア語

e , i shpëtuam ata që besuan dhe që janë ruajtë ( prej të këqiave ) .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

アルバニア語

Disa prej tyre besuan në të , e disa nga ata iu shmangën atij .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

アルバニア語

Edhe ndër ata ka pasur që i besuan , por ka pasur edhe që u shmangën prej tij .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Някои от тях повярваха в него , а други се отвърнаха .

アルバニア語

Po disa prej tyre i besuan atij ( Muhammedit ) , e disa e refuzuan .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Дори те презряха желаната земя, Не повярваха Неговото слово,

アルバニア語

Ata e përçmuan akoma vendin e mrekullueshëm, nuk i besuan fjalës së tij,

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

アルバニア語

Dhe ata i besuan , ndërsa Ne ata i kënaqëm deri në një afat të caktuar .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

アルバニア語

E ata i besuan , e Ne ua vazhduam atyre të përjetojnë për deri në një kohë .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И повярваха те , и ги оставихме да се наслаждават до време .

アルバニア語

dhe ata besuan , prandaj iu dhamë jetë të këndshme deri një kohë .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И едни повярваха това, което говореше, а други не вярваха.

アルバニア語

Por ne dëshirojmë të dëgjojmë prej teje ç'mendon, sepse për këtë sekt ne dimë se kudo flitet kundra''.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

アルバニア語

Dhe për shkak të mosbesimit të tyre dhe deklaratave të rënda shpifëse kundër Merjemes ,

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

アルバニア語

Edhe për shkak të mosbesimit dhe të thënies së tyre shpifëse kundër Merjemes ;

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

и защото не повярваха и изричаха срещу Мариам огромна клевета ,

アルバニア語

edhe për shkak të mohimit të tyre edhe për shkak të fjalës së tyre – akuzave të mëdha kundër Merjemes .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Това е , защото не повярваха в Аллах и в Неговия Пратеник .

アルバニア語

Kjo është për shkak se ata e mohuan Perëndinë dhe Pejgamberin e Tij .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Днес онези , които не повярваха , се отчаяха пред вашата религия .

アルバニア語

Sot , dëshprohen ata , që nuk besojnë dhe kanë humbur çdo shpresë , që t ’ ju prishin dispozitat e fesë suaj .

最終更新: 2014-07-02
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

И те отидоха и известиха на другите; но нито на тях повярваха.

アルバニア語

Edhe ata shkuan dhe ua treguan të tjerëve; por as këtyre nuk u besuan.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

ブルガリア語

Защото не повярваха в Бога, Нито Му уповаваха, че ще ги избави.

アルバニア語

sepse nuk i kishin besuar Perëndisë dhe nuk kishin pasur besim në shpëtimin prej tij.

最終更新: 2012-05-05
使用頻度: 1
品質:

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK