Google で調べる

検索ワード: adoravit (ラテン語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

ラテン語

アルバニア語

情報

ラテン語

inclinavit se homo et adoravit Dominu

アルバニア語

Atëherë njeriu u përkul, adhuroi Zotin dhe tha:

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

adoravit Abraham coram populo terra

アルバニア語

Atëherë Abrahami u përkul para popullit të vendit,

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

at ille ait credo Domine et procidens adoravit eu

アルバニア語

Atëherë ai tha: ''Unë besoj, o Zot''; dhe e adhuroi.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

quod cum audisset puer Abraham adoravit in terra Dominu

アルバニア語

Kur shërbëtori i Abrahamit dëgjoi fjalët e tyre u përul për tokë përpara Zotit.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

videns autem Iesum a longe cucurrit et adoravit eu

アルバニア語

Tani kur e pa Jezusin prej së largu, ai u turr dhe ra përmbys përpara tij,

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

at illa venit et adoravit eum dicens Domine adiuva m

アルバニア語

Por ajo erdhi dhe e adhuroi, duke thënë: ''O Zot, ndihmomë!''.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

reversus ergo Samuhel secutus est Saulem et adoravit Saul Dominu

アルバニア語

Kështu Samueli u kthye me Saulin, dhe Sauli ra përmbys përpara Zotit.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

surrexit Abraham et adoravit populum terrae filios videlicet Het

アルバニア語

Atëherë Abrahami u ngrit, u përul para popullit të vendit, para bijve të Hethit,

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

inclinavit se Bethsabee et adoravit regem ad quam rex quid tibi inquit vi

アルバニア語

Bath-Sheba u përul dhe ra përmbys përpara mbretit. Mbreti i tha: "Çfarë do?".

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ラテン語

cumque tulisset eos Ioseph de gremio patris adoravit pronus in terra

アルバニア語

Jozefi i tërhoqi nga gjunjët e të atit dhe u përul me fytyrën në tokë.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

et ipse praegrediens adoravit pronus in terram septies donec adpropinquaret frater eiu

アルバニア語

Ai vetë kaloi para tyre dhe u përkul deri në tokë shtatë herë deri sa arriti pranë vëllait të vet.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

fide Iacob moriens singulis filiorum Ioseph benedixit et adoravit fastigium virgae eiu

アルバニア語

Më anë të besimit Moisiu, si lindi, u fsheh nga prindërit e tij tre muaj, sepse ata panë se fëmija ishte i bukur dhe nuk u frikësuan nga urdhëri i mbretit.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

et ait Ioab Chusi vade et nuntia regi quae vidisti adoravit Chusi Ioab et cucurri

アルバニア語

Pastaj Joabi i tha Etiopasit: "Shko dhe tregoja mbretit atë që ke parë". Etiopasi u përul para Joabit dhe iku me vrap.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ラテン語

et ille iura ergo inquit mihi quo iurante adoravit Israhel Deum conversus ad lectuli capu

アルバニア語

Atëherë Jakobi tha: "Betomu". Dhe Jozefi iu betua. Pastaj Izraeli, duke u mbështetur te koka e shtratit, ra në adhurim.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ラテン語

tunc rex Nabuchodonosor cecidit in faciem suam et Danihelum adoravit et hostias et incensum praecepit ut sacrificarent e

アルバニア語

Atëherë mbreti Nebukadnetsar ra me fytyrë dhe ra permbys para Danielit; pastaj urdhëroi që t'i paraqitnin një ofertë dhe temjan.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

submissoque Bethsabee in terram vultu adoravit regem dicens vivat dominus meus rex David in aeternu

アルバニア語

Bath-Sheba u përul me fytyrën për tokë, ra përmbys para mbretit dhe tha: "O Zot, bëj që mbreti David të jetojë përjetë!".

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ラテン語

venit illa et corruit ad pedes eius et adoravit super terram tulitque filium suum et egressa es

アルバニア語

Ajo hyri dhe u hosh në këmbët e tij, duke u shtrirë për tokë; pastaj mori djalin e saj dhe doli.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

et ambulavit in omni via per quam ambulaverat pater eius servivitque inmunditiis quibus servierat pater suus et adoravit ea

アルバニア語

Ndoqi plotësisht rrugën e ndjekur nga i ati, u shërbeu idhujve të cilëve u kishte shërbyer i ati dhe i adhuroi.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

quae consurgens adoravit prona in terram et ait ecce famula tua sit in ancillam ut lavet pedes servorum domini me

アルバニア語

Atëherë ajo u ngrit në këmbë, ra përmbys me fytyrën për tokë dhe tha: "Ja, t'u bëftë shërbëtorja jote skllave, që t'u lajë këmbët shërbëtorëve të zotërisë tim".

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

ラテン語

pars eius cinis est cor insipiens adoravit illud et non liberabit animam suam neque dicet forte mendacium est in dextera me

アルバニア語

Një person i tillë ushqehet me hi, zemra e tij e mashtruar e çon në rrugë të keqe. Ai nuk mund të çlirojë shpirtin e tij dhe të thotë: "A nuk është vallë një gënjeshtër ajo që mbaj në dorën time të djathtë?".

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK