Google で調べる

検索ワード: effundendum (ラテン語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

ラテン語

アルバニア語

情報

ラテン語

veloces pedes eorum ad effundendum sanguine

アルバニア語

këmbët e tyre janë të shpejta për të derdhur gjak;

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

ecce principes Israhel singuli in brachio suo fuerunt in te ad effundendum sanguine

アルバニア語

Ja princat e Izraelit: secili ka përdorur pushtetin e tij për të derdhur gjak te ti.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

viri detractores fuerunt in te ad effundendum sanguinem et super montes comederunt in te scelus operati sunt in medio tu

アルバニア語

Te ti ka njerëz që shpifin për të derdhur gjak, te ti ka njerëz që hanë mbi male, në mes teje ka njerëz që kryejnë kobe.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

principes eius in medio illius quasi lupi rapientes praedam ad effundendum sanguinem et perdendas animas et avare sectanda lucr

アルバニア語

Krerët e tij në mes të tij janë si ujqër që shqyejnë gjahun për të derdhur gjak, për të shkatërruar shpirtëra, për të realizuar një fitim jo të drejtë.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

steteruntque in ordine suo iuxta dispositionem et legem Mosi hominis Dei sacerdotes vero suscipiebant effundendum sanguinem de manibus Levitaru

アルバニア語

Ata zunë vendet që u përkisnin sipas normave të përshkruara nga ligji i Moisiut, njeriut të Perëndisë. Priftërinjtë spërkatnin gjakun, që merrnin nga duart e Levitëve.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

ラテン語

munera acceperunt apud te ad effundendum sanguinem usuram et superabundantiam accepisti et avare proximos tuos calumniabaris meique oblita es ait Dominus Deu

アルバニア語

Te ti pranohen dhurata për të derdhur gjak; ti kërkon kamatë të lartë, ti ke realizuar fitime nga i afërti dhe më ke harruar mua", thotë Zoti, Zoti.

最終更新: 2012-05-04
使用頻度: 1
品質:

警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK