Google で調べる

検索ワード: hungarians (英語 - アルバニア語)

人による翻訳

プロの翻訳者、企業、ウェブページから自由に利用できる翻訳レポジトリまで。

翻訳の追加

英語

アルバニア語

情報

英語

Hungarians

アルバニア語

Hungarezët

最終更新: 2014-10-22
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Hungarians.

アルバニア語

- Hungarezë.

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Oh, ja, Hungarians.

アルバニア語

- Oh, po, hungarezë!

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Hungarians welcome new Serbian restitution law

アルバニア語

Hungarezët përshëndesin ligjin e ri serb të rikthimeve

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

An estimated 350,000 Hungarians live in Serbia.

アルバニア語

Rreth 350,000 hungarezë jetojnë në Serbi.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Ethnic Hungarians Apply for IDs Under Hungarian Status Law

アルバニア語

Hungarezët etnikë kërkojnë kartat e identitetit sipas ligjit të statusit hungarez

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

The Association of Hungarians of Vojvodina hosted the convention.

アルバニア語

Konventën e mikpriti Shoqata e Hungarezëve të Vojvodinës.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

The Croatian team scored 9-8 against the Hungarians.

アルバニア語

Ekipi kroat shënoi 9-8 ndaj hungarezëve .

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

The Hungarians qualify because they scored more away goals.

アルバニア語

Hungarezët u kualifikuan sepse shënuan më shumë gola jashtë fushës së tyre.

最終更新: 2012-04-06
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Some three million ethnic Hungarians live in neighbouring countries.

アルバニア語

Rreth tre milion hungarezë etnikë jetojnë në vendet fqinje.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Well, the blow-heater was taken by the fucking Hungarians.

アルバニア語

Ngrohësin e kanë marrë hungarezët.

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

They have formed a new alliance with the Democratic Union of Hungarians in Romania.

アルバニア語

Ata knë formuar një aleancë të re me Bashkimin Demokratik të Hungarezëve në Rumani.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Just like the Finns, just like the Czechs, and just like the Hungarians before us.

アルバニア語

Tamam si finlandezet, si ceket, dhe si hungarezet perpara nesh.

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Because of objections from the EU, ethnic Hungarians living in Austria were excluded.

アルバニア語

Për shkak të kundërshtimeve të BE-së, hungarezët etnikë që jetojnë në Austri u përjashtuan.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Some Hungarians from Szeged are in the tent next to ours and they're cool too."

アルバニア語

Ca hungarezë nga Shegedi janë në çadrën pranë nesh dhe ata janë të këndshëm gjithashtu."

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia
警告:見えない HTML フォーマットが含まれています

英語

Another item on the agenda concerned the issue of autonomy for ethnic Hungarians in Romania.

アルバニア語

Një tjetër çështje në axhendë lidhej me çështjen e autonomisë për hungarezët etnikë në Rumani.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Ethnic Hungarians in Serbia say they are being unfairly barred from restitution for seized property.

アルバニア語

Hungarezët etnikë në Serbi thonë se janë duke u ndaluar padrejtësisht nga rikthimi i pronës së marë.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Contrary to expectations, only a few ethnic Hungarians living in Romania have submitted applications so far.

アルバニア語

Në kundërshtim me atë që pritej, vetëm pak hungarezë etnikë që jetojnë në Rumani kanë paraqitur kërkesat e tyre deri më tani.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

Together with BiH citizens, French, Germans, Dutch and Hungarians have joined the campaign.

アルバニア語

Së bashku me shtetasit e BiH, në fushatë janë bashkuar francezë, gjermanë, hollandezë dhe hungarezë.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

英語

I remember earlier this year, I.G. Farben ordered... a trainload of Hungarians for his chemical factory.

アルバニア語

Trenin e mbushur me Hungarezë për fabrikën e saj kimike. Treni erdhi përmes qemerit ...

最終更新: 2016-10-27
使用頻度: 1
品質:

参照: Wikipedia

人による翻訳を得て
4,401,923,520 より良い訳文を手にいれましょう

ユーザーが協力を求めています。ユーザー体験を向上させるために Cookie を使用しています。弊社サイトを引き続きご利用いただくことで、Cookie の使用に同意していただくことになります。 詳細。 OK