情報

アルバニア語

jordan jovtçev i bullgarisë doli i dyti në kampionatin evropian të gjimnastikës në amsterdam.

セルビア語

bugarin jordan jovčev podelio je drugo mesto na evropskom prvenstvu u gimnastici održanom u amsterdamu.

最終更新: 2016-01-20
使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

legjenda e gjimnastikës rumune, nadia komaneshi festoi në 12 nëntor 43 vjetorin e lindjes.

セルビア語

rumunska gimnastička legenda nađa komaneči proslavila je 12. novembra svoj 43. rođendan.

使用頻度: 2
品質:

アルバニア語

atletet bullgare ralitsa rangelova dhe viktoria karpenko fituan katër medalje në turneun ndërkombëtar të gjimnastikës në ljubljanë, slloveni.

セルビア語

bugarske gimnastičarke ralica rangelova i viktorija karpenko osvojile su četiri medalje na međunarodnom gimnastičkom turniru u slovenačkoj prestonici ljubljani.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

ekipi rumun i gjimnastikës për meshkuj fitoi medaljen e artë në garën për ekipe në kampionatin europian të gjimnastikës në patra, greqi.

セルビア語

rumunski muški gimnastički tim osvojio je zlatnu medalju u takmičenju na evropskom prvenstvu u gimnastici održanom u patrasu, u grčkoj.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

gjimnastja bullgare e gjimnastikës ritmike silvia miteva fitoi dy medalje të arta në turneun e 36 ndërkombëtar julieta shishmanova të gjimnastikës ritmike mbajtur në burgas.

セルビア語

bugarska ritmička gimnastičarka silvija miteva osvojila je dve zlatne medalje na 36. međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici «Đulijeta sismanova» održanom u burgasu.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

ekipi i rumanisë u rendit i pari në kampionatin europian të gjimnastikës artistike për meshkuj, mbajtur në ljubljana, slloveni, në 19 prill.

セルビア語

reprezentacija rumunije je najuspešniji tim na evropskom muškom prvenstvu u ritmičkoj gimnastici, koje je održano u slovenačkoj prestonici ljubljani 19. aprila.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

atletet turke fituan dy medalje ari, tre argjendi dhe tre bronzi në turneun e 12-të ndërkombëtar të gjimnastikës ritmike në izmir, turqi.

セルビア語

turski sportisti osvojili su dve zlatne, tri srebrne i tri bronzane medalje na 12. međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici u izmiru, u turskoj.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

gjithashtu në këtë javë: hapet festivali i 27-të i filmit në stamboll dhe ekipi rumun i femrave fiton pesë medalje në kampionatin evropian të gjimnastikës.

セルビア語

u vestima ove nedelje još: otvoren 27. filmski festival u istanbulu; rumunska ženska gimnastička reprezentacija osvojila pet medalja na evropskom prvenstvu u gimnastici.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

kampioni grek në hekurin horizontal vlasis maras u bë atleti i parë në botë që fitoi pesë medalje të arta në kampionatin europian të gjimnastikës të dielën (25 prill).

セルビア語

grčki šampion na vratilu vlasis maras postao je u nedelju (25. april) prvi svetski gimnastičar koji je osvojio pet zlatnih medalja na evropskom gimnastičkom prvenstvu.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

ekipi i gjimnastikës për femra i rumanisë fitoi medaljen e bronxit në garën për ekipe të së mërkurës (13 gusht), me një rezultat 181.525.

セルビア語

Ženska gimnastička reprezentacija rumunije osvojila je bronzanu medalju u timskom nastupu u sredu (13. avgusta) sa skorom 181.525.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

amila terzimehiç nga bosnja dhe herzegovina (bih) fitoi tre medalje, dy të arta dhe një të argjendtë, në konkurimin suada dilberoviç të gjimnastikës ritmike mbajtur në sarajevë javën e kaluar.

セルビア語

bosanskohercegovačka (bih) gimnastičarka amila terzić osvojila je tri medalje -- dve zlatne i jednu srebrnu -- na takmičenju u ritmičkoj gimnastici «suada dilberović», koje je prošle nedelje održano u sarajevu.

使用頻度: 1
品質:

アルバニア語

andrea akatrinei, gabriela dragoi, andrea grigore, sandra izbasa, steliana nistor dhe anamaria tamirjan të ekipit rumun të gjimnastikës për femra festojnë mbas fitores të medaljes së bronzit të mërkurën(13 gusht). [getty images]

セルビア語

andrea akatrinei, gabrijela dragoi, andrea grigore, sandra izbasa, stelijana nistor i anamarija tamirjan iz rumunske gimnastičke reprezentacije slave posle osvajanja bronzane medalje u sredu (13. avgusta). [getty images]