you know, we only wear uniforms on uniform day.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

jordan jovtçev i bullgarisë doli i dyti në kampionatin evropian të gjimnastikës në amsterdam.

영어

jordan jovtchev of bulgaria tied for second place at the european gymnastics championship in amsterdam.

마지막 업데이트: 2016-01-20
사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

legjenda e gjimnastikës rumune, nadia komaneshi festoi në 12 nëntor 43 vjetorin e lindjes.

영어

romanian gymnastics legend nadia comaneci celebrated her 43rd birthday on 12 november.

사용 빈도: 2
품질:

알바니아어

a mund ta pyesësh clay-in të takohet me mua në sallën e gjimnastikës gjëja e parë të hënën në mëngjes,

영어

could you ask clay to meet me in the gym first thing monday morning,

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

ekipi rumun i gjimnastikës për meshkuj fitoi medaljen e artë në garën për ekipe në kampionatin europian të gjimnastikës në patra, greqi.

영어

the romanian men's gymnastics team won the gold medal in the team contest at the european championship of gymnastics in patras, greece.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

gjimnastja bullgare e gjimnastikës ritmike silvia miteva fitoi dy medalje të arta në turneun e 36 ndërkombëtar julieta shishmanova të gjimnastikës ritmike mbajtur në burgas.

영어

bulgarian rhythmic gymnast silvia miteva won two gold medals at the 36th julieta shishmanova international rhythmic gymnastics tournament, held in bourgas.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

ekipi i rumanisë u rendit i pari në kampionatin europian të gjimnastikës artistike për meshkuj, mbajtur në ljubljana, slloveni, në 19 prill.

영어

romania's team ranked first at the men's european artistic gymnastics championships held in ljubljana, slovenia on 19 april.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

atletet turke fituan dy medalje ari, tre argjendi dhe tre bronzi në turneun e 12-të ndërkombëtar të gjimnastikës ritmike në izmir, turqi.

영어

turkish athletes won two gold, three silver and three bronze medals at the 12th international rhythmic gymnastic tournament in izmir, turkey.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

gjithashtu në këtë javë: hapet festivali i 27-të i filmit në stamboll dhe ekipi rumun i femrave fiton pesë medalje në kampionatin evropian të gjimnastikës.

영어

also in news this week: the 27th istanbul film festival opens, and the romanian women's gymnastics team won five medals at the european gymnastics championship.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

kampioni grek në hekurin horizontal vlasis maras u bë atleti i parë në botë që fitoi pesë medalje të arta në kampionatin europian të gjimnastikës të dielën (25 prill).

영어

greek horizontal bar champion vlasis maras became the world's first athlete to win five gold medals at the european gymnastics championships on sunday (april 25th).

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

ekipi i gjimnastikës për femra i rumanisë fitoi medaljen e bronxit në garën për ekipe të së mërkurës (13 gusht), me një rezultat 181.525.

영어

romania's women's gymnastics team won the bronze medal in the team event wednesday (august 13th), with a score of 181.525.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

amila terzimehiç nga bosnja dhe herzegovina (bih) fitoi tre medalje, dy të arta dhe një të argjendtë, në konkurimin suada dilberoviç të gjimnastikës ritmike mbajtur në sarajevë javën e kaluar.

영어

bosnia and herzegovina's (bih) amila terzimehic won three medals -- two gold and one silver -- at the suada dilberovic rhythmic gymnastics competition held in sarajevo last week.

사용 빈도: 1
품질:

알바니아어

andrea akatrinei, gabriela dragoi, andrea grigore, sandra izbasa, steliana nistor dhe anamaria tamirjan të ekipit rumun të gjimnastikës për femra festojnë mbas fitores të medaljes së bronzit të mërkurën(13 gusht). [getty images]

영어

andreea acatrinei, gabriela dragoi, andreea grigore, sandra izbasa, steliana nistor and anamaria tamirjan of the romanian women's gymnastics team celebrate after winning the bronze medal on wednesday (august 13th). [getty images]