Vraag Google

Je was op zoek naar: negociuesit (Albanian - Engels)

Menselijke bijdragen

Van professionele vertalers, bedrijven, webpagina's en gratis beschikbare vertaalbronnen.

Voeg een vertaling toe

Albanian

Engels

Info

Albanian

Nami vuri gjithashtu në dukje nevojën për negociuesit për të qenë më pragmatikë në punën e tyre me qëllim që të arriheshin rezultate.

Engels

Nami also noted the need for negotiators to be more pragmatic in their work in order to achieve results.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 2
Kwaliteit:

Albanian

Duke komentuar mbi përparimin e Turqisë, Rehn tha se procesi i bisedimeve kishte filluar për dhjetë nga 35 kapitujt dhe negociuesit kishin mbyllur një prej tyre.

Engels

Commenting on Turkey's progress, Rehn said the negotiating process had been opened on ten of the 35 chapters, with negotiators closing one of them.

Laatste Update: 2012-04-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Ministri i jashtёm bullgar Ivaylo Kalfin shprehu shpresё tё enjten qё mbledhja tjetёr e treshes me negociuesit serb dhe shqiptarё tё Kosovёs, nё Baden, Austri nё 26 Nёntor mund tё prodhojё njё marrёveshje.

Engels

Bulgarian Foreign Minister Ivaylo Kalfin voiced hope Thursday that the troika's next meeting with the Serbian and Kosovo Albanian negotiators, in Baden, Austria, on November 26th, could still produce a deal.

Laatste Update: 2016-01-20
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Miratohet platforma e përbashkët për bisedimet e SAA të Serbi- Malit të Zi me BE 02/11/2005 BEOGRAD, Serbi- Mali i Zi -- Përfaqësuesit e ekipit negociues të nivelit shtetëror si edhe negociuesit nga të dy republikat përbërëse u takuan të martën (1 nëntor) dhe miratuan një platformë për bisedimet e marrëveshjes së stabilizimit dhe shoqërizimit (SAA) të Serbi- Malit të Zi me BE.

Engels

Joint platform adopted for Serbia-Montenegro's SAA talks with EU 02/11/2005BELGRADE, Serbia-Montenegro -- Representatives of a state-level negotiating team as well as negotiators from the two constituent republics met on Tuesday (1 November) and adopted a platform for Serbia-Montenegro's Stabilisation and Association Agreement talks with the EU.

Laatste Update: 2012-04-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Albanian

Ministri i jasht? m bullgar Ivaylo Kalfin shprehu shpres? t? enjten q? mbledhja tjet? r e treshes me negociuesit serb dhe shqiptar? t? Kosov? s, n? Baden, Austri n? 26 N? ntor mund t? prodhoj? nj? marr? veshje.

Engels

Bulgarian Foreign Minister Ivaylo Kalfin voiced hope Thursday that the troika's next meeting with the Serbian and Kosovo Albanian negotiators, in Baden, Austria, on November 26th, could still produce a deal.

Laatste Update: 2012-04-06
Gebruiksfrequentie: 1
Kwaliteit:

Krijg een betere vertaling met
4,401,923,520 menselijke bijdragen

Gebruikers vragen nu voor assistentieWij gebruiken cookies om u de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door de website verder te gebruiken, geeft u toestemming voor het gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie. OK